GazeteBalkan

GÜN GÜN ROMANYA

GÜN GÜN ROMANYA
21 Kasım 2016 - 9:51 'de eklendi ve 697 kez görüntülendi.

25 TEMMUZ 2016

Andreea’nın eteğinin altına saklandılar

 

Kanlı darbe girişimcisi korkak FETÖ yandaşları çareyi Andreea’nın eteğinin altına saklanmakta buldular.

 

Türk vatandaşlarının birlik ve beraberliği Romanya’daki Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) yandaşlarını çıldırttı.

15 Temmuz darbe gecesinden itibaren Türk vatandaşlarının akın akın Büyükelçiliğe gelerek devletlerinden ve demokrasiden yana olduklarını ortaya koyması, Romanya Türk toplumunun renkliliğinin göstergesi olan sivil toplum örgütlerinin kanlı darbe girişimini ortak basın toplantısı ile kınamaları Bükreş’teki FETÖ yandaşlarını çıldırttı.

BAŞARISIZ PROVAKOSYON GİRİŞİMLERİ

Öteden beri böylesi günler için hazırladıkları medya ortamından istifade ile, vatandaşların üzüntü ve acıdan dolayı ağızlarından çıkan her sözü çarpıtma yarışına giren FETÖ yandaşları, provokasyon için ellerinden geleni de artlarına koymadılar. Hitler ve Erdoğan fotoğrafının yan yana basıldığı tişört giydirkleri kişi de aralarında olmak üzere bir kadın 7 Romeni Büyükelçiliğin önüne göndererek bekleterek Türk vatandaşlarını tahrik etmeye çalıştılar.

Vatandaşlar FETÖ yandaşlarının oyununa gelmedi.

BÜYÜKELÇİ’Yİ HEDEF ALDILAR

Foyaları meydana çıkan darbeci FETÖ yandaşları ilk andan itibaren üstün bir performasyon sergilerek, Türk vatandaşlarının birlik ve beraberlik içinde olduğunu herkese gösteren, Romen medyasına yoğun bir şekilde verdiği demeç, açıklama ve röportajlarla FETÖ yandaşlarının yılların birikimi ile oluşturduğu zemini sarsan Büyükelçi Ertaş darbe yandaşlarının hedefi oldu.

Aynı şekilde Köstence’deki başarılı birlik ve bütünlük çabaları ile dikaktleri üzerine çeken Başkonsolos Ali Bozçalışkan da FETÖ yandaşlarının hedefi oldu.

SİVİL TOPLUM LİDERLERİNE SALDIRI

Her türlü siyasi ayrılıklarını bir kenera iterek Türk devletinden ve demokrasiden yana tavır alan Sivil toplum kuruluşlarımızın liderleri de FETÖ yandaşlarının saldırısına hedef oldu. Ancak, sivil toplum liderleri darbe yanlılarının tehdit ve algı operasyonblarına boyun  eğmeyerek alkışlanacak bir performans sergilediler.

ANDREEA MARİN’İN ETEĞİNİN ALTINA SAKLANDILAR

Erkekçe meydana çıkarak açıklama yapamayan, kendilerini ortaya koyamayan başarısız darbe girişimcisi FETÖ yandaşları çareyi okullarının yönetim kuruluna aldıkları ve çocuğunu ücretsiz okuttukları ileri sürülen ve ‘Cemaat Gelini’ olarak bilinen medya yıldızı Andreea Marin’in eteğinin altına saklanacak kadar kişilksiz olduklarını da ortaya koydular.

Marin’e açıklama yaptırdılar. Robet Turcescu, İsrail ile yaşanan Mavi Marmara Gemisi skandalı sırasında da faydalandıkları Cristian Campeanu gibi gazetecilere açıklama yaparak Romen kamuoyunu Türkiye aleyhine çevirme çalışmaları ile vatana ihanetlerini bir kez daha sergilediler. (Anayurt)

 

25 TEMMUZ 2016

 

TİAD’dan Büyükelçi’ye ziyaret

 

Romanya Türk İşadamları Derneği yönetim kurulu üyeleri ve önceki dönem başkanları Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaşı makamında ziyaret ederek Türkiye’deki kanlı darbe girişiminden dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdiler. TİAD heyeti, her zaman Türk Devletinden ve Demokrasiden yana olduklarını belirttiler. (Anayurt)

 

tiaddan-buyukelciye-ziyaret

25 TEMMUZ 2016

 

Bükreş ve Köstence’de şehitler için  Mevlit

 

Türkiye’deki kanlı FETÖ darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler için Bükreş’te Cosmopolis Camiinde, Köstence’de ise Hünkar Camiinde Mevlit okutuldu.

Bükreş’teki mevlite Büyükelçi Osman Koray Ertaş, Bükreş merkezli Türk sivil toplum kurulaşları yöneticilerive vatandaşlar, Köstence’deki mevlite ise Köstence Başkonsolosu Ali Bozçalışkan ve DTİAD yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. (Anayurt)

 

 

bukres-ve-kostencede-sehitler-icin-mevlit

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER