GazeteBalkan

RTTSO’dan TİKA ve YETKM’ne Nezaket Ziyaretleri

RTTSO’dan TİKA ve YETKM’ne Nezaket Ziyaretleri
17 Ekim 2016 - 11:22 'de eklendi ve 720 kez görüntülendi.

RTTSO’dan TİKA ve YETKM’ne nezaket ziyaretleri

Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (RTTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Atalay başkanlığında başkan yardımcıları Ali Baraş, Adnan Yıldız ile Genel Sekreterler Alişan Düzgün ve Bekir Ağlamış’tan oluşan heyet TİKA’nın Romanya Koordinatörü Hacı Ahmet Daştan’ı makamında ziyaret etti.

Yapılan görüşmede Romanya’daki Türk tarihi ve kültürü ile ilgili TİKA’nın yapmış olduğu projeleri anlatan Hacı Ahmet Daştan “Bundan sonrada önemli bir çok projeye Türkiye adına imza atacaklarını” belirterek, aynı zamanda 5 kıtada 140’ın üzerinde ülkede faliyet gösterdiklerini ve bir çok önemli projeye TİKA olarak imza attıklarını söyledi. TİKA’nın kurulduğu günden bugüne kadar yapmış olduğu faliyetleri ve çalışmalarını anlatan Daştan, özel bir projeksiyon gösteriminde de bulundu.

RTTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Atalay ise TİKA’nın Tüm dünya’da ve Romanya’da yapmış olduğu çalışmalardan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ve TİKA’nın bu kadar kısa süre içersinde Romanya’da bir çok başarılı projeye imza attığını belirterek, Türk tarihi ve kültürünün Balkanlarda yaşatılıp korunmasında gösterdikleri özen ve başarılı çalışmalardan dolayı ise Hacı Ahmet Daştan’ı tebrik etti.

Görüşmede TİKA ve Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak projeler gerçekleştirebileceği konusunda mutabık kalındı.

YUNUS EMRE TÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ ZİYARET

Atalay başkanlığındaki RTTSO heyeti TİKA Romanya Koordinatörlüğü’nden sonra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi (YETKM) Bükreş Şubesi Müdürü Tuna Balkan’ı ziyaret etti.

Konuk heyete açıldığından bu yana Türk dilini yaygınlaştırmak, Türk Kültürü ve tarihinin tanıtılması ile ilgili faaliyetlerini anlatan Balkan, 31 Ekim’de başlıyacak Türkçe kursları hakkında da bilgi vererek ileriye yönelik projelerini anlattı.

Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Atalay ise, ‘Yunus Emre Kültür Enstitüsü’nün Romanya’da Türk kültürünün tanıtılması ve yaygınlaşmasında yapmış oldukları başarılı çalışmaları taktirle izlediklerini belirtti.

Konuk heyet daha sonra ‘Yunus Emre Kültür Enstitüsü’nü gezdi

 

rttsondan-tika-ve-yetk-merkezine-nezaket-ziyaretleri-sayfa-11-1 rttsondan-tika-ve-yetk-merkezine-nezaket-ziyaretleri-sayfa-11-2 rttsondan-tika-ve-yetk-merkezine-nezaket-ziyaretleri-sayfa-11-3 rttsondan-tika-ve-yetk-merkezine-nezaket-ziyaretleri-sayfa-11-4

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER