GazeteBalkan

16. MÜSİAD EXPO Hazırlıkları Devam Ediyor

16. MÜSİAD EXPO Hazırlıkları Devam Ediyor
28 Ekim 2016 - 10:46 'de eklendi ve 520 kez görüntülendi.

16.MÜSİAD EXPO hazırlıkları devam ediyor

Bu yıl 16’ıncı kez düzenlenecek olan MÜSİAD EXPO, 09- 12 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul’da CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleşecek olan MÜSİAD EXPO’ya Başbakan Binali Yıldırım da katılacak.

Romanya’dan da pek çok iş adamının katılacağı öğrenilen MÜSİAD EXPO ile ilgili olarak MÜSİAD’dan Başkan Nail Olpak imzası ile yapılan açıklama aynen şöyle:

“Gelecekte Finans ve Reel Ekonomi” başlığıyla 20. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi’nin de yapılacağı organizasyonda; MÜSİAD’ın yüksek teknolojilerin üretimi ve dünyaya pazarlanması amacıyla 2014 yılında hayata geçirdiği “High Tech Port by MÜSİAD” projesinin 3’üncüsü de 16. MÜSİAD EXPO kapsamında CNR Fuar Merkezi’ndeki yerini alacak.

İlki Kasım 2014’de gerçekleştirilen High Tech Port’a, bu yıl yirmiden fazla ülkenin savunma bakanı, kuvvet komutanı, havayolu şirketleri ile Türkiye’nin ileri teknoloji üreten firmaları, Airbus Boeing, Lockheed Martin gibi önemli üretici firmalar katılacak ve iş geliştirme görüşmeleri gerçekleştirecek.

2014 yılında 24 ülkeden 746 firma, 123 ülkeden 7 bin 246 ziyaretçiyle toplamda 150 bin kişiyi ağırlayan MÜSİAD EXPO’da, basım- yayın- medya, danışmanlık ve eğitim, dayanıklı tüketim, gıda, hizmet, inşaat, lojistik, makina, sağlık, savunma sanayi ve tekstil gibi önde gelen birçok sektör için özel stant alanları oluşturulacak.

KÜRESEL YATIRIM KÖPRÜLERİ

MÜSİAD EXPO ve IBF Forum etkinliği, ülkemizden ve yurtdışından devlet başkanı ve seçkin devlet adamları, bürokratlar, ticaret ve sanayi odaları başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları, akademisyenler, uluslararası ve ulusal ekonomi gazeteciler, yatırımcılar, genç girişimciler ve uluslararası seçkin işadamlarının buluştuğu bir platform olacak. Küresel iş dünyasının gündeminde olan konuların ele alındığı ve somut çözümlerin sunulduğu, katılımcılar arasında sektörel işbirliği ve dayanışma için fırsatlar, ortamlar oluşturan MÜSİAD EXPO, ticaret ve yatırım köprüleri inşa eden bir organizasyon olacak

CNR Fuar Merkezi 8. Salonda ve 100 bin metrekarelik bir alanda düzenlenecek olan 16. MÜSİAD EXPO’ya 102 ülkeden 7.000 işadamının katılması bekleniyor. MÜSİAD EXPO’yu yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 200.000 kişinin ziyaret etmesi hedefleniyor.

MÜSİAD EXPO’da ayrıca, geleneksel el sanatları ve zanaatkârlar sergisi ve yeni teknolojiler sergisi, katılımcı ülkelerin ticaret fırsatları sunumları, yatırım ve inovasyon projeleri, MÜSİAD Şubeleri ve Bölgesel Kalkınma Ajansları işbirliğiyle yabancı heyetler için Anadolu şehirlerinde iş forumlarıyla katılımcılara zengin bir içerik sunulması amaçlanıyor.

ALIM HEYETLERİ

  1. MÜSİAD EXPO’da; Rusya, Kazakistan, Türkmenistan, Nijerya, Libya, Pakistan, Sudan, Güney Afrika, Fas, Cezayir, Suudi Arabistan, BAE ve Katar’ın kalımıyla yaklaşık 400 işadamıyla ikili iş görüşmeleri fırsatı doğacak ve bu 14 ülke ile ticari ilişkilerde ciddi bir ivme yakalanacak. Misafir heyetler yalnızca İstanbul’u değil Anadolu’yu da dolaşarak, MÜSİAD Şubeleri ile çeşitli iş forumları düzenleyecekler.

MÜSİAD HAKKINDA:

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD); hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamları tarafından 1990 yılında kuruldu.

Türk işadamlarının yurtdışına açılmasını teşvik etmek, onların ihracat, ithalat, yatırım ortaklıkları ve teknoloji alışverişi gibi alanlarda uluslararası ilişkilerini geliştirme konusunda öncülük yapan MÜSİAD, bugün itibariyle 12.000’i aşan üyesi ve 46.000 üye işletmesiyle, yurtiçinde 86, yurtdışında 65 farklı ülkede 168 irtibat noktasıyla, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir “Sivil Toplum Kuruluşu” olarak; yaklaşık 1,600.000 kişiye istihdam sağlamakta, işadamlarımızın sorunlarını, beklenti ve kanaatlerini ilgili her platforma taşıyarak, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde bunların çözümüne ilişkin gayret sarf etmektedir.

MÜSİAD EXPO HAKKINDA

İlki 1993 yılında İzmir’de düzenlenen MÜSİAD EXPO, 3 kez İzmir’de yapıldıktan sonra İstanbul’da gerçekleştirilmeye başlandı. İhtisas fuarlarının popüler olduğu bir dönemde bir STK tarafından organize edilen genel bir ticaret fuarı olarak 16. Yıldönümünü kutlayan MÜSİAD EXPO, iki yılda bir yapılmaktadır.

En son 2014’de düzenlenen 15. MÜSİAD EXPO ve 18. IBF Kongresi, katılımcı iş adamları ve ziyaretçilerin memnuniyet oranı % 79 ile büyük başarı göstererek, 24 ülkeden 746 firma, 123 ülkeden 7 bin 246 ziyaretçiyle toplamda 150 bin kişiyi ağırlayan buluşturmuştu.

ULUSLARARASI İŞ FORUMU HAKKINDA

Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi’nin ilki 1995 yılında Pakistan’da gerçekleştirilmiş, 1997 yılında yönetimi ve genel sekreterliği MÜSİAD’a devrolmuştur.

Bugün, Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi, İSEDAK – İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi’nin resmi iş forumudur. 2006 yılından beri MÜSİAD, IBF forumunun resmi sorumlusudur.  İki yılda bir İSEDAK ve IBF, MÜSİAD Fuarı ile de eş zamanlı olarak İstanbul’da düzenlenmektedir. Fuarın olmadığı yılda ise IBF Kongresi bir IBF üyesi ülkede gerçekleştirilmektedir. IBF Yönetim Kurulu 22 ülkeden işadamları üye derneklerinden oluşmaktadır. İş dünyasının liderlerinin katılımıyla gerçekleştirilen IBF Kongrelerinde, ülkelerin ekonomik, sosyal ve siyasi meselelerinin ele alındığı, çözüm yollarının müzakere edildiği, iş projelerin ortak ve yatırımcıyla buluştuğu, yeni iş açılımları için fırsatlar sağlandığı Kongrenin bu yıl 20’incisi düzenlenecek ve “Gelecekte Finans ve Reel Ekonomi” başlığı ele alınacaktır.

Etkinliklerimize olan ilginize şimdiden teşekkür ediyor. Güvenilir ve geniş bir iş ağı sunan MÜSİAD Fuarına ve uluslararası etkinliklerimize tüm işadamlarımızı davet ediyorum.

 

 

 

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER