GazeteBalkan

GÜN GÜN ROMANYA -5

GÜN GÜN ROMANYA -5
24 Kasım 2016 - 9:54 'de eklendi ve 736 kez görüntülendi.

1 AĞUSTOS 2016

‘Fetullah’ı lanetleyin,

alnınızdan öpeyim’

Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, FETÖ yanlısı okul yöneticilerine çağrıda bulunarak, “’Fetullah Gülen’in, ülkemizi karıştıran herkesin Allah belasını versin’ desinler, alınlarından öpeyim” dedi.

 

BÜKREŞ (Anayurt)- Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Atalay, DIGI 24’e bir mülakat verdi.

Atalay, verdiği mülakatta bir soruyu cevaplandırırken, Romanya’daki Fetullah Gülen Okulları olarak bilinen okul yöneticilerine bir çağrıda bulundu. Atalay, “kamuoyuna karşı, kanlı darbe girişimcisi FETÖ yandaşı terör örgütünü kınayarak, ‘Fetullah Gülen’in, ülkemizi karıştıran herkesin Allah belasını versin’ desinler, alınlarından öpeyim” şeklinde konuştu.

Atalay, DIGI 24’deki mülakatında Türkiye’nin son yıllarda gerçekleştirdiği devasa ekonomik projelerle birilerini rahatsız ettiğini, FETÖ’cü darbe girşiminin 36 yıllık sinsi bir planla Ordu içine yapılan sızıntının sonucu olduğunun darbecilerin verdikleri ifadelerdeki itiraflarından anlaşıldığını söyledi.

Atalay, Romen kanunlarına göre Türk yatırımcıları tarafından kurulmuş okullara karşı olmadıklarını ancak, okulları kuranların çıkıp, “Fetullah Gülen ile ilişkimiz yok. Türk Devletine bağlıyız” demeleri gerektiğini okulların örgüt tarafından kurulmadığının, ilişkisi olmadığının açıklanması ve isbatlanması gerektiğini söyledi.

FETÖ’cü kanlı darbe girişiminin yüzde 51’lik iktidar ve yüzde 49’luk muhalefet bloklarını birleştirdiğini, halkın verdiği vergilerle alınan uçakları, tankları halkın üzerine yöneltenlere karşı çıkıldığını anlatarak, “Siz böyle insanlara nasıl bir gözle bakarsınız” dedi.

Kendilerinin mevcut demokrasiye, askeri diktaya karşı çıktıklarını anlatan Atalay, FETÖ’cü örgütün dijital kasetler ile vatansever komutanların hapse attırıldığını, o insanların üçer, dörder yıl hapis yattığını, bilahere kasetlerin düzmece olduğunun anlaşıldığını ancak, dünya genelinde kimsenin çıkıp, “Bu komutanlar niye hapse atılıyor?” diye sormadığını söyledi. Atalay, bunları yapanların adalete tesliminin yanlış mı yoksa doğru mu olduğunu sordu.

Hakan Şükür ve Maria Gomez ile ilgili soruları da cevaplandıran Atalay, bir zamanlar halkın sevgilisi olan Hakan’ın FETÖ örgütü lideri olmakla itham edilen Fetullah Gülen’i desteklemesi sonucu aynı halk taraffından dışlandığını anlattı.

Türk halkının dünyaya demokrasi dersi verdiğini anlatan Atalay, “Türk halkı beğenmediğini sandığa gider değiştirir. Ama bırakmıyorlar ki, biz sandığa gidelim” dedi. FETÖ darbesine karşı çıkan Romanya’daki Türk sivil toplum örgütü temsilcilerinin tamamını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanlısı gibi göstererek Erdoğan’ı savundukları iddialarının yanlış oldunu belirten Atalay, kendisinin Erdoğan’a hiç oy vermediğini ve MHP’li olduğunu, ama Türk halkının iktidarı ile muhalefeti ile demokrasiye sahip çıktığını söyledi..

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER