GazeteBalkan

Başarılı Türk Firmaları Ödül Törenini gelenekselleştiren Gazete Balkan bugüne kadar neler yaptı?

Başarılı Türk Firmaları Ödül Törenini gelenekselleştiren  Gazete Balkan bugüne kadar neler yaptı?
28 Kasım 2016 - 9:26 'de eklendi ve 773 kez görüntülendi.

Başarılı Türk Firmaları Ödül Törenini gelenekselleştiren

Gazete Balkan bugüne kadar neler yaptı?

 

25 Nisan 2005 Pazartesi günü Romanya’da okurları ile Anayurt adıyla buluşan Gazete BALKAN bugüne kadar tarafsız yayıncılığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin maddi- manevi değerlerine bağlılığı, Romanya Türk toplumunun sorunlarına sahip çıkışı ile dikkat çekti.

 

*Anayurt, Romen Devlet Televizyonu TVR ile 13 bölümlük “Ocolul Marii Negre” adlı Türkiye’yi tanıtan Karadeniz Belgeseli’ni çekti ve ekranlara getirtti. Bu belgesel bugüne kadar 4 defa toplamda ise 24 saat TVR ekranlarına geldi.

 

*2006 yılında 50 civarında Türk firmasının ticari sicilinde yer alan “Dikkat problemli firma” şerhini ortaya çıkarttı ve sildirdi.

 

*Yine 2006 yılında Romanya’da ticari sicilde kayıtlı Türk firmalarının adreslerini bir katalogda topladı.

 

*2008 yılında Romen televizyon kanalı DDTV’de 10 hafta süresince yaptığı programda Romanya’daki kültürel mirasımızı ekranlara taşıdı, Türkiye dostları ile sohbetler yaptı.

 

* Romanya’daki ecdat yadigarı soydaşlara özel bir hassasiyetle yaklaştı. Bir dönem salt onlar için Türkses adında 15 günlük ayrı bir gazette de çıkartı. Onların anadilleri olan Türkçe’yi kullanmaları ve yaşatmaları için büyük çaba sarf etti.

 

*Bükreş Büyükelçiliğimiz ve Köstence Başkonsolosluğumuzda Türkçe kurslarının başlatılmasında ve devamında teşvikkâr tavrı ile üzerine düşeni yapmaya çalıştı.

 

*2009 yılında TVR arşivindeki Kapodokya Belgeselini buldurarak yayımlattırdı.

Gazete Balkan kurumsal veya ferdi anlamda haberdar edildiği her Türk’ün sorunu gündeme taşımaktan çekinmedi.

 

*Daha önce kuruluş yıl dönümü gecelerinde işadamlarımıza karanlıkta el yordamı ile verdiği ödülleri, 2011 yılında profesyonel hale getirerek, her ilde bir firmaya ve Romanya genelinde Türk TOP 25’ine ödül verdi.

 

*2012 – 2013 – 2014- 2015 ve 2016 yıllarında ise önceki yıl bilançolarını baz alınarak, ciro ve kârlılıkta ilk 100’er firmamız, her ilde de ilk üç firmamız ödüllendirildi.

 

*11 Ağustos 2016 tarihinde Anayurt olan adını Gazete BALKAN olarak değiştiren gazetemiz, abonelerine haftada 5 gün dijital baskı ve her Pazartesi günü de kağıt baskı olarak ulaştırılmaktadır.

Gazete Balkan, yıllık 926 ley üzerinden elde ettiği abone ve yılda iki defa düzenlediği etkinlik gelirleriyle Romanya’daki mücadelesini sürdürüyor.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER