GazeteBalkan

Can Herkesi Biraraya topladı!

Can Herkesi Biraraya topladı!
17 Ekim 2016 - 11:15 'de eklendi ve 1307 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)-  15 Temmuz kanlı ve başarısız FETÖ darbe girişiminin ardından Bükreş’te  tüm Türk sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği ortak basın toplantısının mimarlarından Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Abdurrahim Taş’ın oğlu Can’ın sünnet düğününde Türk sivil toplum kuruluş temsilcileri bir kez daha biraraya geldi.

Büyükelçi Osman Koray Ertaş’ın da katılarak bir konuşma yaptığı Can’ın sünnet düğününe Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy, Bükreş Valisi Paul Nicolae Petrovan, Bükreş Büyükşehir eski Belediye Başkanlarından Viorel Lis, Romanya’nın Ankara Büyükelçiliği eski diplomatlarından Victor Oprea da katıldı.

Kirveliği’ni Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay ve sanatçı Gazi Demirel’in yaptığı Can’ın sünnet düğününde Abdurrahim ve Narcisa taş çiftini IMM Türk Başkanı Nazmi Doğan, Başkan Yardımcısı Uğur Aktaş, Romanya Türkiye İşkadınları Derneği Başkanı Birgül Şenyuva, Müstaki Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Romanya Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Özge, yönetim kurulu üyesi Hasan, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminden başkan yardımcısı Ali Baraş, Alişan Düzgün, Bekir Ağlamış, Cemil Tunka, Koray Hacısüleymanoğlu, Rodica Tot, Liliana Calin – Dragos Boğdan, Serdar Yıldırım, Romanya Tatar Türkleri İlim Adamları Derneği Başkanı Mefkura Gafar, Romanya Türk Birliği’nden Prof. Dr. Mustafa Mehmet Ali ve davetli Türk işadamları ile çok sayıda Romen davetli katıldı.

İlk olarak Kuran’i Kerim ve mevit okutularak başlatılan sünent düğününde daha sonra 15 Temmuz şehitleri için saygı durşunda bulunuldu. Büyükelçi Osman Koray Ertaş ve Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Tamer Atalay’ın günün anlamına yönelik konuşmaların ardından Can’ın tahterevan üzerinde salona mehter Miziği eşliğinde girşini Romen davetliler hayranlık ve ilgiyle izlediler.

Daha sonra Romen ve Türk sanatçıların sahne alışı ile düğün devam etti.

can-herkesi-biraraya-topladi2 can-herkesi-biraraya-topladi4 can-herkesi-biraraya-topladi5 can-herkesi-biraraya-topladi6 can-herkesi-biraraya-topladi7 can-herkesi-biraraya-topladi8

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER