GazeteBalkan

Mehdi denilen Gülen Türk halkının düşmanıdır

Mehdi denilen Gülen Türk halkının düşmanıdır
31 Ağustos 2016 - 11:20 'de eklendi ve 786 kez görüntülendi.

Zaman gazetesi mensubu Necdet Çelik ve eşinin Romania Libera gazetesine Türkiye’yi şikayet etmeleri üzerine Büyükelçi Ertaş, gazeteye bir açıklama gönderdi

BÜKREŞ Başörtülü eşinin başını açarak Romania Libera gazetesine poz veren ve Türkiye’yi şikayet eden Zaman gazetesi mensubu Necdet Çelik’in iddiaları Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş tarafından yalanlandı.

Büyükelçi Ertaş, Romania Libera gazetesinde yayınlanan açıklamasında, “Yazınızda iddia ettiğinizin aksine, taraftarlarınca Mehdi olarak görülen ve ilkokul mezunu Gülen, sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın düşmanı değil, tüm Türk halkının düşmanıdır. Türkiye’de iktidar ve muhalefet partileri dahil, toplumun bütün kesimleri bu konuda aynı fikirdedir.” dedi.
mehdi denilen gülen türk halkının düşmanıdır sayfa 7

Büyükelçi Ertaş’ın açıklaması aynen şöyle:

“Sayın Racita,

Romania Libera’da yayınlanan iki günlük haberinizde bazı Türk vatandaşlarının Büyükelçiliğimize yönelik ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır. Konsolosluk Şubemiz tüm Türk vatandaşlarına yasalar çerçevesinde gerekli hizmetleri sunmaya devam etmektedir. Hiçbir vatandaşımıza hukuk dışı bir işlem yapılmamaktadır. Romanya’da yaşayan binlerce vatandaşımız ülkemize özgürce seyahat etmektedir. Konsolosluk şubemizde pasaportu iptal edilen kimse yoktur.

Ülkemizde yaşanan darbenin ardından darbeciler ve FETÖ