GazeteBalkan

Mehdi denilen Gülen Türk halkının düşmanıdır

Mehdi denilen Gülen Türk halkının düşmanıdır
31 Ağustos 2016 - 11:20 'de eklendi ve 1029 kez görüntülendi.

Zaman gazetesi mensubu Necdet Çelik ve eşinin Romania Libera gazetesine Türkiye’yi şikayet etmeleri üzerine Büyükelçi Ertaş, gazeteye bir açıklama gönderdi

BÜKREŞ Başörtülü eşinin başını açarak Romania Libera gazetesine poz veren ve Türkiye’yi şikayet eden Zaman gazetesi mensubu Necdet Çelik’in iddiaları Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş tarafından yalanlandı.

Büyükelçi Ertaş, Romania Libera gazetesinde yayınlanan açıklamasında, “Yazınızda iddia ettiğinizin aksine, taraftarlarınca Mehdi olarak görülen ve ilkokul mezunu Gülen, sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın düşmanı değil, tüm Türk halkının düşmanıdır. Türkiye’de iktidar ve muhalefet partileri dahil, toplumun bütün kesimleri bu konuda aynı fikirdedir.” dedi.
mehdi denilen gülen türk halkının düşmanıdır sayfa 7

Büyükelçi Ertaş’ın açıklaması aynen şöyle:

“Sayın Racita,

Romania Libera’da yayınlanan iki günlük haberinizde bazı Türk vatandaşlarının Büyükelçiliğimize yönelik ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır. Konsolosluk Şubemiz tüm Türk vatandaşlarına yasalar çerçevesinde gerekli hizmetleri sunmaya devam etmektedir. Hiçbir vatandaşımıza hukuk dışı bir işlem yapılmamaktadır. Romanya’da yaşayan binlerce vatandaşımız ülkemize özgürce seyahat etmektedir. Konsolosluk şubemizde pasaportu iptal edilen kimse yoktur.

Ülkemizde yaşanan darbenin ardından darbeciler ve FETÖ mensuplarına karşı başlatılan yargı süreci devam etmektedir. OHAL süreci Anayasal bir süreç olup, temel insan hak ve özgürlükleri ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi bağlamındaki taahhütlerimizle uyumlu biçimde sürdürülmektedir. OHAL vatandaşlarımızın günlük yaşantılarını ve temel özgürlüklerini etkilememektedir. Yargı süreci sadece darbeden önce terör örgütü olarak ilan edilmiş bulunan ve dini görünümlü sapkın radikal bir grup olan FETÖ mensuplarına yöneliktir. Yazınızda iddia ettiğinizin aksine, taraftarlarınca Mehdi olarak görülen ve ilkokul mezunu Gülen, sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın düşmanı değil, tüm Türk halkının düşmanıdır. Türkiye’de iktidar ve muhalefet partileri dahil, toplumun bütün kesimleri bu konuda aynı fikirdedir.

Milyonlarca mülteciye evsahipliği yapan, Avrupa’daki mültecilerin bizzat AB ülkeleri tarafından anlaşma uyarınca geri gönderildiği güvenli ülke konumundaki Türkiye’yi karalamaya çalışan çevrelerin çabaları sonuç vermeyecektir.”

 

mehdi denilen gülen türk halkının düşmanıdır sayfa 1-1

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER