GazeteBalkan

Belediye Başkanları Ziyaretinden Kareler

Belediye Başkanları Ziyaretinden Kareler
04 Ekim 2016 - 11:04 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)-  Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın davetlisi olarak geçtiğimiz hafta Bükreş’e gelen İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Fethi Yaşar ve beraberindeki heyet Bükreş Büyükelçisi osman Koray Ertaş ve Bükreş Valisi ile gerçekleştirdikleri görüşmelerin ardından Romanya Bölgesel Kalkınma ve kamu Yönetimi Bakanlığı Devlet Sekreteri Sırma Caraman’ı ziyaret etti. Görüşmede Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay ve diğer Oda yöneticileri de yaşar ve beraberindekilere eşlik etti.

Görüşmede AB Fonları ve diğer mali imkanların kullanımında iki ülke belediyelerinin ortaklaşa proje geliştirmeleri konusundaki ortak irade ortaya kondu ve somut adımların atılması kararlaştırıldı.

Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay ve diğer Oda yöneticilerin eşliğinde Fethi Yaşar ve beraberindeki belediye başkanlarınca gerçekleştirilen bir başka ziyaret ise Bükreş Büyükşehir Belediyesi’ne oldu.

Büyükşehir Belediye başkan yardımcıları Prof. Dr. Mihaela Florescu ve Aurelian Radulescu ile Fethi Yaşar başkanlığındaki heyetler arası yapılan görüşmede iki belediye arasında imar planıları ve diğer kent yönetiminde bilgi paylaşımı yapılması kararlaştırıldı. Bu arada Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki günlerde Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri bir araya gelerek Bükreş Bükreş Büyükşehir Belediyesi projelerinin Türk işadamlarının dikaktine sunulması için ortak çalışma yapacaklar.

belediye-baskanlari-ziyaretinden-kareler-sayfa-10-foto-2 belediye-baskanlari-ziyaretlerinden-kareler-sayfa-10-foto-1 belediye-baskanlari-ziyaretlerinden-kareler-sayfa-10-foto-41 belediye-baskanlari-ziyaretlerinden-kareler-sayfa-10-foto-4 belediye-baskanlari-ziyaretlerinden-kareler-sayfa-10-foto-5 belediye-baskanlari-ziyaretlerinden-kareler-sayfa-10-foto-6 belediye-baskanlari-ziyaretlerinden-kareler-sayfa-10-foto-7

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER