GazeteBalkan

Romanya mücadelesi!

Romanya mücadelesi!
05 Aralık 2016 - 10:00 'de eklendi ve 470 kez görüntülendi.

Romanya mücadelesi!

 

Böcek davası nedeni ile Romanya’da biri emniyet müdürü iki polisin yakalanması üzerine Cemaatin doğrusu takdire şayan bir ‘Organize Koruma’ yaptığı görülüyor.
Ortaklık yaptıkları süre içinde devlet imkanları paylaşılırken yada kullanılırken, AKP’nin azizleri gündelik şahsi çıkar peşindeydiler.
Oysa Cemaat öyle mi, mesela Romanya’da 30’un üzerindeki Romen basın mensubunu İstanbul’a götürüyor, çok yıldızlı otellerde ağırlıyor, yediriyor, içiriyor, pahalı, saat gibi hediyeler veriyordu.
Gerçi ara sıra Romen gazeteciye bira içme yasağı koyma gibi garipliklere rastlanıyorsa da, sonuçta çalışıyorlardı.
Beleşe okul arsası almak için çevirmedikleri dümen kalmıyor, Romen bayan bir bakan’a “Sayın Bakanım, çok büyük bir sorunumuz var, sizin çalışma hızınıza nasıl yetişeceğiz!” dedikleri gibi komikliğin, yalakalığın, yağcılığın dikalasını örgütsel menfaatleri için yapıyorlardı.
Şimdi yollar ayrıldı, ve kendi aralarında cadı avı başladı. Devlet imkanlarını kullansalar da, Cemaat’in ‘Melek’leri ile başa çıkamazlar.
Şimdi Romanya’da, yakalanan iki polis dolayısı ile Türkiye aleyhine kamuoyu oluşturuyorlar. Romen avukata takviye Türkiye’den avukat getirtiliyor.
Romen basın yayın kuruluşlarına önce haber yaptırılıyor, sonra o haberler kaynak gösterilerek kaç kuş birden vuruluyor.
Daha önce de söyledik, Romanya Cemaatin dünyadaki önemli kalelerinden biridir. Bakalım mücadeleyi kim kazanacak. Burada herkesi fişlemiş, sıradan birinin kıldan kendirden bir davadan dolayı Türkiye’den aldığı 5 aylık hapis cezasını bilecek kadar Polisi avucunun içine almış olanlar şimdi onlardan ikisini kurtarmak için olağan üstü çaba sarf ediyor.
Bu arada, hükümetin de hakkını yememek lazım. Romen Eğitim Bakanlığı Cemaatin okullarının düzenlediği matematik olimpiyatını iptal etti. Cemaati yakından tanımaya başladı. Türk Romen ilişkilerinin Gülen cemaatine kurban edilemeyeceğini görmeye başladı.
Ama medya atağı devam ediyor. Fetullah Gülen “15 yıldır ABD’de sürgünde yaşıyor” gibi ifadelerle masumlaştırılıyor. Ama, ‘Organize Korumacı’ların medya ayağı nedense bunu görmüyor. Çünkü, şayet Gülen sürgünde yaşıyorsa bunun gönüllü bir sürgün hayatı olduğunu dünya alem biliyor. Türkiye’de kimse yutmaz. Oysa Romen halkı ne bilsin, magdur sanıyor.
***
Biz Romanya’da polis cambazına bakarken, Romanya’da yaşadığını kimsenin bilmediği Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Daire eski başkanı, Emekli Kıdemli Albay Eser Şahan’ın Bükreş’teki evinin bulunduğu bloka 6 metre mesafede tabanca ile kendini vurarak intihar ettiği haberi geliyor. Karısının, “Korkuyordu” dediği bildiriliyor.
Kısacası Romanya kaynıyor. Herkesin işi zor.

(14 Şubat 2015)

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER