GazeteBalkan

Cadılar Bayramı’nı Drakula’nın Şatosunda Geçirdiler

Cadılar Bayramı’nı Drakula’nın Şatosunda Geçirdiler
07 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.

Kanadalı iki kardeş, Cadılar Bayramı’nı Romanya’da Kont Drakula’nın kalesi olarak bilinen Bran Şatosu’nda geçirdi. Böylece 70 yıl sonra ilk kez şatoda gece kalan birileri oldu.

Kanadalı Tami Varma ve kardeşi Robin, internet üzerinden konaklama hizmeti sağlayan Airbnb şirketinin 88 bin kişi arasında yaptığı yarışmayı kazanarak Romanya’nın Bran bölgesindeki 14. yüzyıldan kalma Bran Şatosu’nda konaklama fırsatını yakaladı.

Klasik bir at arabası ile şatoya gelen konuklar, Drakula karakterini yaratan yazar Bram Stoker’ın yeğeninin torunu olan Dacre Stoker tarafından karşılandı.

Geceyi geçirmeden önce kalacakları şatoyu gezip, romanda geçen yemeklerden yiyen Varma kardeşler, kadife kaplamalı tabutlarda uyudu.

Böylece 70 yıl sonra ilk kez birileri Drakula’nın şatosunda geceyi geçirmiş oldu. Kanadalı Varma kardeşlerin dedesinin İngiliz gotik edebiyatı uzmanı Devendra P. Varma olduğu ve kaleyi 1971’de ziyaret ettiği açıklandı. Bram Stoker’ın 1897 tarihli ‘Dracula’ adlı romanının ve yarattığı vampir Kont Drakula karakterinin ilham kaynağı tarihte ‘Kazıklı Voyvoda’ olarak anılan Voyvoda 3. Vlad Tepeş’tir.
cadilar-bayramini-drakulanin-satosunda-gecirdiler-1

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER