GazeteBalkan

Bükreş ve Köstence’de Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

Bükreş ve Köstence’de Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri
28 Ekim 2016 - 10:43 'de eklendi ve 486 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93’üncü yıl dönümü dolayısı ile Romanya’da bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

İLK ETKİNLİK KÖSTENCE’DE

İlk olarak bugün akşam saat 18.30’da Köstence başkonsolosu Ali Bozçalışkan vatandaş soydaş ve Köstencedeki yabancı misyon şeflerine yönelik olarak Mamaia Ballroom Del Mar’da bir resepsiyon verecek.

TÖRENLER

Yarın ilk olarak Bükreş Atatürk Büstü önünde saat 10.00’da bir tören düzenlenecek. Saat 11.00’de ise Bükreş Türk şehitliği’nde tören gerçekleştirilecek

ÇAY FESTİVALİ

Cumhuriyet bayramı dolayısı ile yarın Bükreş’teki ilk etkinlikte Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (RTTSO), Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği ve Çaykur’un ortaklaşa yürütmüş olduğu proje kapsamında ‘Romanya Türkiye dostluğunda bir yudum Türk Çayı’ sloganı ile bir festival düzenlenecek. Festival’in açılışı yarın saat 14.00’de Herastrau Parkı’nda Büyükelçi Osman Koray Ertaş, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Tamer Atalay ve diğer ilgili kuruluş temsilcilerinin de katıldığı bir törenle yapılacak. Sanatçı Gazi Demirel’in organize ettiği ünlü Romen sanatçılar konseri ile etkinlik devam edecek.

‘Romanya Türkiye dostluğunda bir yudum Türk Çayı’ etkinliği Pazar günü de Köstence’de tekrarlanacak.

CUMHURİYET GALASI

Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yarınki ikinci etkinlik Romanya Türk İşadamları Derneği (TİAD) tarafından ‘Cumhuriyet Galası’ başlığı ile gerçekleşecek. Radisson Blu hotel’de saat 19.00’da başlayacak Gala’da sanatçı Işın karaka sahne alacak.

PAZARTESİ GÜNÜ

Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş tarafından Pazartesi günü saat 18.30’da Radisson Blu Hotel’de bir ‘Milli Gün’ resepsiyonu verilecek.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER