GazeteBalkan

FETÖ usulü işadamı soygunu! – 11

FETÖ usulü işadamı soygunu! – 11
28 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 959 kez görüntülendi.

“Bugün de ölmedim! Yazık.. Bir leş gibi yaşıyorum…”

                                             Molla Fetullah Gülen – 2009

 

FETÖ yanlılarının Romanya’daki dostları-2

 

Önceki yazımızda FETO/FETÖ cenahının kimleri hangi amaçla dost edineceklerinin şuur altı izlerini aktarmaya çalışmıştık. Kısa ve uzun vadeli çıkarlak için yalakalıktan öte şaklabanlık vs. gibi.

15 Temmuz 2016 Gecesinden itibaren tüm dünyada olduğu gibi Romanya’da da basının nasıl kamuoyunu Türkiye aleyhine etkilediğini, gerçekleri nasıl çarpıtarak aktardığını gördük.

Politikacıların doğal olarak isim veremedikleri için “üst akıl” diye nitelendirdikleri küresel çetelerin taşeronu FETÖ yandaşları da önce ektiler. Yedirdiler, içirdiler 15 Temmuz sonrası da meyvesini toplamaya çalıştılar. Hatta, yedirmenin içirmenin ötesinde dilimin ucuna geleni yazmıyayım ama kibarcasını söylüyeyim, çöpçatanlık yaptılar. 35 Romen gazeteciyi toplayan ünlü TV yıldızı Andreea Marin’i evlendirdikleri gibi.

İşte size Andreea Marin’e koca, FETÖ cenahına 35 gazeteci bulduran haberin öyküsü.. hem de FETÖ propağanda aracı CİHAN Haber Ajansı imzası ile:

16 Şubat 2013 tarihli ve “Romanyalı Gazeteciler Cihan’ı Ziyaret Etti” başlıklı haberi okuyalım şimdi:

*Romanya’nın ünlü televizyoncusu ve sunucusu Andreea Marin’in de olduğu geniş bir Romen gazeteci heyeti Cihan Haber Ajansı ve Zaman gazetesini ziyaret etti.16 basın yayın kuruluşundan 35’e yakın gazetecinin olduğu grup Cihan binasını gezdi.

 

Romanya’nın ünlü televizyoncusu ve sunucusu Andreea Marin’in de olduğu geniş bir Romen gazeteci heyeti Cihan Haber Ajansı ve Zaman gazetesini ziyaret etti.

16 basın yayın kuruluşundan 35’e yakın gazetecinin olduğu grup Cihan binasını gezdi. Ziyarette Cihan Yurtdışı Satış Müdürü Hakan Cidal, ajansın çalışmaları hakkında konuk gazetecilere bilgi verdi. Romen gazetecileri ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Cidal, Romanya basını ile daha yakın diyalog ve işbirliği içerisinde olmayı istediklerini söyledi.

Ünlü Romen sunucu ve televizyoncu Marin ise Cihan’ın başarılarını takdirle izlediğini söyledi. İlk defa bu denli kapsamlı gazeteci grubuyla Türkiye’ye ziyaret düzenlediklerini dile getiren Marin bu tür faaliyetlerinin devamının geleceğini ifade etti. Ünlü sunucu Marin, basın olarak iki dost ülke arasında işbirliği ve yakınlaşma köprüsü olmayı arzuladıklarını sözlerine ekledi.”

Bu 35 gazeteci İstanbul’da ağırlandılar. Ama Türkiye’den Romanya’ya dönünce kimse Türkiye  hakkında tek satır haber yapmadı. Sadece kendi aralarında kendilerine FETÖ yandaşlarınca bira içirilmediğinin dedikodusunu yaptılar.

Bir de Andreea Marin’in  geceleri grubun kaldığı otelin dışında başka bir otelde geçirdiğini bir iki mağazin gazetesi yazdı.

Kim dönüşte hiç bir yazılı veya görsel haber yapmayacak 35 gazeteyi niçin misafir eder? Biz de o günlerde işin bu yönünü ele almış ve İstanbul hakkında yazacak hiç mi birşey bulamadılar diye sormuştuk.

Marin’in Türk fizyoterapist ile evlenmesinden bir kaç ay sonra da Sicilya Mayfa tipi örgütlenme metodu uygulayan FETÖ şöhret bir sunucu ve medya organizatörü elde etmiş oldu.

Meğerse, 35 romen gazeteci FETÖ’nün kara günlerinde kullanılmak, Romen kamuoyunu Türkiye aleyhine döndürmek için İstanbul’da ağırlanmış! Nitekim FETÖ gelini 15 Temmuz’un ardından Türk STK’larının ortak basın toplantısını olabildiğince istismar eden, FETÖ yandaşlarına gol atacakları paslar verdi.

İşin acı olan tarafı ney biliyor musunuz; bizim yazıp çizmemize rağmen, olup biteceği görmemize, uyarmamıza, şayet 17 Aralık bir milat ise bu ‘Milad’a rağmen  FETÖ Gelini ve kocası bazı Türk sivil toplum kuruluşlarının ve temsilciliklerimizin gözdesi, önemli günlerin baş davetlisi oldu.

İşte FETÖ yandaşlarının Romanya’daki en önemli dostlarının başında bu 35 gazeteci gelir ki, hala vazifelerini aksatmadan yaparlar.

17 Aralık Miladı’na rağmen FETÖ Gelini ve kocasını baş olduğu kurumun gözdesi haline getiren seviyesiz ve seciyesiz biri de, geçen hafta gerçekleştirdiğimiz etkinliği sabote etmek için Hamdi Yılmaz’ı “Vatan haini” olarak itham etme cüretini dahi gösterebildi.

 

 

 

 

NOT: Dizi yazımızı kağıt veya online baskıya ulaşamadığınız günlerde veya önceki bölümleri   www.gazetebalkan.com veya facebook/gazetbalkan adresinden takip edebilirsiniz.

feto-usulu-is-adami-soygunu-11-2feto-usulu-is-adami-soygunu-11-4 feto-usulu-is-adami-soygunu-11-3
DEVAM EDECEK

 

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER