GazeteBalkan

FETÖ’cü Hukukçu Bozuntularına AB Kıyağı

FETÖ’cü Hukukçu Bozuntularına AB Kıyağı
08 Kasım 2016 - 9:19 'de eklendi ve 611 kez görüntülendi.

Türkiye’de görevden alınan küresel çete uşağı hukukçu bozuntularına Avrupa’dan fon  geliyor.

Avrupa Yargıçlar Birliği (AYB), Türkiye’de görevden alınan FETÖ’cü yargıçlara ve hakimlere yardım için bir fon oluşturdu. İsviçre de bu fonda yer alacağını açıkladı.

Avrupa Yargıçlar Birliği (AYB), darbe girişiminden sonra Türkiye’de OHAL kapsamında FETÖ’yle ilişkili oldukları gerekçesiyle görevden alınan hakimlere, savcılara ve ailelerine destek olacağını açıkladı.

İsviçre Hakimler ve Savcılar Derneği de internet sitesinden yaptığı açıklamada bu kişiler için oluşturulacak olan yardım fonuna katılacağını duyurdu.

Sputnik news’in haberine göre, Dernek üyesi Thomas Stadelmann, “Bizim yapacağımız küçük miktardaki maddi yardımın bu yaralı aileleri biraz olsun rahatlatacağına inanıyoruz, bu konuda bize bazı müracaatlar oldu” diye konuştu.

Öte yandan Alman Hakimler ve Savcılar Derneği’nin de 10 bin euro katkıda bulunacağı, başka derneklerin üyelerinin de yardım toplamaya başladıkları öğrenildi.

İsviçre derneğinden yapılan açıklamada Türk makamları kınanarak, “Masumiyet karinesi ve işkence yasağı ile ilgili temel ilkelere saygı duyulmasını istiyoruz” ifalerinde bulunuldu.

Resimaltı

-FEcü hukuk çetesinin önemli elemanlarından kaçak Fikret Seçen de AB fonu ile beslenecek

Hukuk katili Seçen Donanma Komutanlığı’nda yaptığı aramada, döşemelerin altındaki ‘delilleri’ deyim yerindeyse ‘eliyle koymuş gibi’ buldu. Bu deliller ile Balyoz soruşturması kapsamında yüzlerce subay tutuklandı. 2011’de İstanbul Başsavcıvekilliği’ne atandı. 17 Aralık sürecinden sonra önce Gebze’ye ardından da Çorum’a savcı olarak atandı. Kasım 2015’te HSYK 2. Dairesi’nin kararı ile görevden uzaklaştırıldı. 26 Kasım 2015’te hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve yakalama kararı çıkartıldı. Bu karardan 48 saat önce yani 24 Kasım 2015’te Hollanda’ya kaçtığı tespit edildi. Aranıyor…

 

fetocu-hukukcu-bozuntularina-ab-kiyagi1

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER