GazeteBalkan

GÜN GÜN ROMANYA – 7

GÜN GÜN ROMANYA – 7
28 Kasım 2016 - 9:34 'de eklendi ve 837 kez görüntülendi.

2 AĞUSTOS 2016

MÜSİAD Romanya’dan FETÖ uzantılarına kınama

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Romanya Şubesi, Fethullah Gülen Terör Örgütü (FETO) Romanya uzantıları tarafından yapılan çirkin saldırıları kınadı. MÜSİAD Romanya Şubesi tarafından yapılan  açıklamada şöyle denildi:

“FETÖ Terör Örgütüne karşı Romanya’daki Sivil Toplum Kuruluşlarımızın bütünleşmesi karşısında hezeyanlara kapılan ve Büyükelçimiz Sayın Osman Koray ERTAŞ’a ve STK Başkanlarımıza ve Romanya’da üretmeye devam eden İşadamlarımıza haince ve çirkince saldıran terör örgütünün Romanya’daki şaibeli uzantılarını kınıyor ve lanetliyoruz.”

gun-gun-romanya-14

4 AĞUSTOS 2016

‘Birliğimiz daim olsun’

 

Bükreş Din İşleri Müşaviri Osman Kılıç, Bükreşteki Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek, Türkiyede’ki kanlı darbe girişiminin ardından Bükreş Büyükelçiliğine gelerek tepki gösterdikleri, Şehitlik’te darbeciler karşısında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazına katıldıkları, ortak basın toplantısı düzenleyerek birlik ve beraberlik içinde oldukları için teşekkür etti. Bu çerçevede MÜSİAD Romanya Şube Başkanı Mehmet Aslan, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay, TİAD Genel Sekreteri Güven Güngör, KOBİ Türk Başkanı nazmi Doğan’ı ziyaret eden Kılıç, ‘Romanya Türk Toplumu olarak birliğimiz, beraberliğimiz bundan sonra da devam ederek, bozulmasın daim olsun’ dedi.

 

4 AĞUSTOS 2016

Bir okul ile daha anlaşma sağlandı
Bükreş Ticaret Müşavirliği’nin girişimi ile çocuklarını FETÖ yandaşlarının okullarından alan Türk veliler için çocuklarını gönderebilecekleri bir okul ile daha anlaşma sağlandığı bildirildi. Mihai Bravu Bulvarındaki Metropolitana ARC School, dördüncü sınıfa kadar öğrenci başı yıllık 5445 Euro, sonraki sınıf öğrencileri için de 5850 Euro alacak. Okul öncesi çocukları için ise 100 euro ödenecek. Türk çocuklarına domuzlu yemek verilmeyecek.

gun-gun-romanya-15

5 AĞUSTOS 2016

Büyükelçi Ertaş’tan RTTSO’na teşekkür ziyareti

 

*Bükreş Büyükelçisi Ertaş, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası başkanı tamer Atalay’a, kanlı FETÖ darbe girişimi sırasında gösterdikleri duyarlılık ve performanstan dolayı teşekkür etti.

 

BÜKREŞ (Anayurt)- Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek kanlı FETÖ darbe girişiminden dolayı gösterdikleri tepki ve performanstan dolayı Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Atalay’a ve Oda mensuplarına teşekkür etti.

Başkan Atalay ve Oda yönetiminden Ali Baraş, Ömer Gökmen, Bekir Ağlamış, Adnan Yıldız, Ekrem Ayyıldız, Serdar Yıldırım ve diğer karşılanarak ağrırlanan Büyükelçi Ertaş’a ziyareti sırasında, Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy, Din İşleri Müşaviri Osman Kılıç, YETKM Bükreş Şubesi Müdürü Tuna Balkan da eşlik etti.

Ziyaret sırasında Bükreş Valisi Paul Petrovan, MÜSİAD Romanya Başkanı Mehmet Aslan, Başkan Yardımcısı Mustafa Özge, Dobruca TİAD başkan yardımcısı Ömer Karahasanoğlu, Romanya Türkiye İşkadınları Derneği Başkanı Birgül Şenyuva, RDTB Bükreş Şube Başkanı Turhan Şemsi, RMDTTB Bükreş Şube Başkanı Mefkure Gafar ile sanatçı Gazi Demirel de hazır bulundu.

Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay, kanlı FETÖ darbe girişiminin ardından Türk sivil Toplum örgütlerinin ortak basın toplantısı düzenlemesinde önemli rol oynayarak, çeşitli televizyon programları ile darbeye karşı Türk devleti ve hükümeti ile demokrasiden yana olduklarını ortaya koyuşu dolayısıyla Romanya’daki FETÖ yanlısı medya kuruluşları tarafından hedef haline getirilmişti.

Büyükelçi Ertaş’ın Romanya hükümeti tarafından kamuya yararlı STK ilan edilen Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyareti, 2008 yılında Büyükelçi Ayşe Sinirlioğlu’nun ziyaretinden bu yana gerçekleşen ilk Türk Büyükelçisi ziyareti oldu.
gun-gun-romanya-13

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER