GazeteBalkan

FETÖ usulü işadamı soygunu!- 20

FETÖ usulü işadamı soygunu!- 20
13 Aralık 2016 - 9:45 'de eklendi ve 636 kez görüntülendi.

“Bugün de ölmedim! Yazık.. Bir leş gibi yaşıyorum…”

                                             Molla Fetullah Gülen – 2009

 

SONUÇ

 

Sevgili okuyucularım,

Dün size kağıt üzerinde züğürt ama filiyatta milyarder yaşayan bir FOTO yanlısı prototipi çizdim. Romanya’da sözde himmet paraları böyle iç edildi.

Öte yandan öyle anlaşılıyor ki, Türkiye diğer ülkelerle iş birliği yapamadığı sürece bunların bulunduğu ülke yasalarına göre işledikleri suçlar yanlarına kâr kalacak.

FETÖ hareketi, şeytanî Amerikan aklı ile merhametli Türk duygusallığının harmanlanarak ortaya konulduğu mükemel bir soygun hareketidir.

Bugün Avrupa sermayeli Romanya’daki yabancılara ait bankalardan ne kadar para batırıldığı görülebiliyor. AB Merkez Bankası tahsil imkanı olmayan bu paraların bilançoların alacak hanesinden çıkartılmasını istiyor.

Ancak, kimse “bu paraları kimler kullanmış, kullananlar batmasına rağmen nasıl milyarder olarak yaşıyor, kamusal alanlarda utanmadan nasıl cirit atıyor?” diye sormuyor.

İflas ederek batan firmaların Romanya’ya göre yabancı olan ortakları nerelere tüymüş, tüyenlerin bazıları nasıl tekrar ülkeye dönmüş, bunların kendi ülkelerinde ne gibi doğrudan veya dolaylı olarak ne kadar yatırımları var?

Bu yatırımların ne kadarı Romanya’da batan şirketlerin kullandıkları banka kredilerinden ibaret?

Kimse bunların peşinde değil.

Bir küresel çete organizesi olan FETÖ yapılanmasının çözümü de her küresel terör örgütü gibi küresel bir koalisyonu ve küresel bir iradeyi gerektiriyor.

Bunun ufukta gözükmediği, asla da gözükmeyeceği ortada.

100 dolara hovarda Türklere dini nikah kıyarak işe başlanılan Romanya’da kerameti kendisinden menkul, sokma akıllı hangi ‘Türk Müteşebbisleri’ hangi sermaye ile bu okulları yapmış?

İzinsiz yurt yapacak kadar cüretkar, hayırsever kılıklı bu hareketin finansal yapısı çözülemez mi?

Çözülür.

İlgili ülkeler henüz ayıkmasa bile Türkiye’nin bir uçtan başladığı, ilgili kamu birimlerinin çalışmaları derinleştirdiği görülüyor.

Bu çalışmalar ve elde edilen verilerden henüz kamuoyunun haberi yok.

13 kat gösterilerek Türkiye’den FETÖ kurumlarınca para aktarılan okul binalarının aslında 1,5 katlı olduğu, FETÖ kuruluşlarından yurt dışına paraları kimlerin taşımış olduğu biliniyor.

Türkiye’nin FETÖ yapılanmasını er veya geç çözeceği, ancak bunun için zamana ihtiyaç olduğu belli.

Sokma küresel çete aklı ve açgözlülükle alınacak yol buraya kadar.

Umulur ki, bu yapının içerisinde hala daha uyuyarak meçhule hizmet ettiğini sanan Anadolu’nun saf çocuğu çoğu öğretmenler, ABD’li adayların seçim kampanyalarına ve oturumları için avukatlara milyonlarca dolar akıtanların niçin kendilerine 500-700 dolar ücret ödendiğini sorgular..

Seçilerek, özenle, Cemaat mensuplarına pazarlanarak palazlandırılan, bankalara itibarlı müşteri haline getirilen, ardından ayarlanmış bilirkişi ve bankacılarla kolayca kredi aldırılan, bu kredilerin önemli bir kısmını ‘himmet’ olarak verdikten sonra zaman içinde doğal olarak batan yada batırılan insanlar uyandıklarında, iş işten geçtikten sonra ayıktıklarında yaşadıklarını ilgililere, kitaplara ve gazetelere aktararak gerçek insanlık vazifelerini yapmış olurlar.

Hiç değilse başkaları ibret alır.

Böylelerinden olduğu anlaşılan ve bizim D.K. diye kodlayarak macerasını anlattığımız birisinden gelen mesajı da bir hakkın teslimi olarak aktarmak isterim.

Yazdıklarımızı yalanmayan bu vatandaşımızın, son bir kaç yıldır Afrika’nın bir köşesinde

FETÖ yapılanması ile ciddi mücadele ettiği mesajı ulaştı bize.

Biz kimseyi karalama yada aklama memuru değiliz şüphesiz. Bize ulaşan bilgileri bizim teyid ettirme imkanımız da yok.

Bu yüzden sadece mesajını aktarmakla yetiniyoruz.

En kötü demokrasinin en iyi diktatörlükten iyi olduğunu söylerdi bir büyüğümüz. En kötü hukuk sisteminin de hukuksuzluktan iyi olduğu ortada.

Bilmeden aldanan, aldatılan iyi niyetli, saf insanımızla bir derdimiz yok bizim. Bu şer’den hayır çıkartmasını bilmeliyiz.

Ancak, sokma küresel çete aklı ile bilerek FETÖ yapılanmasına hizmet edenler, küresel taşeronluğa teşne olanlar er veya geç Türk adaletine hesap vereceklerdir. Bundan da şüphemiz yok.

FETÖcanlar şimdi kendi çaldıkları hukuku, kendi çaldıkları adaleti ve hakkı arıyorlar. Hem de hiç bir şey olmamış gibi..

Onlar cennet tütsüsü ile halen ayıkamamış olabilirler. Ama milletin gözünün önündeki sis perdesi indi. Ortalık aydınlanıyor.

Kendi yöneticilerimizin gafleti yüzünden başta FETÖ terörü olmak üzere terörün envaî çeşidi ile başetmeye çalışan bir ülkenin vatandaşlarıyız.

Dünyanın en güzel ve herkesin gözü olan bir coğrafyasını yurtlaştırmışız. Hala bizi bu coğrafyada boğmak isteyenler var.

Bunu bilmeli her adımımızı buna göre atmalıyız. İçimize serpilen ayrılık tohumlarını büyütmemeli, ayrık otlarını yeşertmemeliyiz.

Din adamı değilim, din adına ahkâm kesemem, ancak şunları söylemek için din adamı olmaya da gerek yoktur:

İyilik ve hayır işleriniz için aracı kullanmayınız. İyilik ve hayrın hamalı yoktur. İyilik ve hayrınızı para vererek tuttuğunuz hamallara taşıtarak Cennet’e gidemezsiniz.

Sizi sırtında taşıyarak Cennet’e götürecek bir hamal yoktur.

İyiliğinizin ve hayrınızın hamallığını kendiniz yapın. İyiliğe ve hayra htiyacı olanı arayıp bulma zahmetine katlanınız. Bu arama çabası bile başlı başına bir ibadettir.

Cehennem hem o kadar da kötü değildir. Cehennem Zebani’lerinin FETÖ zebanilerinden daha mı korkunç olduğunu düşünüyorsunuz? Yanılıyorsunuz!

Cehennem’den değil, “ARASAT”ta kalmaktan korkun..

 

 

NOT: Dizi yazımızı kağıt veya online baskıya ulaşamadığınız günlerde veya önceki bölümleri   www.gazetebalkan.com veya fb.com/gazetbalkan adresinden takip edebilirsiniz.

 

      SON

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER