GazeteBalkan

İstanbul’da MÜSİAD Rüzgarı

İstanbul’da MÜSİAD Rüzgarı
14 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 895 kez görüntülendi.

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (Müsiad) 16. Expo fuarı İstanbul’da CNR dünya merkezinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve bir çok ülkeden Başbakan, Bakan ve Milletvekillerin katılımıyla gerçekleşti. Romanya’dan Müsiad Romanya Başkanı Mehmet Aslan daveti ile Müsiad 16. Expo  fuarına katılan Romanya eski Başbakanı Victor Ponta, fuarın açılış töreninde  Cumhurbaşkanı. RecepTayip Erdoğan ile bir süre sohbet edip etti.

Fuara katılan Yıldız Entegre Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Yıldız ve Romanya Temsilcisi ve Dobruca TİAD Başkan Yardımcısı Ömer Karahasanoğlu’nun daveti ile gerçekleşen bir yemekte ise Başbakan Victor Ponta, Müsiad Romanya Başkanı Mehmet Aslan, Başkan yardımcıları Cem Aksoy ve Dağhan Köprülü bir araya gelerek gündemi değerlendiler.

Ayrıca açılış programıyla birlikte MÜSİAD’ın açılış yemeğine katılan Romanya ekibi ve Victor Ponta 21 ülkeden katılım sağlayan Başbakan ve Bakanlarla sohbet edip ülkeler arası görüş alışverişinde bulundular.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, 16. genel başkanı Nail Olpak ise yaptığı açılış ve kapanış konuşmalarında MÜSİAD EXPO’ya ilişkin, “Fuarın hazırlıkları yapılırken bize en çok sorulan sorulardan biri ‘Yabancı konuk iptalleri var mı’ idi. Çok şükür geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 8 salonda fuarımızı düzenledik. 100’ü aşkın ülkeden 7 bini yabancı olmak üzere 200 bin ziyaretçiyi ağırladık.” dedi.

Olpak, “CNR’ın 8 holünün tümünü dolduran 700 firmanın ve onların birbirinden değerli ürünlerinin verdiği cevabı çok önemsiyorum.” diye konuştu.

Olpak, her türlü algı operasyonuna rağmen Güney Afrika’dan Hollanda’ya, Güney Kore’den Romanya’ya, Nijerya’dan Belçika’ya, Rusya’dan Sudan’a, Fransa’dan Pakistan’a, Malezya’dan Almanya’ya, Avustralya’dan İngiltere’ye kadar, dünyanın 100’den fazla ülkesinden katılan 7 binden fazla değerli iş adamının buradaki varlıklarının önemli olduğunu dile getirdi.

ÖDÜLLER

MÜSİAD EXPO’da kapanış konuşmalarının ardından MÜSİAD Genel Başkanı Olpak, Başbakan Binali Yıldırım’a, MÜSİAD EXPO’da açılan Afrika El Pazarı ve Kültür Evi’nden alınan bir tablo hediye etti.

Gecede, 16. MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı düzenlenen 3. High Tech Port ve 20. Uluslararası İş Forumu’nun da “Global İletişim Ortağı” olan Anadolu Ajansı etkinliğe katkıları dolayısıyla ödüle layık görüldü. Ödülü, Anadolu Ajansı Uluslararası Pazarlama ve Satış Müdürü Zemçi Zübeyir Somuncu teslim aldı.

Öte yandan etkinliğin sponsorları arasında yer alan Turkcell, İGA, İstanbul Ticaret Odası, Eksim Yatırım Holding, Albaraka Türk, Tosyalı Holding, Yıldız Holding, Microsoft Türkiye, TAV Havalimanları, Kaanlar Şirketler Grubu, Yıldızlar Yatırım Holding, Destek Patent, Akdeniz Girişim Holding, İlpen, Türk Hava Yolları, MNG Kargo, Turkuvaz Medya, ve Al Jazeera’ye de ödül verildi.

__stanbulda-m__siad-r__zgar__-sayfa-8-5 istanbulda-musiad-ruzgari1 istanbulda-musiad-ruzgari2

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER