GazeteBalkan

Köstence’de Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Köstence’de Cumhuriyet Bayramı Kutlaması
31 Ekim 2016 - 9:47 'de eklendi ve 674 kez görüntülendi.

Başkonsolos Ali Bozçalışkan’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin 93’üncü yılı dolayısı ile verdiği resepsiyona yüzlerce kişi katıldı.

KÖSTENCE (Gazete Balkan)- Köstence Başkonoslosu Ali Bozçalışkan tarafından Mamaia Ballroom Del Mar’da verilen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Başkonsolos Ali Bozçalışkan ve Eşi ile diğer Başkonsolosluk yetkililerinin ev sahipliği yaptığı Türkiye Cumhuriyeti’nin 93’üncü yılını kutlama resepsiyona, Rusya ve Çin Başkonsolosları ve diğer yetkilileri, Köstence valisi, Vali yardımcıları, Köstence Belediye Başkanı, başta Mecidiye olmak üzere bölgedeki belediye başkanları, bazı Köstence parlamenterleri, eski milletvekilleri Salih Nejat ve Amed Aladin (halen Devlet Sekreteri), Dobruca Türk İşadamları Derneği Başkanı Zeki Uysal, başkan yardımcısı Ömer Hacıhasanoğlu, Genel Sekreter Atilla Baykara ve üye işadamları, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Köstence Şube Başkanı Raif Aksoy, Türk Birliği Başkanı Osman Fedbi ve diğer birlik yetkilileri, Mecidiye Kemal Atatürk Koleji ve YETKM Köstence Şube yetkilileri ile çok sayıda vatandaş ve soydaş katıldı.

Türk ve Romen milli marşlarının okunması ve saygı duruşu ile başlayan resepsiyonda ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayram mesajı okundu. Daha sonra açış konuşması Başkonsolos Ali Bozçalışkan tarafından yapıldı. Köstence Valisi Adrian Nicolaescu ile Köstence Belediye Başkanı Decebal Fagadau da davetlilere hitaben birer konuşma gerçekleştirdiler. Resepsiyon sırasında Türkiye ile ilgili bir de sinevizyon sunumu gerçekleştirildi.

Romanya Demokrat Türk Birliği tarafından hazırlanan Bayram Pastası başkonsolos Bozçalışkan ve Birlik Başkanı Fedbi tarafından kesildi.

kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi1 kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi2 kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi3 kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi4 kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi5 kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi7 kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi8 kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi9 kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi10 kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi11kostencede-cumhuriyet-bayrami-kutlamasi6

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER