GazeteBalkan

Cinnete Bükreş Tepkisi

Cinnete Bükreş Tepkisi
14 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 865 kez görüntülendi.

Bükreş Büyükelçiliğimizde toplanan yüzlerce insan Türkiye’de yaşanan kanlı darbe cinnetini protesto etti.

BÜKREŞ (Anayurt)- Türkiye’de yaşanan kanlı darbe cinnetine ülke genelinde ve tüm dış temsilciliklerinde olduğu gibi 12 bin vatandaşımızın yaşadığı Romanya’da sert tepki gösterildi.

Darbe gecesi ve Cumartesi akşamı yüzlerce vatandaşımız Bükreş Büyükelçiliği’ne gelerek tepkilerini ortaya koydular. Bükreş Büyükelçiliği’ne gelen insanlar arasında çok sayıda Iraklı Türkmenler ile Filistinlilerin de olduğu görüldü.

Büyükelçilik’te toplanan vatandaşlarımız arasında Bükreş’e  uzak kentlerden gelen çok sayıda kişi vardı.

Cumartesi akşamı Büyükelçilikteki buluşma öncesi Romen güvenlik birimlerinin geniş önlem aldıkları ve yer yer kimlik kontrolü yaptıkları görüldü.

Romanya Türk İşadamları Derneği (TİAD), müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Romanya Şubesi, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (RTTSO), IMM Türk (Kobi Derneği) yetkililerininde yer aldığı darbe protescuları zaman zaman Türkiye lehine slogan atarak bayrak dalgalandırdılar. İstiklal Marşı’mızın okunduğu tepki buluşmasında Bükreş din İşleri Müşaviri Osman Kılıç tarafından da Kuran’ı kerim okunarak şehitlerimiz için dua edildi.

Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş ise yaptığı kısa konuşmada insanlarımız için hangi etnik kökenden ve hangi dini inanç grubundan olursa olsun, söz konusu vatan olunca kenetlendiğimizi ve diğerlerinin teferruat olarak kaldığını söyledi.

cinnete-tepki-13

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER