GazeteBalkan

GÜN GÜN ROMANYA – 8

GÜN GÜN ROMANYA – 8
29 Kasım 2016 - 10:03 'de eklendi ve 791 kez görüntülendi.

5 AĞUSTOS 2016

Türk veliler FETÖ yandaşı okulları boşaltıyor

BÜKREŞ – Türkiye’nin Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy, Türk iş adamlarının, 15 Temmuz’da Türkiye’de darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Romanya’daki okullarından çocuklarının kaydını sildirdiklerini açıkladı.

Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ’nün hain kalkışmasından sonra Romanya’nın Bükreş, Yaş, Cluj, Ploeşti, Buzau şehirlerinde Türk iş adamları ile toplantılar düzenlediğini belirtti.

İşadamlarının, FETÖ’nün Romanya’daki uzantısı okullardan çocuklarının kaydının almak istediklerini ve Ticaret Müşavirliğinden okul bulunması hususunda yardım talep ettiğini aktaran Aksoy, eğitim kalitesi yüksek Mark Twain School, The London School, Metropolitana ARC School ile görüştüklerini ifade etti.

Bu okullara kayıt yaptıracak Türk vatandaşları için indirim yapılmasını sağladıklarını dile getiren Aksoy, okullar ile çocuklara Türkçe dersi verilmesi ve yemeklerde domuz etinin olmaması hususunda da anlaşma sağlandığını belirtti.

Aksoy, “İlk etapta 100 üzerinde işadamımız, çocuklarının kaydını hain yapılanmanın okullarından almıştır. 30 Ağustos’a kadar sürecek kayıt süreci sonunda bu sayının daha da artması beklenmektedir.” dedi.

Öte yandan Aksoy’un bu konuda sorun yaşayan her vatandaşın kendisini ayrayabileceğini söylediği bildirildi.  (AA)

 

 

5 AĞUSTOS 2016

Okul kampanyası için Büyükelçi Ertaş da imza verdi

 

Türkiye’de devletin yurt dışında okul açabilmesi için hazırlanan yasal alt yapıdan sonra Romanya’nın bundan faydalanan ilk ülkeler arasına girebilmesi için Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından başlatılan imza kampanyasına Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş da imza verdi.

Büyükelçi Ertaş’ın Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyareti sırasında Büyükelçi’nin yanı sıra başkan Tamer Atalay ve diğer Türk ve soydaş sivil toplum kuruluş başkanları da imza kampanyasına katıldılar.

MÜSİAD Romanya, açtığı bu imza kampanyası için FETÖ’cü okulların zırhlı koruması FETÖ medya kuruluşları tarafından yayın yolu ile saldırıya maruz kalmıştı.

 

5 AĞUSTOS 2016

‘Toplumsal barış’ toplantıları yeniden başlatılıyor

 

2008 yılında Romanya’daki Türk sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan ve 2. toplantıdan sonra iptal edilen ‘Toplumsal Barış Toplantıları’ yeniden başlatılıyor. Bu çerçevedeki ilk toplantı bu ayın ortalarında Romanya Türkiye İşkadınları Derneği’nin ev sahipliğinde yapılacak. Sivil toplum örgütlerinin bu konudaki mutabakatı Büyükelçi Ertaş’ın RTTSO’nı ziyareti sırasında sağlandı.

 

5 AĞUSTOS 2016

FETÖ’nün Hedefindekiler

 

*Türkiye’yi parçalamak isteyen Küresel Güçlere ‘Hizmet’ Hareketi, Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) Romanya ayağı, Büyükelçi Ertaş ve STK başkanlarını hedef tahtasına oturttu.

 

BÜKREŞ (Anayurt)- Türkiye’yi parçalamak isteyen Küresel Güçlere ‘Hizmet’ Hareketi, CIA taşeronu, Fetullah Terör Örgütü’nün (FETÖ) Romanya ayağını oluşturan malum internet sitesi, hedef tahtasına Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay ile MÜSİAD Romanya Şube Başkanı Mehmet Aslan’ı oturttu.

Korkak ve sinsi Hayri Gül yönetiminde gözüken ancak aslında Küresel Taşeron FETÖ’nün başka korkak elemanlarınca yönetildiği tahmin edilen malum internet sitesi, ‘Rasim Dobrucalı’, Arif Eroğlu gibi bugüne kadar imzalı hiç bir yazı ve haberlerine rastlanmamış takma isimlerle yazılan yazılarda kuduz köpek gibi salya saçıyor.

Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş ise geçtiğimiz günlerde FETÖ güdümündekilerin yaptığı yazılı saldırıların kendisi için bir onur olduğunu söylemişti.

FETÖ yandaşlarınca defalarca hediyelere boğulmuş ve Türkiye’de ağırlanmış gazeteciler marifeti ile Romen kamuoyunda yaratılmak istenen olumsuz Türkiye imajına, 15 Temmuz’dan buyana olagan üstü çabası ile ‘dur’ dediği görülen Büyükelçi Osman Koray Ertaş’ı baş hedef haline getiren korkaklar ve sinsi çakallar sitesi sivil toplum kuruluşlarını da unutmuyor.

Romanya’daki Türk sivil toplum örgütlerini kanlı FETÖ darbe girişimi karşısında bir araya getiren, ortak basın toplantısının mimarlarından Tamer Atalay hedefteki ikinci isim. Atalay, çeşitli Romen kanallarında yaptığı konuşmalarda FETÖ’nün yaratmak istediği algı operasyonuna büyük darbe vurmuştu.

Türk Milli Eğitim sisteminde alt yapısı hazırlanan ve devletin yurt dışında okul açmasına imkan veren yasal düzenlemelerden faydalandırılacak ülkeler arasında Romanya’ya öncelik tanınması için imza kampanyası açan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Romanya Şube başkanı Mehmet Aslan da, FETÖ güdümünteki internet sitesinin hedefe koyduğu önemli isimler arasında yer alıyor.

“Elazığ’da son sınıftayken liseni en çalışkan öğrencisiydim, beni aldılar ışık evine götürdüler, o günden buyana her türlü ihtiyacımı karşıladılar” diyerek ifade veren Genelkurmay başkanı yaverinin ifadesi gibi binlerce ifade verene rağmen hâla yüzsüzce, arsızca, hayasızca “Valla billa biz yapmadık be abi!” pişkinliği içerisinde gözüken, ‘Beyni, vicdanı ve irfanı’ ipotek altına alınmış, ‘FETÖ’ liderinden başka put tanımayan zavallılar gürühu 40 yıldır Türkiye’yi aldattıkları gibi Romanya’yı da ila nihayet aldatacaklarını sanıyor.

Kendilerinin dışında biri 2005 yılından buyana her türlü foyalarını kamuoyunun dikkatine sunan Anayurt, iki Türk gazetesini de ‘Paçavra’ olmakla itham eden ve Pavlov’un köpeklerine taş çıkartırcasına şartlanmış sinsi korkakların yazdıkları ise Romanya’daki Türk vatandaşları tarafından ‘İt ürür, kervan yürür’ tepkisi ile karşılanıyor.

 

gun-gun-romanya-8-1 gun-gun-romanya-8-3

 

 

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER