GazeteBalkan

Birliğimiz Daim Olsun!

Birliğimiz Daim Olsun!
28 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 1164 kez görüntülendi.

Romanya Türk iş dünyasının  temsilcileri Gazete Balkan’ın düzenlediği 9. Başarılı  Türk Firmaları ödül töreninde buluştu.

 

BÜKREŞ (Gazete Balkan)-  Gazete Balkan tarafından düzenlenen 9. Başarılı Türk Firmaları Ödül Töreni her türlü engelleme çabalarına rağmen Bükreş Sheraton Hotel’de Büyükelçi Osman Koray Ertaş’ın katılımı ile yapıldı.

Bükreş Valisi  Paul-Nicolae-Petrovan ve Törenin ana sponsoru Dobruca TİAD Başkan yardımcısı ve YILDIZ ENTEGRE Romanya temsilcisi Ömer karahasanoğlu’nun daveti üzerine Romanya’ya gelen  ünlü spor yorumcusu Sinan Engin de ödül gecesine katıldı.

Romanya’daki beş Türk sivil toplum kuruluşunun temsilcileri 15 Temmuz’una ardından gerçekleşen Romen medyasına yönelik istisnai basın toplantısını saymazsak Büyükelçi ve  Bükreş Valisi ile birlikte ilk defa aynı masaya oturdu.

Başarılı firmalarımızdan geceye katılanların plaketlerini aldığı törende Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay, TİAD Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koska, Dobruca TİAD Başkanı Zeki Uysal ve gecenin ana sponsoru Başkan yardımcısı Ömer Karahasanoğlu, IMM Türk Başkanı Nazmi Doğan, MÜSİAD Romanya Başkanı Mehmet Aslan birbirlerin elini sıkarak hal hatır sorup aynı masada oturdular.

Saat 20.30’da15 Temmuz’da hayatını yitiren şehitlerimize saygı duruşu ile başlayan ve Gazi Demirel’in sunduğu ve sahne aldığı Ödül Töreni, Maria Konstantin ve Özlem Özdil’in sahneleri ile birlikte saat 24.00’e kadar devam etti.

126 kişinin katıldığı törende THM yorumcusu Özlem Özdil de büyük beğeni topladı.

Törene, Romanya’daki Türk iş dünyasının sivil toplum kuruluşları 15 Temmuz 2016 kanlı ve başarısız darbe girşimi sırasındaki dayanışmaları ile ön plana çıktı.

Bu çerçevede Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi oadsı Başkanı Tamer Atalay’a ‘YILIN EN BAŞARILI SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ LİDERİ” ödülü verilirken, IMM TÜRK (KOBİ Derneği) de ‘YILIN EN BAŞARILI SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ’ ödülüne layık görüldü, ödülü Başkan Nazmi Doğan aldı. Dobruca TİAD, TİAD ve MÜSİAD Romanya’ya ise ‘15 Temmuz DEMOKRASİ MÜCADELESİNE KATKI’larından dolayı ödül verildi. Dobruca TİAD’ın ödülünü Başkan Zeki Uysal, TİAD’ın ödülünü ise Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koska ve MÜSİAD Romanya’nın ödülünü de Başkan Mehmet Aslan aldı.

Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’a ise Romanya Türk Toplumuna her alandaki katkılarından dolayı Gazete Balkan’ın üzerinde ‘Şükranlarımızla’ yazan özel teşekkür plaketi verildi.

TİKA Romanya Koordinatörü Hacı Ahmet Daştan’a ise “Türkiye’nin tanıtımına katkılarınızdan dolayı” yazılı plaket verildi.

“Romanya’da Türk STK’nın 15 Temmuz Demokrasi Mücadelesi’ni

Başlatma Girişimi Ödülü” ise Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy ile Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Abdurrahim Taş arasında paylaştırıldı. Törene katılan Taş Ödülünü Büyükelçi Osman Koray Ertaş’ın elinden aldı.

Piteşti’de başlanan ve son on yılın bir kalemde 200 milyon euro ile gerçekleştirilecek olan en büyük Türk yatırımımını yapan Yıldız Entegre’ye ise “Romanya’da Son 10 Yılın En  Büyük Türk Yatırımcısı Ödülü” ödülü verildi. Ödülü Yıdız Entegre Romanya Temsilcisi Ömer Karahasanoğlu aldı.

  1. Başarılı Türk Firmaları Ödül Töreni’nin en renkli siması olan Sinan Engin’e ise ‘Yılın Spor Yorumcusu’ ödülü verildi.

Romanya’daki Şişe cam ve Martur yatırımlarına devlet desteği sağlayan Wise Finance Solitions Genel Müdürü Bogdan Hossu’ya ise Türk firmalarına katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. Tören’de Büyük Türk dostu Bükreş Valisi Paul-Nicolae-Petrovan’a da teşekkür edildi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER