GazeteBalkan

ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu RTTSO’nı Ziyaret Etti

ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu RTTSO’nı Ziyaret Etti
07 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 777 kez görüntülendi.

ÇAYKUR Yönetim Kurulu başkanı ve Genel Müdürü eski bakan İmdat Sütlüoğlu Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (RTTSO) ziyaret etti.

Romanya – Türkiye dostluğunda bir yudum Türk Çayı şöleni’ başlığı ile Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (RTTSO), Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği ve Çaykur’un ortaklaşa gerçekleştirdikleri proje kapsamında Romanya’ya gelen eski Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı ve şu anda ÇAYKUR Genel Müdürü olan İmdat Sütlüoğlu Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti

Yapılan ziyarette ÇAYKUR Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Miraç Mollamehmetoğlu, EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, Romanya-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Atalay, Başkan Yardımcıları Ali Baraş, Ömer Gökmen,Genel Sekreterler Bekir Ağlamış, Abdurrahim Taş’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Tunka’da hazır bulundular.

Genel Müdür İmdat Sütlüoğlunun ziyareti sırasında Romanya ekonomisi ve Türk işadamlarının ülkedeki durumu ile ilgili bilgiler veren Romanya-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Atalay, 12800 Türk şirkette yaklaşık 30 bin Türk girişimcinin Romanya ekonomisine katkıda bulunduğunu belirtti. Köstence bölgesindeki Türkler ve Müslüman Tatarlar ile birlikte yaklaşık 100 bin kişilik bir potansiyele sahip olduklarını belirten Atalay; “Romanya’nın bizim için dost ve kardeş ülke özelliği vardır dedi.

ÇAYKUR Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ise ziyarette yaptığı açıklamada; “İşadamlarımızın sizlerin liderliğinde sergilediği başarılarıyla gurur duyuyoruz, problemli olan Balkan coğrafyasında sergilenen Türkiye-Romanya dostluğu çok önemli, bu da sizlerin gayretleriyle oluyor. Dostluklar ticaret zemininde olursa daha sağlıklı ve uzun soluklu oluyor, sizin yaptığınız da bu. Bizlerde bir devlet markası olan çayımızı dünya markası yapmaya çalışıyoruz. Şu anda 88 olan ülke sayımızı önümüzdeki yıl 100 yapmayı hedefliyoruz. Tanıtım tırımızı da geçmişten bağlarımızın olduğu coğrafyalara getiriyor, hem tanıtım yapıyor, hem de bir anlamda bir bayrak gösterisi yapıp dostlarımıza güven veriyoruz.

Ayrıcı Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Sütlüoğlu yaptığı konuşmada Başta Romanya-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Atalay’a ve tüm Yönetim Kurulu üyelerine Türk Çayının Balkanlarda’da tanıtılmasında göstermiş olduğunuz gayret ve çabalardan dolayı sizlere ülkem ve çaykur adına bir kez daha teşekkür ederek Tamer Atalay’a günün anlam ve önemini belirten Çay ve özel el dokuması Rize Bezi takdim etti.

CUMHURİYET BAYRAMINA ÇAYKUR DAMGASI

Romanya’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına bu yıl Türk çayı damgasını vurdu. Bükreş’ten sonra Köstence’de Türk Çayı etkinliği gerçekleştirildi.

Çaykur, Romanya-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği tarafından Köstence merkez Tren İstasyonu önünde ortaklaşa düzenlenen etkinliğe Köstence Başkonsolosu Ali Bozçalışkan, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Romanya-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay, ÇAYKUR Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Miraç Mollamehmetoğlu, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Başkanı Hikmet Eren, Romanya-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Köstence Şubesi Başkanı Raif Aksoy, Romanya-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcıları Ali Baraş, Ömer Gökmen, Genel Sekreter Abdurrahim Taş, yönetim kurulu üyesi Cemil Tunka katıldı.

Sanatçı Gazi Demirel tarafından gerçekleştirilen organizede vatandaşlara Türk Çayı ikramının yanı sıra konser de verildi.

Bükreş’teki etkinliğe ise ilgili kuruluşların yanı sıra Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, TİKA Bükreş Koordinatörü Ahmet Daştan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Romanya Başkanı Mehmet Aslan, Türk KOBİ Derneği Başkanı Nazmi Doğan, Türk-Tatar sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılmıştı. Türk çayı’nın tanıtımına verdikleri katkıdan dolayı Romanya-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay ve sanatçı Gazi Demirel’e de şükran plaketleri verilmişti.

Bükreş ve Köstence’de organizasyon, konuklara sıcak ve soğuk Türk çayı ikram ve sanatçı Gazi Demirel tarafından organize edilen ve pek çok Romen sanatçının sahne aldığı konserler yapılmıştı.

caykur-genel-muduru-sutluoglu-rttso1 caykur-genel-muduru-sutluoglu-rttso2 caykur-genel-muduru-sutluoglu-rttso3 caykur-genel-muduru-sutluoglu-rttso4 caykur-genel-muduru-sutluoglu-rttso5 caykur-genel-muduru-sutluoglu-rttso6

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER