GazeteBalkan

Bu Akşam Bizimle Olun

Bu Akşam Bizimle Olun
23 Kasım 2016 - 10:03 'de eklendi ve 670 kez görüntülendi.

Bu akşam Sheraton Hotel’de yapılacak geleneksel Başarılı Türk Firmaları Ödül Törenine futbol yorumcusu Sinan Engin de katılıyor.

 

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Gazetemizin gelenekselleştirdiği 9’uncu Başarılı Türk Firmaları Ödül Töreni, Yıldız Entegre’nin ana sponsorluğunda Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ın katılımı ile bu akşam Bükreş’te gerçekleştirilecek.

WFS Finance Solution başta olmak üzere çeşitli firmalarımızın sponsorluk desteği ile Sheraton Hotel’de düzenlenecek ve THM sanatçısı Özlem Özdil’in de sahne alacağı 9’uncu Başarılı Türk Firmaları Ödül Töreni’ne ünlü futbol yorumcusu Sinan Engin ve yarın Steaua Bükreş ile karşılaşacak olan Osmanlıspor Başkanı Ahmet Gökçek de katılıyor.

Ödül töreni Kanal D Romania tarafından da takip edilecek.

Beyaz TV’de “Beyaz futbol” programının yorumcusu Sinan Engin, Gazete Balkan’ın törenine  platinyum sponsorumuz Yıldız Entegre’nin Romanya Temsilcisi Ömer Karahasanoğlu’nun davetlisi olarak katılacak.

Sinan Engin Gazete Balkan’ın Törenine katılacağını Pazar günü yayımlanan “Beyaz futbol” programında da defalarca anons etmişti.

Öteyandan gazetemiz tarafından yapılan değerlendirmelerle birlikte Romanya Türk iş dünyasının 2015 fotoğrafı da ortaya çıktı.

2015 yılı için doğrudan Türk vatandaşlarının sahip yada ortak olduğu 2 bin 800 firma toplamda 13 Milyar Ron (yaklaşık 3 milyar euro) ciro gerçekleştirerek, yaklaşık 900 milyon Ron (294 milyon 120 bin euro) kâr elde ederken, 40 bin kişiye de iş imkanı sağladı.

2015 yılı için doğrudan Türk vatandaşlarının sahip yada ortak olduğu 2 bin 692 firmadan matrah bildiriminde bulunan bin 909 firmanın 1700’ünde toplamda 28 bin 28 kişi çalıştı. 209 firmada ise hiç işçi çalıştırılmadığı görüldü.

Başka ülkeler üzerinden geldiği veya özelleştirmeden hazır alındığı için kayıtlarda Türk yatırımı olarak gözükmeyen firmalar ise toplamda yaklaşık 12 bin kişi istihdam etti.

Böylece, Romanya’daki Türk firmalarının toplam cirosu 2015 yılında 13 milyar Ron (3 milyar euro) olarak gerçekleşirken, elde edilen toplam net kâr  900 milyon Ron (204 milyon 120 bin euro) ve toplam istihdam edilen kişi sayısı ise 40 bin civarında oldu.

2011 yılı bilançolarına göre ise Romanya’daki ilk bin Türk firmasının toplam cirosu aynı rakamlarla ifade ediliyordu.

Türk firmalarının toplam cirosu 2011 yılında  Romanya’nın Gayri Safi Milli Hasılasının yüzde 3,66’sını karşılarken, bu rakam 2015 yılı bilançolarına göre yüzde 1,66’ya geriledi.

25 NİSAN 2005’DEN BUYANA GAZETE BALKAN NELER YAPTI?

25 Nisan 2005 Pazartesi günü Romanya’da okurları ile Anayurt adıyla buluşan Gazete BALKAN bugüne kadar tarafsız yayıncılığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin maddi- manevi değerlerine bağlılığı, Romanya Türk toplumunun sorunlarına sahip çıkışı ile dikkat çekti.

 

*Anayurt, Romen Devlet Televizyonu TVR ile 13 bölümlük “Ocolul Marii Negre” adlı Türkiye’yi tanıtan Karadeniz Belgeseli’ni çekti ve ekranlara getirtti. Bu belgesel bugüne kadar 4 defa toplamda ise 24 saat TVR ekranlarına geldi.

 

*2006 yılında 50 civarında Türk firmasının ticari sicilinde yer alan “Dikkat problemli firma” şerhini ortaya çıkarttı ve sildirdi.

 

*Yine 2006 yılında Romanya’da ticari sicilde kayıtlı Türk firmalarının adreslerini bir katalogda topladı.

 

*2008 yılında Romen televizyon kanalı DDTV’de 10 hafta süresince yaptığı programda Romanya’daki kültürel mirasımızı ekranlara taşıdı, Türkiye dostları ile sohbetler yaptı.

 

* Romanya’daki ecdat yadiğarı soydaşlara özel bir hassasiyetle yaklaştı. Bir dönem salt onlar için Türkses adında 15 günlük ayrı bir gazette de çıkartı. Onların anadilleri olan Türkçe’yi kullanmaları ve yaşatmaları için büyük çaba sarf etti.

 

*Bükreş Büyükelçiliğimiz ve Köstence Başkonsolosluğumuzda Türkçe kurslarının başlatılmasında ve devamında teşvikkâr tavrı ile üzerine düşeni yapmaya çalıştı.

 

*2009 yılında TVR arşivindeki Kapodokya Belgeselini buldurarak yayımlattırdı.

Gazete Balkan kurumsal veya ferdi anlamda haberdar edildiği her Türk’ün sorunu gündeme taşımaktan çekinmedi.

 

*Daha önce kuruluş yıl dönümü gecelerinde işadamlarımıza karanlıkta el yordamı ile verdiği ödülleri, 2011 yılında profesyonel hale getirerek, her ilde bir firmaya ve Romanya genelinde Türk TOP 25’ine ödül verdi.

 

*2012 – 2013 – 2014- 2015 yıllarında ise önceki yıl bilançolarını baz alınarak, ciro ve kârlılıkta ilk 100’er firmamız, her ilde de ilk üç firmamız ödüllendirildi.

 

*11 Ağustos 2016 tarihinde Anayurt olan adını Gazete BALKAN olarak değiştiren gazetemiz, abonelerine haftada 5 gün dijital baskı ve her Pazartesi günü de kağıt baskı olarak ulaştırılmaktadır.

 
yarin-bulusuyoruz-sayfa-1bu-aksam-bizimle-olun-sayfa-7

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER