GazeteBalkan

GÜN GÜN ROMANYA

GÜN GÜN ROMANYA
09 Aralık 2016 - 10:13 'de eklendi ve 856 kez görüntülendi.

GÜN GÜN ROMANYA

 

19 AĞUSTOS 2016

‘Romen hükümeti çalışma yapacak’

 

Romanya’ya günü birlik bir ziyaret gerçekleştiren Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,

“Polonya’da FETÖ’nün lisesi, üniversitesi var. Polonya Başbakan Yardımcısı bunları, takibe aldıklarını, izlemede olduklarını ifade etti. Romanya Başbakan Yardımcısıyla yaptığım görüşmede de çok yeni şeyler öğrendiğini, hassasiyetle bu konuyu takip edeceklerini, hükümet düzeyinde bir çalışma yapacaklarını söyledi” şeklinde konuştu.

 

 

19 AĞUSTOS 2016

Bakan Elvan’ın Romanya’ya FETÖ çıkartması

 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, beraberindeki AK parti, CHP ve MHP milletvekilleri ile Romanya’da FETÖ kalkışmasını anlattı.

 

BÜKREŞ (G.Balkan) – FETÖ elemanlarının 15 Temmuz’da Türkiye’de kalkıştıkları darbe girşiminin ardından hükümet üyelerinin dünya kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik ziyaretleri çerçevesinde Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Polonya’ya gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Bükreş’e geldi.

Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN Başkanlığındaki hetette , AK Parti Miletvekili Hüseyin Kocabıyık, CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrukulu, MHP Milletvekili Baki Şimşek, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, Yıldızlar Enteğre, Şiecam başta olmak üzere TRT ve AA ilgilileri yer aldı.

Salı akşamı Bükreş’e gelen heyete Çarşamba günü günü birlik ziyaretleri kapsamında gerçekleşen faaliyetlerin çeşitli kademelerinde; Büyükelçi Osman Koray Ertaş, Köstence Başkonsolosu Ali Bozçalışkan, Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy, TİKA Romanya Koordinatörü Ahmed Daştan, Romanya Müftüsü Yusuf Murat, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay, TİAD Başkanı Murat Demiray, Dobruca TİAD Başkanı Zeki Uysal, DTİAD Başkan yardımcısı Ömer Karahasanoğlu, MÜSİAD Romanya Şube Başkanı Mehmet Aslan,  IMM Türk Başkanı Nazmi Doğan, Romanya Türkiye İşkadınları Derneği Başkanı Birgül Şenyuva, bu STK mensupları işadamları,  Braşov’dan Ali İhsan Erdoğan ve Zeynel Mert başta olmak üzere pek çok işadamı ile Soydaş kuruluşların Bükreş Şube yetkilileri katıldı.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ilk olarak Romanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi, Ticaret ve İş Çevresi İlişkileri Bakanı Costin Grigore Borc ile bir araya geldi. Daha sonra Hotel Marriott’a geçen Bakan ve beraberindekiler burada ilk olarak önemli Romen firmaları CEO’ları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Ardından Romen basın mensupları ile bir toplantı yapıldı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) DTİK ve TİAD ziyaret vesilesi ile bazı Romen gazetelerine verdikleri ingilizce ilanla durumu anlattılar.

Bakan ve beraberindekiler Bükreş Türk Şehitliği’ni ziyaret etti. Bakan Elvan MÜSİAD Romanya Şube ziyaretinin ardından Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ın verdiği resepsiyona katıldı. Burada bazı Romen medya kuruluşlarına mülakat verdi. Bakan ve beraberindekiler akşam geç saatlerde de Türkiye’ye döndü.

 

19 AĞUSTOS 2016

Elvan, Bükreş’teki Türk Şehitliği’ni ziyaret etti

 

BÜKREŞ  – Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Romanya’nın başkenti Bükreş’te Türk Şehitliği’ni ziyaret etti. Şehitlikteki programda Kur’an-ı Kerim okundu ve buradaki anıta çelenk bırakıldı.

Heyette, AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Nail Olpak, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan yer aldı.

19 AĞUSTOS 2016

Bakan Elvan’ın Romanya MÜSİAD’ı ziyaret etti

 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, günü birlik gerçekleştirdiği Bükreş ziyareti sırasında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Romanya Şubesi’ni ziyaret etti. Bakan Elvan ve beraberindekiler Şube Başkanı Mehmet Aslan ve diğer şube yönetim kurulu üyeleri tarafından ağırlandı. Bakana ziyareti sırasında Büyükelçi Osman Koray Ertaş, Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy ve Müsiad Genel başkanı Nail Olpak da eşlik etti.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER