GazeteBalkan

FETÖ usulü işadamı soygunu! – 14

FETÖ usulü işadamı soygunu! – 14
05 Aralık 2016 - 10:00 'de eklendi ve 1242 kez görüntülendi.

“Bugün de ölmedim! Yazık.. Bir leş gibi yaşıyorum…”

                                             Molla Fetullah Gülen – 2009

FETÖ’nün ‘Romanya Abi’si Fatih Gürsoy imiş!

 

Türkiye’deki 15 Temmuz kanlı ve başarısız darbe girişiminin ardından Romanya Türk Toplumu gözünü ülkedeki Fetullah Gülen yanlılarına çevirdi. FETO yanlılarının okullarına giden çocuğu bulunanlar aslında darbenin geliyorum dediğini, Gülencilerin bunun ipucunu verdiğini ancak kendilerinin anlamadığını gördüler.

Cemaat ‘Abi’leri yaz tatili hemen öncesinde ve sonrasında bir vesile buluştukları çocuklara bu yaz Türkiye’ye gidip gitmeyeceğini soruyor, gideceklerini söyleyenlere ise, “Gitmeseniz iyi olur. Çünkü Türkiye’de darbe olacak!” şeklinde uyarı (!) larda bulunuyorlardı. ‘Darbe’ kelimesini hiç duymadığı için manasını bilmeyen çocuklar eve geldiklerinde babalarına, ‘Darbe’nin ne olduğunu soruyorlardı.

Darbecilerin başarısızlığı karşısında çılgına dönen, okullardaki öğrencileri kaybetme korkusu yaşayan FETÖ trolleri olağan üstü bir çaba ile hem toplumu provoke etmeye hem de korkutarak zaptı rapt altına almaya çalışıyorlardı.

İşte o günlerde herkesin gözü Gülen’in ‘Romanya Abisi’ni arıyor, tanıdığı hangi FETÖ’cünün Romanya’yı ‘Abi’ olarak çekip, çevirdiğini anlamaya çalışıyordu.

Oysa, bundan iki yıl kadar önce, Romanya Abisi Türkiye’de deşifre edilmişti.

25 Mart 2014  tarihli Yeni Akit gazetesinde yer alan bir habere göre, Cemaat’in Romanya Abisi, eski Borsa Hersek ülke abisi Fatih Gürsoy’du.

Bosna Abi’liğnden Romanya ‘Abi’liğine transfer olan Gürsoy Romanya’ya gelirken, ceket gibi yanında taşıdığı Hüseyin Padem’i de yanında getirmişti.

‘LUMINA INSTUTII DE INVATAMINT SA’nın en büyük hissesi yüzde 56,83 oranında Fatih Gürsoy’a aitti. Gürsoy’un kontrolörü yada çantası olduğu anlaşılan Hüseyin Padem ise yüzde 0,27 gibi sembolik bir hisseye sahipti. 2.105.521 Ley sermayeli ‘LUMINA INSTUTII DE INVATAMINT SA’nın 2015 yılı cirosu ise 41.046.940 Ley, net kârı ise 5.667.337 Ley.

Tuna Vakfı’na bağış yapan hayırseverlerin (!) çocuklarını ücretsiz okutan yada diğer ifade ile öğrencilerine okul faturası yerine Tuna Vakfı’nın bağış makbuzunu veren Lumina de Invatamint SA’nın bu yolla Romen devletine karşı vergi kaçakçılığı yapıp yapmadığı ise ancak cesaret sahibi bir şikayetçinin bulunmasından sonra anlaşılabilecek.

Kaldıki FETÖ yandaşlarının Romanya’da her alandaki kontrol mekanizmaları üzerinde  sonuç getirici bir ‘hatır’a sahip olduklarını bilmeyen Türk işadamı yok. Vergi kontrolcularının bazı Türk işadamlarına ilk once çocuklarını hangi okula gönderdiklerini sorduğu ve Gülen okullarına ‘referans’ oldukları da bilinen bir gerçek.

‘Abi’ dediğinizde böyle olmalı zaten.

Biz bunları yazdığımız için kendi ifadesi ile ‘Karaköy Kahpeleri’nin kucağında büyüdüğü anlaşılan ve bizi, bu çok iyi tanıdığı ‘kahpeler’den daha aşağılık bulan Zat-ı Muhterem, nasıl bir şapa oturtulduğundan habersiz ‘Bizi vatan haini’ ilan ediyor.

Mecidiye örneğinde olduğu gibi izinsiz yurt açacak, izinsiz inşaat yapacak kadar gözü dönmüş veya hatır sahibi FETÖ yanlılarının en büyük sermayesini ise, Demirperde yıkılınca Sovyet artığı ülkelerde CIA aklıyla cirit atarak sudan çıkmış balık gibi şaşkınlaşmış ülkelerde faaliyet göstermeleri oluşturmuştur.

Sıkıntıda olan işadamlarına şayet istifa etmemiş veya görevden alınmamış ise FETÖ ‘Romanya Abisi’ Fatih Gürsoy’un elini öpmeleri tavsiye olunur.

İddialara göre, aslında bu Fatih, eski ‘ülke Abi’si olduğu Bosna’da pek de başarılı olamamış.

Fatih, FETÖ cenahından gelen talep üzerine Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Bakir İzetbegoviç ile iletişime geçmeyi bile becerememiş. Aynı başarısılığa o günlerde Burch Üniversitesi eski Rektörü olan Hüseyin Padem de ortak.

Demekki, Fatih o günlerde ya yeterince ‘yalakalık eğitimi’ almamıştı yada yalakalığı İzetbegoviç’e sökmemişti. Görüşseydi belki ikna ederdi. Görüşülemeyen kişiye de yalakalık yapılamazki..

Bak Romanya’da basıl başarıyor. “Sizin çalışma hızınıza nasıl yetişeceğiz sayın bakanım?” diyerek dönemin Romen Hükümeti Turizm, KOBİ ve Ticaret’ten sorumlu  Devlet Bakanı Maria Grapini Hanımı nasıl da gülümsetmişti.

Faith, yalakalıktan ve yedirip içirme metodundan asla taviz vermez. Israrcıdır. Bosna’da iken yoldaşlarına ait Fidan Tour aracılığı ile Bosna Hersek Bakanlar Kurulu eski Başkan Yardımcısı Sadık Ahmetoviç ve Federal Parlamento Saraybosna Milletvekili Denis Zvizdiç’i Türkiye seyahatine götürmeleri sonuç vermemişti. Ama, Aynı metod Romanya’da bal gibi sonuç vermişti.

Şimdi bu örneklere girmeyelim..

NOT: Dizi yazımızı kağıt veya online baskıya ulaşamadığınız günlerde veya önceki bölümleri   www.gazetebalkan.com veya www.facebook/gazetbalkan adresinden takip edebilirsiniz.

 

DEVAM EDECEK

feto-usulu-isadami-soygunu-14-2

FETÖ’nün Romanya İmamı Fatih Gürsoy’dan dönemin Romen Bakanı’na: “Sizin çalışma hızınıza nasıl yetişeceğiz sayın bakanım?”

feto-usulu-isadami-soygunu-14-1

FETÖ’nün Romanya İmamı Fatih Gürsoy, Avusturya’da yaşayan yoldaşlarını misafir ediyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER