GazeteBalkan

FETÖ usulü işadamı soygunu! – 17

FETÖ usulü işadamı soygunu! – 17
08 Aralık 2016 - 9:00 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi.

“Bugün de ölmedim! Yazık.. Bir leş gibi yaşıyorum…”

                                             Molla Fetullah Gülen – 2009

“GAVURLUĞA DAVET EDEN CEMAAT”

Sevgili okuyucularım,

16 gündür sizlere Romanya çerçevesinde ‘Fetullah Gülen Taşeron Örgütü’nü anlatmaya çalışıyorum.

Yehova Şahitleri adlı bir başka küresel taşeron örgütün işi nasıl eski Sovyetik ülkelere ‘Hollanda Yetimhaneleri’ açma ayaklarından nüfuz etmek ise Fetullah Gülen Taşeron Örgütü’nün işi de ‘Türk Müteşebbislerinin açtığı’ ‘Türk Okulları’ ayağı ile nüfuz etmek olmuştur.

FETÖ’nün kendilerine her isteğini veren bir iktidarı esir aldığı günlerde Türk ve dünya kamuoyu bunların iç yüzünü ancak “Sızıntı”larla görebildi. Bunların kim olduğunu, neye hizmet ettiğini bilen bizim gibi insanlar, dışarıda olduklarından içeride olup bitenleri ancak sızıntılardan öğrenebildi.

Bükreş’in Obor Meydanı’nda gökten koç indirmek, Parlamento Sarayı önünde ve Bükreş’in parklarında kandırdıkları veya avuçlarının içine aldıkları sektör belediyelerinin

Sunduğu imkanlarla şov yapma imkanı bulan FETÖ elemanları bugün dün yaptıkları cömertliklerin (!) nimetini topluyorlar.

Türkiye’de döner ekmek- ayran dağıtan geniş kitlelere ücretsiz konser dinleten bir siyasi parti nasıl yüzde 7 civarında oy aldıysa, bunlar da başka ülkelerde aynı taktikle kamuoyu elde etmeye çalıştılar. (Oysa kendilerinden olmayan bir Müslümanı kazanma imkanları yoksa o Müslümana bile bir bardak su vermezler.)

Bunların şovlarından etkilenerek Müslüman olmak isteyenlere karşı bakın nasıl davranmışlar..

Yeni mesaj gazetesi yazarlarından Memduh Bayraktar’ın 28 haziran 2012 tarihli ‘Gavurluğa davet eden Cemaat’ başlıklı yazısını okuyalım;

***

Çoktandır önümde bekleyen önemli bir cemaat mevzuna ancak bugün sıra geldi. Okuyunca inanamayacaksınız. Şok olacaksınız. Ben de çok şaşırdım, araştırdım, isim isim, yer yer ayrıntılara ulaştım. Olayın meydana geldiği ülkede olaya şahit olan kişileri buldum ve sonunda da bu yazıyı yazmaya karar verdim.
Yazımda hiçbir isme yer vermeyeceğim. Hepsinin ismi- cismi bende mevcut.
Önemli bir cemaatin önemli isimlerinden biri. Uzun süre Giresun ve Çorum’da bölge sorumlusu olarak görev yaptı. Yaptığı “hizmet” çalışmalarında başarılı olunca yurt dışında bir göreve atandı. Görev yeri Romanya idi. Romanya’da da hizmete devam etti. Okuluyla, Türkçe şarkısıyla, türküsüyle hizmetin her alanına uzandı.
Bir gün Romanya hükumetinin bir bakanının oğlu, bu cemaatin Romanya’daki bu “önemli abisini” buldu. Bakanın oğlu “Müslüman olmak istiyordu.” Bu arzusunu cemaatin abisine söyledi. “Bana nasıl Müslüman olunacağını söyleyin, Müslüman olayım” dedi.
Cemaatin Romanya’daki abisi, Müslüman olmak isteyen bu gence Kelime-i Şahadet’i mi anlattı zannettiniz?
Yanıldınız!
Cemaatin abisi” konumundaki kişi bu delikanlıya “hayır” der, “Sen Müslüman olma. Hristiyan olarak kal! Zira bizim burada hizmetlerimiz var. Senin baban önemli bir insan. Senin Müslüman olduğunu duyulursa hizmetlerimiz zarar görür.”
Romanyalı delikanlı da “gâvur” olarak yaşamaya devam eder.
Böylece bu “İslami cemaat”; dünyanın her yanına “hizmet” getirme iddiasında olan bu cemaat, kendi menfaatleri uğruna insanların gâvur olarak kalmalarına vesile olur.
Ne diyelim.
Bu kadar yazdık, anlattık, konuştuk, bizi hep önyargılı olmakla suçladılar, “iftira atıyorsunuz” dediler.
Şimdi “hizmetin” şarkı-türkü faslını aşıp alenen gâvurlaştırma çalışmasına döndüğünün örnekleri geliyor önümüze.
KİM BU ROMEN BAKAN VE OĞLU?

Yazımızı bu bilmece sorusu ile tamamlayalım, Kim bu Romen Bakan ve oğlu? Bizim bazı tahminlerimiz var, ama adı üstünde ‘tahmin’ işte. Tahminle kimseyi töhmet altında bırakmak istemeyiz.

O gün o bakan ve oğlu ile FETÖ elemanının ismini yazmayan Memduh Bayraktar’ın, bugün yazması lâzım.

FETÖcanlar Romanya’da o kadar güçlüler ki, kendilerine zararlı buldukları bir başka cemaat ileri gelenini ‘İstenmeyen kişi’ ilan ettirerek ülkeden uzaklaşmasını sağladıkları Bükreş mahfillerinde bilinen bir şey.

BİR GÜN ROMEN DEVLETİ DE UYANACAK

Adı yolsuzluğa bulaşmış belediye başkanları ile FETÖ yandaşlarının ilişkileri, okul arsalarının alınışları, mali yapıları vs birgün ele alınacak. Bundan hiç bir şüphem yok. Çünkü, gerçeklerin birgün gün yüzüne çıkmak gibi bir huyu var.

NOT: Dizi yazımızı kağıt veya online baskıya ulaşamadığınız günlerde veya önceki bölümleri   www.gazetebalkan.com veya facebook/gazetbalkan adresinden takip edebilirsiniz.

 

DEVAM EDECEK

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER