GazeteBalkan

GÜN GÜN ROMANYA – 4

GÜN GÜN ROMANYA – 4
23 Kasım 2016 - 10:32 'de eklendi ve 866 kez görüntülendi.

26 TEMMUZ 2016

‘Niye Romanya değil de Yunanistan?’

 

FETÖ yanlısı 8 darbecinin Yunanistan’a kaçışlarının ardından Dedeağaç adliyesinde sorgulanmaları sırasında Yunan Hakim’in, “Niye Romanya’ya değil de Yunanistan’a iniş yaptınız?” diye sorduğu, FETÖ yanlısı darbecilerin ise, Yunanistan’ın gelişmiş bir Avrupa ülkesi olduğunu ve buranın adaletine güvendiklerini söyledikleri öğrenildi. Romanya geçtiğimiz yıl Türkiye’de dinleme sanığı iki FETÖ yanlısını Türkiye’ye iade etmişti. (Foto: REUTERS)

 

29 TEMMUZ 2016

Büyükelçi Ertaş Romen turizmcilerle buluştu

 

BÜKREŞ (Anayurt)- Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş Romen turizmcilerle bir araya geldi. Bükreş Büyükelçiliği’nde yapılan toplantıya Bükreş Ticaret Müşaviri ve Bükreş Yunus Emre Türk Kültür merkezi Müdürü Tuna Balkan da katıldı.

Romen tur operatörlerine Büyükelçi Ertaş tarafından Türkiye’de yaşanan FETÖ darbe girişimi ve 3 süre ile ilan edilen OHAL hakkında bilgi verildi.

Romen tur operatörlerinin de görüşlerini aktardıkları toplantıda kısa ve uzun vadede yapılacak işler ele alındı.

 

1 AGUSTOS 2016

Başkonsolos Bozçalışkan Romen haber portalına konuştu

 

Köstence Başkonsolosu Ali Bozçalışkan, ‘Constanta Noastra’ portalına yaptığı açıklamada Türkiye’nin çağdaş, laik ve modern bir devlet olarak yoluna devam edeceğini söyledi.

Fetullah Terör Örgütü’nün (FETÖ) başarısız ve kanlı darbe teşebbüsünü anlatan Başkonsolos Bozçalışkan, böyle bir darbe girişiminin kabul edilemezliğini ve darbenin başarısızlığının halkın demokrasiye olan inancının güçlü bir göstergesi olduğunu anlattı.

Dobruca bölgesinde yaşayan soydaşların Türkiye’deki darbe girişimini kınamalarından büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkonsolos Bozçalışkan, Gülen Okullarının Romanya’nın bir iç işi olduğunu ancak Bükreş Büyükelçimiz tarafından Romanya makamlarının bilgilendirildiğini de sözlerine ekledi.

 

29 TEMMUZ 2016

Hamdi YILMAZ

Önce Feto sonra meslek!

 

FETO 40 yılda Pavlov’un köpeklerine taş çıkartır şartlanmışlıkta bir ekip yaratmış.

Bu süre içerisinde topladığı fakir fukara çocuklarını beslemiş, büyütmüş, onlara sadece polis, asker, gazeteci, öğretmen olmak gibi hedefler göstermiş; para pul, ev, yiyecek, okul masrafı gibi şeyleri düşünmemelerini, kendilerine hedef gösterilen mesleğe odaklanmalarını istemiş.

Sonra da bunun karşılığını ‘mecburi hizmet’ olarak ödettiriyor. İşin garibi bu ‘mecburi hizmet’ bir türlü bitmek bilmiyor. Adı üstünde ‘Hizmet’ hareketi!

Mecburi hizmet gereği, öğretmensen ilk okul mezunu FETO’nun ne büyük din alimi olduğunu anlatacaksın. Polissen, O veya adamlarının hedef gösterdiği FETO’cu olmayanların canına okuyacaksın, askersen FETO darbesine maşa olacaksın. Gazeteciysen dünyaya FETO’nun ve taşeronu olduğu CIA’nın menfaatleri doğrultusunda bakacaksın. Savcı veya Hakimsen FETO’cu olmayanı anasından doğduğuna pişman ederek cezayı basacaksın.

İşte Romanya’da da gazeteci kılıklı üç adamı var FETO’nun. GH, BS, ÇN Sonuncusu maymun gibi her ipte zıplasa da, görünür mesleği gazetecilik.

Bu ekibin neler yaptığını kanlı FETO’cu darbe girişimi sırasında gördük.

Olanca güçleri ile FETO’cu yandaşlarının sahibi gözüktüğü Fetullah okullarına basın yolu ile akılları sıra muhafızlık yapıyorlar.

Bu gerekçe ile önüne gelene saldırıyorlar. Devlet’in Büyükelçisini, Başkonsolosunu, sivil toplum kuruluşları başkanlarını hedef tahtasına oturtuyorlar.

Romence yayınlarında iktidar partisini karalama adına Türkiye ve Türk düşmanlığı yapıyorlar. Bir siyasi parti ile devlet kurumu arasındaki farkı idrakten yoksunlar.

Kaldıki suçladıkları eski günah yada sevap ortakları.

Bütün bunları yaparken, yine dinin ardına sığınıp, vatandaşın masumiyetinden faydalanmaya çalışıyorlar.

İslam akıl dinidir. Vatandaşın artık her dinden – imandan bahsedenin zehirli dolmalarını yutmadığını memnuniyetle görüyoruz.

Erkekçe ortaya çıkıp yazıp çizemiyorlar. Ömürleri boyunca iliklerine kadar işlemiş sinsilik ve korkaklık piskolojisi içinde ya imzasız yazıyorlar yada Romen gazetecileri kullanıyorlar.

Biz yine de yukarıda isimlerini ziktertiğimiz, öz itibarı ile masum olduklarına inanmak istediğimiz isimleri uyarmaya devam edelim.

Kardeşler, yatağa yattığınızda gözünüzü kapatıp, kendinizi sorgulayın, korkmayın, Pavlov’un köpekliği ile bir fikir adamlığı arasındaki farkı düşünün. Işiniz bitince azad edileceğiniz günü beklemeyin. CIA taşeronluğunun  gerçekten bir dava olup olmadığını vicdanlarınıza sorun.

İslamın hür vicdanlıların, hür düşüncelilerin dini olduğunu gözardı etmeyin.

gun-gun-romanya-4-1 gun-gun-romanya4-2

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER