GazeteBalkan

Kaçırılan Romen’in Video Kaydı Yayınlandı

Kaçırılan Romen’in Video Kaydı Yayınlandı
03 Kasım 2016 - 9:30 'de eklendi ve 610 kez görüntülendi.

NOVAKŞOT – Mağrib El-Kaidesi’nin geçen yıl kaçırdığı Romanya vatandaşı Iulian Ghergut’un 59 saniyelik video kaydı yayımlandı.

Moritanya’daki bağımsız El-Ahbar haber ajansının yayımladığı görüntüde Ghergut, 4 Nisan 2015 tarihinde Burkina Faso’da El Kaide bağlantılı El Murabitun örgütü tarafından kaçırıldığını söyledi.

Görüntünün kayıt tarihinin 21 Eylül olduğunu belirten Ghergut, özgürlüğüne kavuşması için ailesi ve Romanya hükümetine bir an önce adım atma çağrısı yaptı.

Ghergut, “Hepinize sizi düşündüğümü söylemek istiyorum. Bu, Romanya hükümetine serbest bırakılmam ve en kısa zamanda ailemin yanına dönebilmem için gayret sarf etmesi adına gönderdiğim son mesaj olacaktır.” dedi.

El-Ahbar haber ajansının daha önce de Mağrib El-Kaidesi’nin açıklamalarını yayımladığı, bu görüntülere örgütten şu ana kadar herhangi bir yalanlama gelmediği belirtiliyor.

Murabitun örgütü geçen yıl ikiye bölünürken, Ebu’l Velid es-Sahravi’nin liderliğini yaptığı ilk grubun terör örgütü DEAŞ’a biat ettiği, diğer grubun ise Mağrib El-Kaidesi içinde kalmayı sürdürdüğü kaydediliyor. (AA)

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER