GazeteBalkan

Başbakan Yardımcısı Kaynak’ın yoğun günü

Başbakan Yardımcısı Kaynak’ın yoğun günü
14 Eylül 2016 - 4:08 'de eklendi ve 987 kez görüntülendi.

biz-yandik-siz-yanmayin-sayfa-3-1basbakan-yardimcisi-kaynakin-yogun-gunu-sayfa-3-1Başbakan Yardımcısı Kaynak’ın yoğun günü

 

*Macaristan temaslarının ardından Romanya’ya gelen Başbakan Yardımcısı Kaynak, TİKA tarafından gerçekleştirilen bir dizi projenin açılışını gerçekleştirdi.

 

BÜKREŞ (G.Balkan)- Macaristan’daki temaslarının ardından beraberindeki heyetle birlikte geçen hafta Çarşamba günü akşam Bükreş’e gelen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Büyükelçilik ikametgahında DIGI 24 ve kanal D Romania televizyon kanallarına birer mülakat verdi. Daha sonra da Büyükelçi Osman Koray Ertaş tarafından onuruna verilen resepsiyona katıldı.

TİKA’dan sorumlu Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’a Romanya ziyareti sırasında AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, CHP Çanakkaele milletvekili Muharrem Erkek, MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy ve TİKA Başkanı Serdar Çam ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı da olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İsmail Karaosmanoğlu eşlik etti.

Büyükelçilikteki resepsiyona, TİKA Romanya Koordinatörü Hacı Ahmet Daştan, Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy, Bükreş Kara Ataşesi  Albay Can Sabitay, Din İşleri Müşaviri Osman Kılıç ile Büyükelçilik yetkilileri de katıldı.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Perşembe günü de Romanya Başbakan Yardımcısı Costin Grigore Borc ve Dışişleri Bakanı Lazar Comanescu ile görüşerek, TİKA Bükreş Ofisi’ni ziyaret etti.

Ardından, Köstence’ye bağlı  Mecidiye ilçesindeki Kemal Atatürk Koleji Anaokulu ve Köstence’deki Küçük Rotterdam Yetimhanesi Şehit Ömer Halisdemir Spor Kompleksi’nin açılış törenine katılarak, IAKI hotelde Romen medayası ile basın toplantısı düzenleyerek Türk ve soydaş STK’ları ile biraraya geldi.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER