GazeteBalkan

Devlet Desteği Kesilmiş!

Devlet Desteği Kesilmiş!
04 Ekim 2016 - 10:34 'de eklendi ve 1094 kez görüntülendi.

Devlet Desteği Kesilmiş! Romanya’da üç yıldır yüzbinlerce euro zarar eden Süvari’nin aldığı devlet desteğinin kesildiği bilgisine ulaştık.

 

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Geçen hafta gazetemizin digital baskısında ‘Süvari’nin kaçak patronu Romanya’da mı?’ başlığı ile yayımlanan ve geniş yankı uyandıran haberden sonra yeni bilgilere ulaşıldı.

FETÖ terör örgütünün küresel ölçekte para transferini olabildiğince yasallaştırma görevi üslendiği ifade edilen Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun  (TUSKON) kaçak Başkan Yardımcısı ve Süvari Giyim’in sahibi Ahmet Coşkun’un devlet desteğinin Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy tarafından kesildiği bilgisi ortaya çıktı.

FETÖ yandaşı Kaliforniya serverli melanet sitesi bir süre önce TUSKON odaklı olarak Aksoy’u hedef almıştı.

“2010/6 Sayılı Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” hükümleri çerçevesinde Türk devletinden destek aldığı anlaşılan Süvari’nin, bu desteğinin 2015 yılı başlarında kesildiği öğrenildi.

Tebliğ hükümlerine uymadığı için desteği kesilen ve FETÖ soruşturması kapsamında aranan ancak Romanya’da olduğu ileri sürülen Süvari’nin sahibi Ahmet Coşkun’un kışkırtması üzerine FETÖ yandaşı elemanlarca Aksoy hedef alınarak tehdit edilmişti.

Gazetemizin önceki günkü haberinde şu bilgilere yer verilmişti:

“2013 yılında kurulan Süvari RO SRL’nin yüzde 50’si bir zamanlar kendisine kapatılan Bank Asya’nın ayrıcalıklı banka kartı hediye edilen kaçak işadamı Ahmet Coşkun’a, diğer yüzde 50’si de Fatih Coşkun’a ait.

2013 yılı sonlarında Romanya’da üç mağaza ile faaliyete başlayan Süvari RO SRL’nin aynı yıl 15 çalışanı ile birlikte 660 bin 100 ley ciro yaparak 388 bin 700 ley zarar ettiği, 2014 yılında ise 20 kişi çalıştırarak 3 milyon 607 bin ley ciro yaptığı ve 1 milyon 83 bin ley zarar ettiği, 2015 yılında  çalışan sayısını 29’a çıkartarak, cirosunu 4 milyon 747 bin 566 ley’e yükselttiği ve 1 milyon 188 bin ley zararla yılı kapattığı görüldü.

2013 yılı sonunda Bükreş’te gerçekleştirilen mağaza açılışı sırasında açılış kurdelasını FETÖ yandaşları ve FETÖ yandaşı okulların yöneticisi Fatih Gürsoy ile birlikte kesen Ahmet Çoşkun, ‘Sektörün gelişimi için özel sektör, devletimiz ve sektör derneklerimiz çok iyi bir çalışma içindeler. Devlet ARGE harcamaları ve yatırımlar için çok ciddi destekler vermeye başladı, ayrıca markaların yurtdışına açılımı için Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın çok güzel destekleri var. Yani ben iş yapmak istiyorum diyene imkân çok.’ şeklinde konuşmuştu.”

 

TUSKON’cu kaçak işadamı Ahmet Coşkun

-TUSKON’cu kaçak işadamı Ahmet Coşkun

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER