GazeteBalkan

Dobruca TİAD Bükreş’teki Ağırlığını Artırıyor

Dobruca TİAD Bükreş’teki Ağırlığını Artırıyor
07 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 682 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)-  Soydaşların yoğun olarak yaşadığı bölgede çok büyük sosyal sorumluluk üstlenen ve Romanya’da en fedakar Türk sivil toplum örgütü konumundaki Dobruca Türk İşadamları Derneği (DTİAD) Köstence ve Dobruca Bölgesinin yanı sıra Bükreş’teki ağırlığını da artıryor.

Önceki dönem başkanlarından Sabit Danış, Ramazan Gür, Hacı Vural ve şimdiki başkan Zeki Uysal ve toplumsal sorumluluğun şuurundaki üyeleri ile Romanya Türk siviltoplum kuruluşlarının vazgeçilmezi haline gelen DTİAD, 15 Temmuz kanlı ve başarısız darbe girşiminden sonra olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile Köstence’deki etkinliklerin yanı sıra Bükreş’teki etkinliklerde de yer alarak toplumsal dayanışmamızın güzel örneklerinden birini daha sergiledi.

TİAD tarafından düzenlenen Cumhuriyet Galası’na DTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Uysal ve eşi Yasemin Uysal katılırken, Bükreş Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonu’na da DTİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Karahasanoğlu katıldı.

Türkiye’nin köklü firmalarından Yıldız Entegre’nin Romanya Temsilcisi Naz Wood  Activ SRL Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karahasanoğlu, Bükreş’teki ticari faaliyetlerine paralel olarak Başkan yardımcısı olduğu DTİAD’ı da her alanda varlığını hissettirir hale getirdi.

Renkli, girişken ve cana yakın kişiliğinin yanı sıra oldukça geniş bir çevreye de sahip olan Karahasanoğlu, toplumsal birlikteliğimizin de önemli simaları arasında yer alıyor. İşte Karahasanoğlu’nun Köstence ve Bükreş’teki Cumhuriyet resepsiyonlarındanki karelerinden bir demet…

dobruca-tiad-bukresteki-agirligini-artiriyor1 dobruca-tiad-bukresteki-agirligini-artiriyor2

dobruca-tiad-bukresteki-agirligini-artiriyor6 dobruca-tiad-bukresteki-agirligini-artiriyor7dobruca-tiad-bukresteki-agirligini-artiriyor5dobruca-tiad-bukresteki-agirligini-artiriyor3dobruca-tiad-bukresteki-agirligini-artiriyor4

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER