GazeteBalkan

GÜN GÜN ROMANYA – 11

GÜN GÜN ROMANYA – 11
06 Aralık 2016 - 9:00 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

GÜN GÜN ROMANYA

 

12 AĞUSTOS 2016

Ertaş’tan KOBİ Konseyi’ne ziyaret

 

Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy, MÜSİAD Romanya Şubesi Başkanı Mehmet Aslan ve Başkan yardımcısı Bülent Yıldırım ile beraber Romanya Kobiler Ulusal Konseyi Başkanı Florin Jianu’yu ziyaret ederek FETÖ darbe girişimi ve Türk ekonomisindeki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

 

16 AĞUSTOS 2016

Romanya’da son bir ay

 

Romanya’da yaşayan Türkler, 15 Temmuz’daki FETÖ kalkışmasından buyana önemli bir sınav verdi.

 

BÜKREŞ (G.Balkan)- Fetullah Gülen Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişiminden buyana geçen bir aylık süre içerisinde Romanya Türk toplumu FETÖ yandaşlarına karşı önemli bir sınav verdi.

Vatandaşlar günlerce Büyükelçiliğimizi yalnız bırakmadı. FETÖ yandaşlarının yıllardır Romen medyasında oluşturdukları hücreleri harekete geçirerek Romen kamuoyunda Türkiye aleyhine oluşturmaya çalıştıkları  duruma karşı, sivil toplum kuruluşlarımız düzenledikleri basın toplantılarıyla, çeşitli basın kuruluşlarına yaptıkları açıklamalarla karşı koydu.

Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş da bu çerçevede olaganüstü çaba sarf ederek, 30 civarındaki televizyon kanalı ve gazeteye konuşarak FETÖ yalanlarına inanılmamasını istedi. Büyükelçi Ertaş, Romen turizmcilerle bir araya geldi. Nitekim temmuz ayında antalya’ya giden Romen turist sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2 arttı. Büyükelçi Ertaş, Kobi Konseyi gibi kurumları da ziyaret etti.

Türk sivil toplum kuruluşlarının önemli bir kısmı da FETÖ yalanlarına karşı kamuoyu bilgilendirmede ciddi performans sergiledi.

Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy, yoğun çabaları ile FETÖ güdümündeki okullardan ayrılacak öğrenciler için çeşitli ve uygun alternatifler buldu.

Romanya Türk toplumu Devletinin yanında yer alarak birlik ve beraberliğimizi yansıttı.

Bu süreç de FETÖ yandaşları ise ilk günlerdeki provakasyon girişimleri, Romen medya mensuplarını yanlış bilgilendirme ve iftiracı ve karalayıcı sms ve yayınlarla Türk Toplumuna karşı mücadele etti.

Gazete Balkan, bu sayısında 15 Temmuzdan buyana yapılanları derli toplu bir Almanak gibi sunuyor. Ayrıntılar haber sütunlarımızda.

 

16 AĞUSTOS 2016

‘Romanya’yı geçiş ülkesi olarak kullanın’

 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fetullah Gülen, örgütü toplamak için örgüt mensuplarına Türkiye’den kaçma talimatı verdi. MİT’in deşifre ettiği talimata göre,

Kriptoplu mesajlarda, örgüt mensuplarının hangi ülkelere nasıl geçiş yapacakları konusunda yönlendirme yapıldığı belirtildi.

Örgüt mensuplarına, Romanya, Gürcistan, Ukranya ve Kuzey Irak’ın geçiş güzergahı olarak kullanmaları, bu ülkelerde uzun süre kalınmaması, Türkiye ile ilişkileri iyi olan bu ülkelerde yakalanmaları durumunda geri gönderilebilecekleri uyarısı yapıldı. MİT raporunda, Gülen’in örgüt mensuplarına yerleşmeleri tavsiyesinde bulunduğu ülkeler arasında ‘Arnavutluk, Kırgızistan, Makedonya, Bosna-Hersek, Belçika, Hollanda, Almanya, Kanada, Amerika, Güney Afrika ve Mısır’ bulunuyor.(Ajanslar)

 

 

16 AĞUSTOS 2016

Kimsin sen Arif Efendi?

 

Fetullah Gülen Terör Örgütü güdümündeki okulları koruma sitesinde yazan ‘gazeteci sıfatlı’ olduğunu belirten Arif Eroğlu’na soruyorum, kimsin sen? Gogol amca’na sordum tanımadı, 12 yıldır Romanya’dayım ne imzalı yazı veya haberini gördüm, ne adını duydum.

Takma adla mı yazıyorsun? Hayal misin, gerçek misin, in misin, Mehti’nin koltuğunun altındaki cin misin, Yoksa Köstence’deki Y.K. mısın? Kimsin?

Her kim olursan ol; pek kibar, pek nazik, her suçlular grubu mensubıu gibi pek mülayim, lâkin çok sinsisin!

Tıpkı, sizi Pavlov’un köpeğine taş çıkartırcasına şartlandıran, fikrinizi, irfanınızı ve hatta vicadanınızı esir alan küresel çetelerin oyuncağı Hocanız gibi pek sinsi..

Ortaya çıkacak yüreğe sahip olmadığın için seni cismen tanımıyor ve bilmiyorum. Ama çocukların sınav sorularının cevaplarını çalan, halkın emeğini, alınterini, Türk milletinin geleceğini, İslam ümmetinin ümidini çalan fikrî, zikrî bir HIRSIZ çetesinin mensubu olduğunu çok iyi biliyorum.

Ben, 1993 yılından beri CIA’ya Hizmet hareketinin gördüğüm (sade bir vatandaş olarak ne kadarını gördüysem) her pis işini yazan bir gazeteciyim. Hollanda’dan, Almanya’dan beri ve yaklaşık 12 yıldır da Romanya’da. İsmimle, cismimle karşınızda oldum.

25 yıldır, biriniz ortaya çıkıp da yazdıklarımın yalan olduğunu söylemedi, söyleyemedi. Çünkü söyleyemezdi, bugün olduğu gibi dün yazdıklarım da gerçekti.

Hatta ben yazdıktan sonra tekrarlamadığınız pek çok kötü işiniz de oldu. Mesela, gökten koç indirmek gibi.

‘Atının alnı çakar, lakabını ele takar’ özdeyişimizde olduğu gibi hep sinsi sinsi iftira attı Romanya’daki yoldaşlarınız.

Evrensel hukuk, bir masum ve mazlum için 100 suçlu insanın bile affını gerektirir, biliriz. Ama, size gönül vermiş, din-iman edebiyatınıza kanmış saf temiz onbinlerce insanı tenzih ederek söylüyorum. Siz hukuku, vicdanı bilir misiniz ki, şimdi saf, masum ayaklarına yatarak hukuk arıyorsunuz? Siz açmadınız mı o ülkede hukuksuzluk çığırını? “Hukuk size kurban olsun” diye kaç başlıklı yazı yazdım o günlerde bilmem. Yine size gönül vermiş, Allah kitap diyerek kandırdığınız on binleri tenzih ederek söylüyorum: FETÖ acınacak bir örgüt değildir. Her devlet gibi Türkiye de kendisini koruma hakkına sahiptir.

CIA’ya Hizmet Hareketi’nin netice itibarı ile üçerli- beşerli bin haydi iki bin gurubu var. Birbirinden habersiz bu grupların iplerini ayrı ayrı elinde tutan, küresel çeteden aldığı talimata göre oynatan Hoca devrildiği, ipliği pazara çıktığı, o grup imamları devre dışı kaldığı gün Türk Milletinin geleceği ve İslam Ümmeti’nin ümidi üzerindeki gölgeniz kalkacaktır.

Belki üç yıl, belki beş yıl, ama er veya geç Türk devleti sizin şeytan oyuncağı bingeninizi darmadağın edecek ve Alamut’tan beter yerlere gömüleceksiniz. Bundan hiç şüphem yok.

Bu can bu tende durduğu sürece de olmayacak.

Onun için Arif Efendi, tabandaki üçerli beşerli kandırılmış, beyni yıkanmış gruplardan birinin mensubuysan, yol yakınken vazgeç, milletin daha fazla kanına girmeyin.

Düne kadar her türlü imkanını o okullar için seferber eden velilerin, kendilerinin attığı sms’lere karşılık neler yazdıklarını da sor o melake kılıklı, gözü kapalı kandırılmış okul öğretmenlerine.

Ama, yok eğer ipi Okyanus ötesinde yaşayanın elinde olanlardan biriysen hodri meydan. Türkiye ve Türk milleti ortada, elinizden geleni ardınıza koymayın. Zaten koymuyorsunuz.

Arif Efendi, size iki basit soru ile yazımı noktalıyorum:

1-Okul velilerine, çocukların okul ücretlerini 15 yıl içinde Kayseri’de imparator olmuş ve şimdi hepsi hapishanede olan bir ailenin Romanya mümessilinin başkanı olduğu “Fundatia Tuna” adlı vakfa bağışlatmaları Romen yasalarına göre suç mu değil mi?

2- Bir daha ziyaret et ve sor o okul idarecilerine; Arsa yolsuzluğundan sabıkalı eski bölge belediye başkanı sizin okullara kaç arsa tahsis etti, kaç paraya tahsis etti? Orda bir fırıldak döndü mü dönmedi mi?

Cevabını okulları koruma sitesinde yazabileceğin gibi bize de gönderebilirsin!

gun-gun-romanya-11-1

gun-gun-romanya-11

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER