GazeteBalkan

GÜN GÜN ROMANYA – 6

GÜN GÜN ROMANYA – 6
25 Kasım 2016 - 10:26 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.

2 AĞUSTOS 2016

DTİAD’dan FETÖ uzantılarına kınama

 

Dobruca Türk İşadamları Derneği (DTİAD), Fethullah Gülen Terör Örgütü (FETO) Romanya uzantıları tarafından yapılan çirkin saldırıları kınadı. DTİAD tarafından yapılan

Açıklamada şöyle denildi:

“FETÖ Terör Örgütüne karşı Romanya’daki Sivil Toplum Kuruluşlarımızın bütünleşmesi karşısında hezeyanlara kapılan ve Büyükelçimiz Sayın Osman Koray ERTAŞ’a ve STK Başkanlarımıza ve Romanya’da üretmeye devam eden İşadamlarımıza haince ve çirkince saldıran terör örgütünün Romanya’daki şaibeli uzantılarını kınıyor ve lanetliyoruz.”

dtiad

2 AĞUSTOS 2016

IMM Türk’den FETÖ uzantılarına kınama

 

Türk KOBİ Derneği olarak bilinen IMM Türk, Fethullah Gülen Terör Örgütü (FETO) Romanya uzantıları tarafından yapılan çirkin saldırıları kınadı. IMM Türk tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“FETÖ Terör Örgütüne karşı Romanya’daki Sivil Toplum Kuruluşlarımızın bütünleşmesi karşısında hezeyanlara kapılan ve Büyükelçimiz Sayın Osman Koray ERTAŞ’a ve STK Başkanlarımıza ve Romanya’da üretmeye devam eden İşadamlarımıza haince ve çirkince saldıran terör örgütünün Romanya’daki şaibeli uzantılarını kınıyor ve lanetliyoruz.”

imm

3 AĞUSTOS 2016

‘Anavatanımızın huzuru için dua ediyoruz’

 

 

Romanya Müftüsü Yusuf Murat, gelişen, güçlenen ve herkese umut veren bir ülkede düzenlenen darbe girişimini en sert biçimde kınadıklarını bildirdi. Murat, ‘Anavatanımızın huzuru için dua ediyoruz’ dedi. Murat, “Bu alçak darbe girişimi başarılı olsaydı tüm bu hizmetler aksayacak ve Türkiye’nin soydaşlarıyla bağları koparılacaktı. Bu büyük badirenin atlatılmış olması nedeniyle Cenabı Allah’a şükrediyoruz.” diye konuştu.
Murat, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, Türkiye ile Romanya arasında güçlü bir stratejik ortaklık olduğununu vurgulayarak, “Romanya’da yetkili bütün makamlarımız darbe girişimini kınadılar ve Türkiye’ye destek verdiler.” dedi.
Romanya Müftüsü Murat, gelişen, güçlenen, herkese umut veren bir ülkede yapılan bu ihanet girişimini en sert biçimde kınadıklarını belirterek, “Türkiye’nin istikrarı, huzuru ve başarısı Balkanlar’da yaşayan bütün Türk Müslüman soydaşlar için hayati önem taşımaktadır. Hep beraber ana vatanın huzuru için dua ediyoruz.” ifadesini kullandı.
Murat, FETÖ’nün darbe girişimini Türkiye’deki soydaşları gibi büyük üzüntü ve öfkeyle karşıladıklarına dikkati çekti.
Romanya Müftüsü Murat ayrıca Dışişleri Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Diyanet İşleri Başkanlığının Romanya’daki Müslümanların daima yanında olduğunu hatırlatarak, Türkiye’nin desteğiyle ülkede dini hizmetlerin en iyi şekilde verilmeye çalışıldığına dikkati çekti.
Murat, “Bu alçak darbe girişimi başarılı olsaydı tüm bu hizmetler aksayacak ve Türkiye’nin soydaşlarıyla bağları koparılacaktı. Bu büyük badirenin atlatılmış olması nedeniyle Cenabı Allah’a şükrediyoruz.” diye konuştu.
Türk halkının darbeye karşı cesur duruşunu gururla izlediklerini de ifade eden Murat, şöyle devam etti:
“Buradan dualarımızla kardeşlerimize destek verdik. Bütün İslam aleminden gelen dualar, camilerden okunan ezan ve selalar sözde İslam’ı temsil ettiğini iddia eden sapkın bir grubun darbe girişimini akamete uğrattı. Ayeti Kerime’de buyrulduğu gibi Cenabı Allah plan yapanların en hayırlısıdır. Bu hain grubun sinsi planları da Yaradan’ın inayetiyle boşa çıktı.”
Türkiye’nin Romanya Büyükelçiliği ve TİKA’ya ziyaretlerinde Türkiye’ye desteklerini dile getiren Murat, Romanya’daki Müslümanlar olarak şehitler için mevlit okuttuklarını kaydetti.
diyanet

2 AĞUSTOS 2016

İlker Paşa haklı

 

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, “2012-2016 arasında Erdoğan, cemaate karşı tek başına savaş verdi.” demiş.

Başbuğ, CNN Türk’te, “Bunun askeri darbe olarak tanımlanmasına sıcak bakmıyorum. Bu cemaatin kendi unsurlarının silahlı darbesidir. 15 Temmuz bugüne kadar yaşanan darbelerle aynı havuzda değil. 15 Temmuz’u planlayan uygulayan ana iskelet cemaattir. Bu kalkışmaya müdahalede gecikenlerin hepsi cemaatçi olmayabilir” şeklinde konuşmuş.

Bence yüzde yüz değil yüzde 1500 haklı.

Yoksa, samimi yada samimiyetsiz AK Partili gözükmekte pek mahir, bakanlar Bükreş’e geldiğinde baş köşede ağırlanan işadamlarının Fetullah’ın korsan yayın organlarına daha 3 Temmuz’daki Ramazan bayramında çarşaf çarşaf ilan verip, 12 gün sonraki 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra Büyükelçiliğe gelip timsah gözyaşı dökmesine kim inanır?

Salt bu bile “Erdoğan, tek başına savaştı” sözünü haklı çıkartıyor.

17-25 Aralık olaylarından sonraki açık mücadeleye rağmen, ‘Ben ahmakmışım’, ‘Ne büyük aptalmışım’ dolmasını söyleyenden başka kim yutar? Yoksa, cemaatin elinde kasetleri mi var, suç ortaklıkları mı var, niye hâla besliyorlar?

Hele hele Erdoğan’ın, 17-25 Aralık hadisesinden sonra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak cemaate karşı açtığı açık savaşa rağmen CIA’ya Hizmet hareketini desteklemek nasıl bir AK Parti’liliktir?

Anlatsalar da öğrensek!

Kim hangi partili olursa olsun, Türkiye’yi seviyorsa eğer, bunların bin yıl sonraki geleceğimiz için bile tehdit olduğunu görmelidir.

Bugün suç işlemiş bir Fetullahçı’yı yakalayan en fazla 3-4 örgüt üyesinin ismine ulaşabiliyor. Çünkü, yakalanan saftirik bilmiyor ki, söylesin.

İslam akıl dinidir!

Gerçekten derdin İslamsa, hayırseversen muhtaç olanı bulma çabasına katlan, hayrını yap. Hayrın dışında gerçek ihtiyaç sahibini bulmak bile bir ibadettir. Bunları söylemek için din adamı filan olmaya da gerek yoktur.

İşte Kurban Bayramı yaklaşıyor. Göreceğiz, utanmazlığı, yüzsüzlüğü, sinsiliği şiar edinmişler kapınızı çalmakta kaçınmayacaklardır.

ABD’den, AB’den, Karen Fog ve Soros beslemesi küresel medya mensuplarından yardım alıyorlar, alayı Türkiye’ye yüklenmeyi görev edinmiş. Edinse ne olacak biz onları bundan yüz sene öncesinden tanırız. O zaman yüklendiklerinde ne olduysa, şimdi de o olur.

Islam akıl dinidir. Dinin yarısı vicdandır.

Hâla cemaate kananlarda birincisi, cemaatte ise ikincisi yok.

ilker-pasa-hakli

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER