GazeteBalkan

Bükreş Tarım Fuarına Edirneli çıkartması

Bükreş Tarım Fuarına Edirneli çıkartması
07 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 564 kez görüntülendi.

Bükreş’teki tarım fuarında cins tavuk ve horozlar katılımcıların ilgisini çekti – Çin ırkı tavuk ve horozların tanesi fuarda 70 – 100 avro arasında satılıyor

BÜKREŞ – Edirne Ticaret Borsası (ETB) 165 üyeyle  Uluslararası  Romanya Tarım Fuarına katıldı.

Romanya Sanayi ve Ticaret Odası ile Romexpo tarafından organize edilen bağcılık, bahçe, tarım ve hayvancılık ürünlerinin yer aldığı Indagra Fuarı Bükreş’te 5 gün açık kaldıktan sonra  dün sona erdi..

ETB Başkanı Özay Öztürk başkanlığında Maraşti Bulvarındaki fuara gelen 165 kişilik Edirne heyeti tarımdan, hayvancılığa, bağcılıktan, bahçeye pek çok yeni ekipmanın sergilendiği stantları gezdi, ilgilerini çeken ürünler hakkında bilgi aldı.

Öztürk, modern tekniklerin sunulduğu fuar ziyaretlerini önemsediklerini söyledi.

Fuarların üretici ve ürünün alıcısını buluşturması açısından önemli olduğunun altını çizen Öztürk, “Tarım ve hayvancılığın önemli merkezi Edirne’de, modern anlamda yürütülen tarımsal ve hayvancılık faaliyetlerinin daha da modern anlamda ileri taşınması amacıyla üyelerimizi fuarlarla buluşturuyoruz. Gelişen ve değişen teknoloji ile buluşturuyoruz. Fuarlarda onların plan ve stratejilerine bir ilham oluyor. Romanya’daki fuarın da üreticimize katkı sağladığını düşünüyorum. Üreticilerimizin birbiriyle bu organizasyonlarda buluşması, kaynaşmaları ticari ilişkilerine de olumlu yansıyor.” diye konuştu.

ETB Meclis Başkanı Fedai Canım da yönetim olarak üyelerini yılda 2 kere fuarlara götürdüklerini ve üyelerinden güzel dönüşler aldıklarını belirtti. Heyette, Edirne Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı da yer aldı.

UZAK DOĞUNUN CÜSSELİ TAVUK VE HOROZLARI DİKKAT ÇEKTİ

Fuarın en dikkat çekici stantları ise kümes hayvanlarının sergilendiği alan oldu.Burada Uzak Doğu menşeili tavuk ve horozlar tüylü ayakları ve cüsselerinin yanı sıra fiyatlarıyla da ilgi odağı oldu.

Cochin ırkı tavuk ve horozların fuarda 70 ile 100 avro arasında satıldığı belirtildi. (AA)

bukres-tarim-fuarina-edirneli-cikartmasi1

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER