GazeteBalkan

Atatürk’ü saygı ve özlemle andık-2

Atatürk’ü saygı ve özlemle andık-2
14 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 707 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 78’incı yıl dönümünde tüm Türkiye ve dış temsilciliklerimizde olduğu gibi Bükreş’te ve Köstence’de de düzenlenen törenlerle anıldı.

Bükreş’te 10 Kasım günü saat 9.05’te Atatürk Büstü önünde bir tören düzenlendi. İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan Törende Türk Büyükelçiliği, Azerbaycan Büyükelçiliği, TİKA, Yunus Emre TKM, THY, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (RTTSO), Dobruca Türk İşadamları Derneği (DTİAD), Romanya Türk İşadamları Derneği (TİAD), IMM Türk (Kobi Derneği), Müsiad Romanya, Romanya Türkiye İş Kadınları Derneği (AFART), Beşiktaşlılar Derneği, Fenerbahçeliler Derneği, Galatasaraylılar Derneği, Soydaş kuruluşlarından Romanya Demokrat Birliği, Romanya Tatar Türkleri İlim Adamları Derneği, Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği’nin yanı sıra Garantibank, Credit Europe Bank, Yıldız Entegre, Aras Gemicilik yetkilileri Atatürk Büstü’ne çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundular.

Daha sonra Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Atatürk’ün tarihi kişiliği ve Türk milleti için önemine atıfta bulunan bir anma konuşması yaptı.

Törenin ardından Majestic Ramada Hotel’de TİAD’ın katkıları ile hazırlanan Atatürk fotoğraflarının yer aldığı sergi gezildi.

ataturku-saygi-ve-ozlemle-andik1ataturku-saygi-ve-ozlemle-andik2 ataturku-saygi-ve-ozlemle-andik3 ataturku-saygi-ve-ozlemle-andik4 ataturku-saygi-ve-ozlemle-andik5 ataturku-saygi-ve-ozlemle-andik6 ataturku-saygi-ve-ozlemle-andik7 ataturku-saygi-ve-ozlemle-andik8 ataturku-saygi-ve-ozlemle-andik9 ataturku-saygi-ve-ozlemle-andik10

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER