GazeteBalkan

Resepsiyondan Kareler

Resepsiyondan Kareler
19 Ekim 2016 - 11:25 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.

 

AK Parti ve CHP’li milletvekillerinden oluşan TBMM Dışişleri Komisyonu heyeti, Romanya‘da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi ve sonrasında yaşananları anlattı.

Heyette yer alan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti ve AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimini anlatmak için geldikleri Bükreş’te, Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ın onurlarına onuruna verdiği resepsiyondan katıldılar.

Resepsiyona Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay, TİAD Başkanı Murat Demiray, MÜSİAD Romanya Şube Başkanı Mehmet Aslan, IMM Türk Başkanı Nazmi Doğan, AFART Başkanı Birgül Şenyuva, soydaş sivil toplum örgütü temsilcileri ile işadamları katıldı.

TBMM Dışişleri Komisyonu heyet Başkanı Hasan Basri Kurt, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Rumen makamlarıyla görüşmelerin çok faydalı geçtiğini belirterek, “Romanya, diğer Avrupa ülkelerine göre bize çok daha yakın ve bizi daha iyi anlıyorlar. Burada yaşayan Türk toplumunun buna çok katkısı var. Burada Türklerin çok ciddi yatırımları var.” ifadelerini kullandı.

Kurt, Romanya‘nın, 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’ye ilk destek mesajı veren ülkelerden olduğunu kaydederek, ilk ülke arasındaki köklü ilişkilerin aynı kararlılıkla devam edeceğini söyledi.

resepsiondan-kareler-sayfa-3-4 resepsiyondan-kareler-3-2 resepsiyondan-kareler-sayfa-3-1 resepsiyondan-kareler-sayfa-3-3 resepsiyondan-kareler-sayfa-3-5 resepsiyondan-kareler-sayfa-3-6 resepsiyondan-kareler-sayfa-3-7 resepsiyondan-kareler-sayfa-3-8 resepsiyondan-kareler-sayfa-3-9

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER