GazeteBalkan

TİAD’dan Cumhuriyet Galası

TİAD’dan Cumhuriyet Galası
31 Ekim 2016 - 10:31 'de eklendi ve 669 kez görüntülendi.

TİAD’ın düzenlediği Cumhuriyet Galası’ında sanatçı Işın Karaca tarafından söylenen 10. Yıl Marşı’na 300 davetli ayağa kalkarak bayraklarla eşlik etti. Duygusal bir atmosfer oluştu.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Cuma günü Köstence’de Cumartesi günü Bükreş’te değişik etkinliklerle kutlanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93’üncü yıl kutlamalarına damga vuran etkinliklerden biri de Romanya Türk İşadamları Derneği (TİAD) tarafından Cumartesi günü Bükreş Radisson Blu otelde düzenlenen ‘Cumhuriyet Galası’ oldu.

TİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demiray tarafından karşılanan davetliler,  ilk olarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Başkan yardımcısı Ali Rıza Koska’nın sunuculuğunu yaptığı Cumhuriyet Galası’na Büyükelçi Osman Koray Ertaş ve Azerbaycan Büyükelçiliği mensuplarının yanı sıra eski ÇAYKUR’un Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte gerçekleştirdiği tanıtıma katılmak için Romanya’da bulunan  eski bakanlardan ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile Bükreş Valisi Paul Nicolae Petrovan da katıldı.

Dobruca TİAD başkanı Zeki Uysal, MÜSİAD Romanya başkan yardımcısı Mustafa Özge, IMM Türk Başkan Yardımcısı Erhan Almalı, Romanya Türkiye İşkadınları Derneği Başkanı Birgül Şenyuva ile soydaş dernekleri temsilcilerinin de katıldığı geleneksel TİAD Cumhuriyet Galası’nda sanatçı Işın Karaca davetlilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Gala’da Büyükelçi Osman Koray Ertaş’a TİAD’a desteklerinden dolayı, eski genel sekreter Güven Güngör’e de 14 yıllık hizmetlerinden dolayı plaket verildi. Yapılan tombala çekilişinde 100 Ron’a satılan davetiye bedellerinin 15 Temmuz Demokrasi şehitlerinin ailelerine verileceği duyuruldu. Opel marka bir otomobilin de dahil olduğu çekilişte değişik hediyeler verildi.

Gala geç saatlere kadar devam etti.

cumhuriyet-galasi cumhuriyet-galasi1 cumhuriyet-galasi2 cumhuriyet-galasi3 cumhuriyet-galasi4 cumhuriyet-galasi5 cumhuriyet-galasi6 cumhuriyet-galasi7 cumhuriyet-galasi8 cumhuriyet-galasi9 cumhuriyet-galasi10 cumhuriyet-galasi11 cumhuriyet-galasi12

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER