GazeteBalkan

Ali İbraim ve Engin Kerim’den Açıklama

Ali İbraim ve Engin Kerim’den Açıklama
13 Aralık 2016 - 9:47 'de eklendi ve 780 kez görüntülendi.

 

Ali İbraim ve Engin Kerim’den açıklama

 

Gazetemizin dünkü nüshasında “Büyükelçi’ye tuhaf saldırı” başlıklı haberin yayınlanmasından sonra, Ali İbraim ve Engin Kerim gazetemizi arayarak açıklamalarda bulundular.

Ali İbraim telefonla yaptığı açıklamada Türkiye’yi sevdiğini, Köstence’nin Başpınar Köyünde doğduğunu, Türkiye’de yaşayanlar kadar Türk olduğunu belirterek, haberde kendisinin ‘Kriminal’ olarak gösterildiğini, hapis yatmakla beraber bunun sicilinden silindiğini ve temiz olduğunu, kişisel olarak Büyükelçi Osman Koray Ertaş ile  bir sorununun bulunmadığını, ancak Müslümanlara zarar veren Müftü ve Eserghep’i Türkiye’nin Milli Günü’ne davet  edişini kabullenemediğini söyledi.

İbraim, “FETÖ möto bilmem. Ben işinde gücünde olan sade bir insanım, Kriminal biri de değilim. Engin Kerim’i filan da bilmem” dedi. Ali İbraim, bu söylediklerimin aynen yayınlanmasını istediğini yoksa dava açacağını da sözlerine ekledi.

Haber de ismi geçen Engin Kerim de kendisine iftira atıldığını Ali İbraim ile facebooktan arkadaş olduklarını belirterek, “kendisini tanımam. Arkasında kimse var mı yok mu bilmem. Ben Türkiye’de doktora öğrencisiyim. Böyle birşeyi neden yapayım yaptırayım?” dedi. Müftü ile sorunlarının olduğunu ancak bunun başka konu olduğunu ifade eden Kerim, Ali İbraim’in kendisine gönderdiği mailleri gösterdiğini, kendisinin de niye yaptığını sorduğunu, yapmaması gerektiğini söylediğini belirterek, “hatta gidelim konuşalım” dediğini anlattı.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER