GazeteBalkan

Genelkurmay Başkanı Akar’ın Romanya Temasları

Genelkurmay Başkanı Akar’ın Romanya Temasları
07 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 1192 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan) -Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, geçen hafta ziyaret ettiği Rusya’nın ardından Romanya’ya geldi.

Orgeneral Akar, Romanya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Nicolae Ciuca’nın resmi davetlisi olarak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve beraberindeki bir heyet  ile birlikte Romanya’ya ziyarette bulundu.

Romanya Savunma Bakanı Mihnea Motoc tarafından Kabul edildikten sonra iki ülke askeri heyetleri arasında görüşme gerçekleştirildi. Görüşmelerde iki ülke arasındaki askeri iş birliği konularının ele alınacağı bildirildi.

Orgeneral Akar’a Bükreş ve Köstence’deki temasları sırasında Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, TSK Ataşesi Kurmay Albay Can Sabitay ile Köstence’deki temasları sırasında da ilaveten Köstence Başkonsolosu Ali Bozçalışkan eşlik etti.

Orgeneral Akar ve beraberindekiler resmi temasların ardından Bükreş Büyükelçiliği ve Köstence Başkonsolosluğu’na da birer ziyaret gerçekleştirdiler.

genelkurmay-baskani-akarin-romanya-temaslari2 genelkurmay-baskani-akarin-romanya-temaslari3 genelkurmay-baskani-akarin-romanya-temaslari4genelkurmay-baskani-akarin-romanya-temaslari1

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER