GazeteBalkan

Özlem Özdil: Hormonlu Türküler’e ‘Hayır’!..

Özlem Özdil: Hormonlu Türküler’e ‘Hayır’!..
14 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 929 kez görüntülendi.

9’uncu Başarılı Türk Firmaları Ödül Töreni’nde sahne alacak olan THM sanatçısı Özlem Özdil, ‘Hormonlu türküler’e’ karşı çıkıyor.

 

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- 23 Kasım’da Sheraton Hotel’de gazetemiz tarafından gerçekleştirilecek olan geleneksel Başarılı Türk Firmaları Ödül töreni’nin dokuzuncusunda sahne alacak olan Türk Halk Müziği sanatçısı Özlem Özdil, günümüz türkülerinin içeriğini çok zayıf ve hormonlu buluyor.

“Ben daha çok organik türküleri seviyorum” diyen Özdil’den ses getirecek sözler…

Bir süre önce Akşam gazetesinden Emine Bıyık’a konuşan Özlem Özdil, söz günümüz türkülerinden açılınca “Birçoğunu içeriği olmayan, sözlü anlatımı çok zayıf, hormonlu türküler olarak değerlendiriyorum. Ben daha çok organik türküleri seviyorum. Türküler çok yalın, gösterişten uzak, doğumdan, ölüme gerçek hayatı dünyaya yansıtır. Şimdi bakıyorsunuz günü kurtarmak için saçma sapan sözler yazıyor, insanlara müzik diye sunuyorlar. Bu da beni çok rahatsız ediyor. Mesela ‘Saçlarını yol, getir’ Bu ne demektir? Biz kadının sırf saçına milyonlarca şiir yazan şairlerle büyüdük. Türkülerimizde, şiirlerimizde kadının saçı kutsal değil midir? Çok kaba ve maço tasvir ediyorlar. Hormonlu türkülere hayır… ” ifadelerinde bulundu.

 

ozlem-ozdil-hormonlu-turkulere-hayir1

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER