GazeteBalkan

Bükreş’te Cumhuriyet Resepsiyonu

Bükreş’te Cumhuriyet Resepsiyonu
07 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 784 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93’üncü yıl dönümü dolayısı ile Büyükelçi Osman Koray Ertaş bir resepsiyon verdi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Romanya’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93’üncü yıl dönümü kutlama etkinliklerinin sonuncusu Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ın 31 Ekim Pazartesi günü verdiği resepsiyonla gerçekleşti.

Bükreş’teki yabancı misyon şeflerine yönelik olarak Radisson Blu Hotel’de verilen Cumhuriyet Resepsiyonu’na Romanya eski Başbakanı Victor Ponta, Romanya Temsilciler Meclisi Başkanı Florin Iordache, Başbakan Yardımcısı Costin Borc, Romanya Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Marian Neaşcu, Romanya Genelkurmay Başkanı Nicolae Ciuca, Bükreş Valisi Paul Petrovan, başta soydaş milletvekilleri Amed Varol, Ibram Iusein olmak üzere çok sayıda milletveili ve senatör, DTİK Balkanlar Komite Başkanı Ömer Süsli, Romanya Müftüsü Yusuf Murat, Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği Genel Başkanı Celil Eserghep, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay, TİAD Başkanı Murat Demiray, MÜSİAD Romanya Şubesi Başkanı Mehmet Aslan, Kobi Derneği Başkanı Nazmi Doğan, Romanya Türkiye İşkadınları Derneği Başkanı Birgül Şenyuva, Dobruca TİAD Başkan Yardımcısı Ömer Karahasanoğlu ile Türk ve soydaş dernekleri yetkilileri, çok sayıda vatandaş, soydaş, başta Azerbaycan Cumhuriyeti Bükreş Büyükelçiliği yetkilileri olmak üzere Bükreş’teki yabancı misyon şefleri katıldı.

Şehitlerimize saygı duruşu, Türk ve Romen milli marşlarının okunması ile başlayan resepsiyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu.

Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş ve Romanya Temsilciler Meclisi Başkanı Florin Iordache davetlilere yönelik birer konuşma yaptılar. Büyükelçi Ertaş konuşmasında, Cumhuriyet’in kuruluşunun 93’üncü yıl dönümünü onurla kutlamanın heyecanını yaşadıklarını bildirdi.

Cumhuriyet’in ilelebet payidar olmasını temenni eden Ertaş, “Bu anlamlı günde, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu kutlu vatanı müdafaa etmek için kanları ve canlarıyla mücadele eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

Resepsiyonda bir de AA tarafından hazırlanan resim sergisi gerçekleştirildi.

bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu1 bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu2 bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu3 bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu4 bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu5 bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu6 bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu7 bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu8 bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu9 bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu10 bukreste-cumhuriyet-resepsiyonu11

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER