GazeteBalkan

Büyükelçi’ye tuhaf saldırı!

Büyükelçi’ye tuhaf saldırı!
12 Aralık 2016 - 9:40 'de eklendi ve 1342 kez görüntülendi.

FETÖ cenahının korkulu rüyası Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’a e-mail yolu ile tuhaf bir saldırı gerçekleştirildi.

 

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- FETÖ cenahının melanet sitesi Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yurt dışı mensuplarını ajanlıkla itham ederken, Romanya’da dönercilik yaptığı bildirilen bir soydaş, 29 Ekim Milli Gün Resepsiyonu’na Romanya Müftüsü ve Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği Başkanı Celil Eserghep’i davet ettiği gerekçesi ile Bükreş Büyükelçisi’ne e-mail yolu ile saldırdı.

Yaklaşık 50 civarındaki adrese “Neden Romanya Türkiye’nin Büyükelçisinin istifası gereklidir?” konulu elektronik posta gönderen Ali İbraim, Büyükelçilik sekreteri ile yaptığı telefon görüşmesini de kaydederek elektronik postaya ekledi.

Elektronik posta ekinde bulunan Romence metinde Müftü Yusuf Murat ve Celil Eserghep’e çeşitli suçlamalar yönelten Ali İbraim adlı kişi, suçladığı bu kişileri Milli Gün Resepsiyonu’na davet ettiği için Büyükelçi Ertaş’ı aralarında şimdi yayınlanmayan Zaman ve Taraf gazeteleri yazarlarının da bulunduğu çeşitli gazetelerin ilgili ilgisiz kişi veya birmlerine şikayet ederek, görevden alınmasını ve Antartika’ya sürülmesini istedi.

ARKADA SOYDAŞ POLİTİKACILAR VAR

Gazete Balkan’ın araştırmasına göre, Ali İbraim’in daha önce tecavüz davasından hapis yattığı ve başkalarının yönlendirmesi ile hareket ettiği belirlendi. Ali İbraim’in arkasında bazı soydaş politikacıların bulunduğu onların da çeşitli mahfillerle temas halinde olduğu kaydedildi.

Ali İbraim, elektronik postaları “Uniunea Musulmană din România” adlı ve yapım aşamasında olduğu anlaşılan internet sitesinin contact@umdr.ro adlı e-mail adresinden gerçekleştirdi.

Elektronik postalarda kendi adresini ve telefon numarasını da veren Ali İbraim, kendisine ulaşan Gazete Balkan’a elektronik postaları kendisinin gönderdiğini teyid ederek, Türkiye’den Müslümanlara sahip çıkacak bir Büyükelçi istediklerini belirterek her cümlesini Müftü ve Celil Eserghep’e yönelttiği suçlamalarla bağladı.

Cezaevinde yattığını doğrulayan İbraim, “Ama sildirdim. Sicilim temiz” dedi. Kardeşlerinin Türkiye’de yaşadığını ve Türkiye’yi sevdiğini, arkasında kimsenin olmadığını, elektronik posta işlemini tek başına gerçekleştirdiğini, Taiba ve FETÖ gibi örgütleri bilmediğini belirten Ali İbraim, FETÖ’yü de ilk defa duyduğunu söyledi.

Ali İbraim, Romanya’daki seçimler nedeni ile şimdiye kadar sessiz kaldıklarını, Pazartesi günden itibaren yeni bir elektronik posta göndereceklerini belirtti.

Engin Kerim, Cemalettin Demirel gibi Taybacı isimleri tanımadığını söyleyen Ali İbraim’in, facebookda Engin Kerim ile bağlantılı olduğu da görüldü.

HABER ANALİZ:

FETÖ’NÜN DAHLİ VAR MI?

Milli Gün Resepsiyonu gibi diplomatik bir etkinliğin manasından habersiz olduğu görülen Ali İbraim’in “tanımıyorum” demesine rağmen, bağlantılarının açıkça görüldüğü ve şimdilerde isim değiştirdiği anlaşılan Romanya Taiba Vakfı ile DIICOT (Romanya Organize Suçlarla Mücadele Teşkilatı) mücadelesi sonrası devre dışı kaldığı anlaşılan Cemalettin Demirel ile aynı metodu kullanıdığı anlaşılıyor. O da, Arap Ülkelerinde dini okullarda okuyan Romen vatandaşlarının diplomalarına denklik vermeyen aynı Müftü’yü Türkiye’deki gazetelere şikayet ederdi.

Türkiye’deki kanlı 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ı Romanya’daki Türk vatandaşlarını toparlayarak aynı hedefe yönelttiği için

hedef haline getiren FETÖ yapılanmasının son günlerde kendi kendilerinden aldıkları ilhamla ‘Taşeron’ kullanmaya yöneldikleri biliniyor.

Ali İbraim olayının, olayın bizzatihi kahramanı bilmiyor olsa bile; kendilerine amaç haline getirdikleri küresel çete hedeflerini gerçekleştirmek için her türlü metodu mübah gören FETÖ beyin takımının sahip oldukları argümanlarla Romanya’daki tamamına yakını Türk soylu Müslümanlar arasına nifak sokma girişimi olduğu gözden kaçmıyor.

1989 Romanya Devriminden hemen sonra soydaş çocuklarını Türkiye’ye götürüp, pasaportlarını da ellerinden alarak yurt dedikleri inlere tıkarak eğittiği bilinen FETÖ şimdi o günlerden elde kalanları kullanıyor.

FETÖ’nün ana hedefi ise istediği ortamı elde edebilmek için Türk toplumunun oluşmaya yüz tutmuş birliğini bozmak. Bunun için de Büyükelçi Ertaş’tan kurtulmaları gerekiyor. Her halde Türkiye’nin bu tuzağa düşmesi beklenemez.

Olan eksik ve gediklerine rağmen Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dışında referans ve kaynak olarak alınacak dini bir kurum yoktur. FETÖ’nün melanet sitesinde Diyanet’e çullanması da bu tesbitin doğruluğunu gösteriyor.

 

Küresel çete taşeronu FETÖ ve Vahhabi taşeronu Tayba’nın keyfi için Büyükelçi Ertaş’ın görevden alınarak Antartika’ya gönderilmesi istendi.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER