GazeteBalkan

FETÖ, Diyanet’e savaş açtı

FETÖ, Diyanet’e savaş açtı
15 Aralık 2016 - 9:34 'de eklendi ve 717 kez görüntülendi.

FETÖ, Diyanet’e savaş açtı
Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde ‘dostları’nı harekete geçiren FETÖ, ilk adımı Hollanda ve almanya’da attı.

 

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Her bir elemanı küresel çete kontrolündeki devletlere ajanlık yapan Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) harekete geçerek, kendileri için en büyük tehlike olduklarına inandığı Türk imamlara savaş açtı.

Batı Avrupa ülkelerinde Türk imamaları ‘ajanlık’ suçlaması ile hedef gösteren FETÖ, ülke parlamentolarındaki ‘dost’larını da harekete geçirdi.

FETÖ’nün melenat sitelerinde imamlara yüklenirken, FETÖ elemanları da kendi uydurdukları ‘İmamlar Ajanlık yapmış’ haberini kaynak göstererek Avrupalı dostlarını kullanarak Türkiye’yi hedef haline getiriyor.

HOLLANDA

Hollanda’da harekete geçen FETÖ dostu parlamenterlerden Hıristiyan Demokrat Parti (CDA) Milletvekili Pieter Heerma, Türkiye’nin Diyanet aracılığıyla Hollanda toplumuna etkisinin sona erdirilmesi çağrısında bulundu. Heerma, ‘Türkiye’nin uzun koluyla’ etkili şekilde mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. Yine Hollanda’da Toplumcu Reform Partisi (SGP) Milletvekili Roelof Bishop da, Diyanet’in Hollanda’daki Müslümanların radikalleşmesini önleme bahanesiyle görevini kötüye kullandığını öne sürdü. Hollanda Sosyal İşlerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Jetta Klijnsma ise, imamların şikayet edilmesini isteyerek, şikayetçilerin kimlik bilgilerinin gizli tutulacağını ifade etti.
ALMANYA

Almanya’daki FETÖ dostlarının girişimleri ise FETÖ melanet sitelerinde şöyle duyuruldu:

Alman Yeşiller Partisi, Türk istihbaratı ve diğer devlet kurumları için çalıştıkları iddia edilen Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı imamların (DİTİB) faaliyetlerine dair federal hükümetten rapor istedi.

Yeşiller Partisi DİTİB’e bağlı imamlar hakkındaki casusluk faaliyeti iddialarına ilişkin Alman iç istihbarat birimi olan Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın rapor vermesi için Federal Meclis’e önerge sundu.

Yeşiller’in din işlerinden sorumlu sözcüsü Volker Beck, “Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) adlı kuruluşun Türk makamları için casusluk faaliyetlerini desteklediği kesinleşirse, bunun eyalet hükümetlerinin bu kuruluşla işbirliğine etkileri olacaktır. O zaman sert önlemler gerekecektir” diye konuştu.

Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir de “DİTİB’in Türk hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etkisinden kendisini tamamen kurtarması” talebinde bulundu. Özdemir Mitteldeutsche Zeitung’a yaptığı açıklamada, Almanya’daki hemen hemen tüm Türkiye kökenli Müslüman cemaatleri arasında koordinasyonu kurmakta olan DİTİB’e Almanya’daki Müslümanların dinî gereksinimlerini karşılaması için ihtiyaç bulunduğunu, ancak bunun sadece bu kuruluşun Türk makamlarının ve örgütlerinin etkisinden kurtulmasıyla mümkün olacağını vurguladı.

Yeşiller Partisi’nden Ekin Deligöz de, Almanya’daki Türk istihbarat servislerinin faaliyetleri nedeniyle birçok insanın telefonlarının ya da internet kullanımlarının izlendiği duygusuna kapıldığını vurguladı.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER