GazeteBalkan

9. Başarılı Türk Firmaları Ödül Töreni’nin ardından

9. Başarılı Türk Firmaları Ödül Töreni’nin ardından
28 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 704 kez görüntülendi.

9.Başarılı Türk Firmaları Ödül Töreni’nin ardından

 

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- 15 Temmuz kanlı ve başarısız darbe girişiminin ardından Romanya’da FETÖ cenahının korkulu rüyası haline gelen, yine FETÖ yanlılarının girişimi sonucu mahkeme kararlı çeşitli engellemelere rağmen yılmayan ve facebook hesabından yaptığı yorumlarla gündem beliryelen YAZ MUHİTTİN Gazete Balkan’ın 9. Başarılı Türk Firmaları Ödül Töreni’ni facebook sayfaşından şöyle yorumlamış:

 

 

Gazete Balkan Ödül Gecesi’nin ardından Hanya’yı, Konya’yı görmek!
! Romanya’da neler oluyor?
İnsan kendini sorgulamalı önce, sonrada etrafını… vesselam!
Madalyonun iki yüzü ve Ahdi-vefa

 

Eski adıyla Anayurt şimdiki adıyla Balkan olarak yayın yapan gazetenin müdürü olan başarılı ve cesur kalem Hamdi Yılmaz ağabeyin gazetesinin 9. Ödül töreni türkülerle kutlandı.
9’ncu dememin nedeni, Hamdi Yılmaz bunu tam 9 sefer yaptı. 9 defa gece düzenledi yani.
Geceler bazen kalabalık bazen de….

O zaman neden onun geceleri hınca hınç dolmuyor sorusunun cevabı ise bilinen bir muamma (!) diyelim ve gelin yazımızın içinde arayalım yanıtını…!

Gazeteci olarak takdir ettiğim usta bir kalemdir kendisi. Yalaka veya dalkavuk değil en azından başkaları gibi! Onun da beşeri hataları-eksiklikleri var elbette hepimizin olduğu gibi. Ancak mesleği dışındaki Hamdi Yılmaz, kendisine münhasırdır!

Katılanlar ya da duyan, bileniniz vardır ki Hamdi Yılmaz’ın geçmişe dönük yaptığı gecelerin bazıları kalabalık bazı geceleri ise 30-40 kişi ile son bulurdu. Arkadaşlar hep anlatırdı bunu. Sebebi toplumun kendisine sahiplenememesinden mi, organizasyon hatası mıydı yoksa başka nedenleri mi vardı bunu en iyi Hamdi Yılmaz ağabey bilir.

Şükür ki 23 kasım gecesi salon kalabalıktı ama açıkçası dop dolu değildi. Arkadaşlar telefon kameralarına çekmiş net gördüm. Ben açıkçası daha bir kalabalık bekliyordum. KOBİ Başkanımız Nazmi Doğan diğer yönetim kurulu üyeleri ile tam kadro orada yerini alırken onu MUSIAD Başkanım Mehmet Aslan ve ekibi takip ediyordu.
Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası ise tam kadro oradaydı. Gözler bir ara Romanya Türkiye İşkadınları Derneği Başkanı Birgül Şenyuva’yı ararken onun ödülünü dahi almaya gelen birisinin olmadığını tören sırasında fark edecekti herkes.
TIAD ise Ali Rıza Koska ile temsil edilmişti sadece.

Bu arada her yere yetişmeye çalışan başarılı toplumcu ve dinamik diplomatımız saygıdeğer Büyükelçimiz de salondaki yerini almış ve hemen akabinde büyük bir nezaket içinde sahnede dakikalarca bekleyip Hamdi beyin klasik plaket töreninde ki ödülleri dağıtti haklı bir gurur kaynağımız olan işadamlarımıza.

Bir ara ünlü spor yorumcusu Sinan Ergin de sahneye çağrılarak hakedenlere elinden ödüllerini verdi. Geceye katılan Sinan Ergin aynı anda Beşiktaşlı futbolcuların imzaladığı formayı da Büyükelçimize armağan etti.

Gözler bu sefer hemen her geceye katılan Ticaret Müşavirimiz Mükerrem Aksoy’u ararken konuya dair açıklama ilgili masada oturan bir STK üyesinden geldi. Ahbabımın anlattığına göre Ticaret Müşavirimiz Mükerrem Aksoy Romanya’ya gelen Narenciye Tanıtım Grubu’na ev sahipliği yapmaktaydı aynı saatlerde. Bu yüzden gelememişti geceye.

Narenciye Tanıtım Grubu’nu ağırlayan Ticaret Müşavirliği’nin konuklarıyla birlikte çektirdikleri toplu resmi ise Hamdi beyin gecesinden sonra görebilecektik ancak.
O karede dikkatimi çeken şey ise sadece TİAD ve yöneticileri ile MUSIAD’ı görmüş olmamdı.

KOBİ Başkanımız Nazmi Doğan, RTTSO Başkanı Tamer Atalay ve Romanya Türkiye İşkadınları Derneği Başkanı Birgül Şenyuva o karede yer almamıştı veya yer aldıkları resim paylaşılmamıştı belki ne bileyim.

Bir iki etkinlikte daha sezinledim bunu açıkçası. Aklıma hemen ‘’Yine mi ayrılık-gayrılık, EKSİK FOTOĞRAF?’’ diye bir düşünce hasıl olurken bu kez yine ben sesli düşünerek;

‘’Belki de bu gecede olmaları nedeniyle gidememişlerdi Ticaret Müşavirliğinin ev sahipliğindeki bu etkinliklerine’’ diye söylendim. Doğrusunu onlar bilir elbette!

Ancak Romanya’daki Türk toplumunun bir araya gelmesinde ve birlik-beraberliğin kurulmasında ki önemli yapı taşlarından birisi de Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy’dur.
Bu da unutulmaması gereken ciddi bir detaydır!
Allah ondan da Büyükelçimizden de bu yapıya harç taşıyan herkesten de bin defa razı osun.
İnsan bu yüzden aksini düşünmek dahi istemez. Birileri aileden sayılırken diğerlerine üvey evlat muamelesi yapılmaz zaten.

Geceye dönersek çok hızlı geçtiği, aksaklıklar olmasına ve amatörce organize edilmiş olmasına rağmen dost ve samimi bir hava içinde geçtiği dinlendiriliyor. Türkiye’den tanıdığım ve zevkle dinlediğim Özlem Özdil’in bir tek türküsünü dinleyebildim. Dahasında kaza geçiren sakar oğlan hasta yeğenimin yanında olmalıydım. Sonradan ahbaplarımdan duydum ki tam bir Türkü ziyafeti çekmiş Anadolunun sesi!
Sanırım birileri hariç orada bulunanların tümü Hamdi beyin gecesine katkı sağlamış ve destek olmuşlardı. Sinevizyon gösterisinde bir sürü firmanın reklamı yapıldı. Sanırım bunlar geceyi finanse etmişti. Allah hepsinden razı olsun!

Yalnız ilginçtir ki Hamdi beyin;
gazetesinde hemen her sayısında haberlerine yer verdiği TIAD, sadece Ali Rıza Koska ile temsil edilebilmişti…. neden mi?
Onu Hamdi bey bilmeli. Ben bilmem. Ben burada sadece dikkatimi çeken hususları sizinle paylaşmak istiyorum. Kimse ile alıp-veremediğim yok.

Aylardır üstüne basa basa reklamı yapılan gazete Balkan Ödül gecesi’ne herkesin katılacağı bekleniyordu! Ama öğle olmadı ve buna rağmen salon yinede kalabalıktı. Ben şahsım olarak Hamdi beyi desteklemeye devam edeceğim.
Gerektiğinde de okuyucusu olarak varsa bir şey onu da eleştireceğim!
Biz birbirimizi eleştirerek, öneriler sunarak, hatalarımızı yüzümüze söyleyerek dost olduğumuzu gösteririz.
Yoksa tersi yalakalık olmaz mı? Ne olur?
Sayıları 20 bin ve üzerinde telaffuz edilen Romanya’daki Türk iş dünyası oraya katılanlardan mı ibaretti?

Peki ne olurdu salon daha da dolu olsaydı, şöyle hınca hınç?

Ne olurdu böyle bir gecede herkesçe birlik ve beraberlik mesajları verilseydi?

Ne olurdu beraber ve dostluk içinde hep bir arada kutlasaydık?

Ne olurdu herkes orada Hamdi beyin kalemine destek dursaydı?

Ne olurdu yani orada bulunup ‘yanındayız’ mesajı perçinlenseydi?
Olurdu bir şey!
Ne olurdu mesela?
Gelmeyenler soruyorsa eğer bunu;
‘’ELİNİN KÖRÜ OLURDU’’ diye yanıtlardım her halde!
Gelenlerin ise eline-ayağına sağlık, Allah işlerini rast getirsin.

Hamdi Yılmaz burada destan yazıyor kardeşim. Herkesin onu sahiplenmesi ve desteklemesi gerekir diye düşünmekteyim ben.

Ancaaaaaakk! Burada madalyonun diğer yüzünü de çevirmeli ki;

Geceden sonra sokağın sesine kulak veren aynı ben sözel dışında yazısal eleştirilere ve beklentilere de rastladım.
Bunlardan birisi de geceye sponsor olanlardan biri olan KOBİ Başkanımız Nazmi Doğan’ın gün içinde paylaştığı resim üstü yazıdan anlaşılıyordu! Yazısı aynen şu!;

‘’ Hayat Holding su anda 125.000.000 € yaratımla 1.sırada fabrikası açık 75.000.00 € daha yatırım kararı aldı,125+75 :200.000.000 € ve tabi ki en Büyük yatırım .Derneğimizin davetlisi olarak Bükreşteyiz. Ancak verilen yatırım kararı plaket alıyorsa gerçekleşmiş yatırım herhalde 10 plaket almalı. Onuda biz veriyoruz TEBRİKLER KASTAMONU ENTEGRE’’

Şimdi hem sokakta konuşulanlar hem de yazılıp çizilenlerden ve ikili-üçlü sohbetlerde dinlendirilen konuşmalardan çıkarttığım sonuç şu;
Hamdi Yılmaz ağabeyin de, daha duyarlı, temkinli ve kendisine dost olan, yanında dik duran, tebessümünü, insanlık hali oluşabilen acılarını ve sıkıntılarını yüreğinde hisseden ve paylaşan GRİ davranmayan ekmeğini dahi bölüşen ahdi-vefa dostlarına karşı biraz daha tutarlı olması gerektiğidir.

Yanımızdakilerini keklik görüp, olmayanların karşısında esas duruşa geçmek yanlış bir tarz olduğu gibi günü birlik ve menfaate dayalı destekler bir yana her zaman kimin yanında olduğudur aslolan!

Ve bilinmelidir ki;
insanların öz eleştiri yapması şahsını asla alçaltmaz, aksine yüceltir ve doğruyu bulmakta ışık olur!

Ve;
Bence burada Hamdi Yılmaz ve ekibi artık, ırtını sıvazlayanları bir kez daha gözden geçirmeli!

Ve bence burada Hamdi Yılmaz ve ekibi, bu saatten sonra etrafındakilerini elekten geçirmeli!

Ve bence burada Hamdi Yılmaz ve ekibi, daha da uyanık, daha da seçici olmalı, davranmalı!

Ve bence burada Hamdi Yılmaz ve ekibi, kimin samimi ve dost, kimin olmadığını ivedilikle netleştirmeli!

Yani;
Bence burada Hamdi Yılmaz ve ekibi, bu geceden önemli dersler çıkartmalı vesselam!

O da bir marifettir!
biline!

Selam ve dua ile!

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER