GazeteBalkan

GÜN GÜN ROMANYA -15

GÜN GÜN ROMANYA -15
12 Aralık 2016 - 9:53 'de eklendi ve 860 kez görüntülendi.

GÜN GÜN ROMANYA

 

22 AĞUSTOS 2016

Gündüz okul müdürü gece vandal!

 

Fetullah yanlılarına ait ICHB okulu Müdürü Mustafa Öz, gündüz eğitimcilik, bazen sorguculuk, gece ise vandallık ve trollük yapıyor.

 

BÜKREŞ (G. Balkan / Haber analiz)- Sözlükler, ‘vandal ve Trolleri’ tarif ederken yaptıkları işlerden hareketle şöyle diyor: “Bir vandal bir sayfayı boşaltabilir, gelişigüzel kullanıcıları rahatsız edebilir ya da kişisel fikirlerini uygunsuz biçimlerde belirtebilir. Ama trol, kasıtlı olarak karşısındaki kişinin ya da toplumun insan doğasından kaynaklanan zayıf noktalarını istismar edip, keyfini kaçırmaya ve işlerini aksatmaya çalışır.”

Tıpkı Bükreş’teki Fetullah yanlısı ICHB okulu Müdürü Mustafa Öz gibi.

Öz’ün, iyi şartlandırılmış bir Fetullah jokeri olduğu anlaşılıyor. Okul müdürlüğü ve öğretmenlik yapıyor. Görünüş mesleği bu. Okul Müdürlüğü sıfatı ile Romen gazetecileri karşısına alıp, bu okulları Fetullah’ın finanse etmediğini de anlatıyor. Anlattıklarından mı, cazibesinden mi etkilendiği bilinmez, Öz ile konuşan gazeteci uzunca bir haber döşeniyor.

Öz, Bir zamanların Ermeni terör örgütü Asala militanları gibi Türk diplomatlarını hedef tahtasına oturtarak, Büyükelçi Ertaş ve Başkonsolos Bozçalışkan’ı aklı sıra karalıyor.

Zaten, Öz veya yandaşları okul etkinliklerine getirecek Romen yetkili bulamaz hale geldiklerinde Ermeni azınlığın milletvekilini göklere çıkartarak ağırlamışlardı.

Fetullah yanlısı malum internet sitesinde yazanlar gibi korkak olmayan Mustafa Öz, asıl adı ile mertçe, gizlenmeden akşamları da internette vandallık ve trollük yapıyor. Arkadaş olmadığı halde bir yolunu bularak insanların facebook hesaplarına girerek, rahatsız edici yorumlar yapıyor.

Pek çok kişi tarafından facebook hesabından uzaklaştırılan okul müdürü, eğitimci Öz, okullarında okuyan öğrencilerin velileri ile de açık kaynaklardan istihbarat topluyor, dosyalıyor, arşivliyor.

Öz, gündüzleri eğitimci, müdür kimliği ile yetinmiyor. Çocuğunun kaydını almaya gelen velilerden önce kaçıyor, günler sonra onları yorarak buluştuklarında ise velilerin önüne ihtiyaç duyması halinde arşivlediği dosyayı sürüyor. Kendisini polis yada savcı sanarak, hiddetleniyor: “Sen Fetullah Hoca Efendi hakkında nasıl böyle dersin?” diye hesap soruyor.

Foto: Ziarul Financiar

Bianca Dorobantu (Ziarul Financiar), Radu Tutulan (mediafax) gibi Romen gazetecilerin karşısında kuzupostuna bürünmüş kurt gibi mağdur okul müdürü rolü oynayarak tiyatroculuk yapıyor. ‘Bu okulları Fetullah Gülen finanse etmiyor’ diyor.

 

22 AĞUSTOS 2016

FETÖ’cülere yardım eden şoför Romanya dönüşü yakalandı

EDİRNE – Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, geçen yıl yurt dışına kaçan Samanyolu televizyonu ve Bank Asya eski yönetim kurulu başkanı Ali Çelik’in oğulları ve yeğenini, 7 Ağustos’ta Kapıkule Gümrük Kapısı’na götüren yolcu otobüsünün sürücüsü Ali Rıza Baykal tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, yurt dışına çıkış yasağı bulunan ve haklarında daha önce silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan işlem başlatılan ikiz kardeşler Hasan ve Hüseyin ile kuzenleri Bekir Çelik’in gümrük kapısındaki kontrollerde, pasaportlarındaki mührün sahte olduğunun belirlenmesi sonucu gözaltına alınması olayını soruşturan polis, şüphelileri gümrük kapısına götüren otobüs sürücüsü Ali Rıza Baykal’ı da yakaladı.

Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan 7 Ağustos’ta Romanya’ya devam eden Baykal, Türkiye’ye girişinde gözaltına alındı.

İfadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilen Baykal, “FETÖ üyelerine yardım ettiği” gerekçesiyle tutuklandı.

Baykal’ın mahkemedeki ifadesinde, gümrük kapısına yakın bir tesiste mola verdiklerini ve bu sırada şüphelilerin bir kişi tarafından otobüse bindirildiğini, bu kişilerle bağlantısı olmadığını belirterek suçlamaları reddettiği öne sürüldü. (AA)

22 AĞUSTOS 2016

Mark Twain’den Türk velilerine özel resepsiyon

 

BÜKREŞ (G.Balkan)- Türkiye’deki kanlı 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ Terör Örgütü yandaşlarının okullarından öğrencilerini alma yarışına giren Türk velilere Bükreş’teki Mark Twain International School yönetimi kendilerine gösterilen ilgi nedeniyle özel bir resepsiyon düzenledi.
Resepsiyona Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy, MÜSİAD Romanya Şube Başkanı Mehmet Aslan, IMM TÜRK Başkanı Nazmi Doğan, TİAD Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koska, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Abdurrahim Taş ile Türk veliler ve öğrenciler katıldı.

Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy tarafından darbe girişiminin hemen ardından bulunarak Türk öğrenciler için özel şartlar sağlanan Mark Twain International School’a geçen hafta sonuna kadar binbir macera ile yapılan tehditlere rağmen velileri tarafından  FETÖ yandaşı okullardan alınan 65 öğrencinin kayıt yaptırdığı bildirildi.

 

 

 

22 AĞUSTOS 2016

Bizden size

HAMDİ YILMAZ

Bay Mustafa Öz’e birkaç soru

 

Sayın Mustafa Öz, yoksa size ‘Bayım mı’ demeliyim. Haber sayfamızdaki bilgilere ulaştıktıktan sonra doğrusu ‘Sayın’ sıfatının size pek uygun olmadığını düşünüyor ancak, ‘Bayım’ hitabının da sizin jargona ters olduğunu biliyorum. Siz nasıl hitap edeceğimi kestiremedim.

Size kısa ve öz bir kaç sorum olacak.

1-Sosyal medya hesabınızda ODTÜ’de matematik okuduğunuzu yazmışsınız. Her halde bitirdiniz. Acaba diyorum, yasal olarak öğretmenlik mesleğini yapmaya imkan veren ‘Pedagojik’ dersleri okudunuz mu? Bir öğretmende asla olmaması gereken vandallık, trollük vb. özelliklerin sizde oluşu bana bu soruyu sordurtuyor.

2- Önce Fetullahçı, sonra eğitimci olduğunuz anlaşılıyor. Önce eğitimci sonra Fetullahçı olmayı hiç düşündünüz mü?

3- Öğrenci ücretlerini Tuna Vakfı’na bağışladığınıza göre, acaba siz maaşınızı nerden alıyorsunuz? 41 milyon ron ciro da yaptığınıza göre, size giren paranın yüzde kaçını Tuna Vakfı’na bağışlıyorsunuz?

Bu kadar, söz sizde Bay Mustafa.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER