GazeteBalkan

Diyarbakır’da şehitlere saygı yürüyüşü

Diyarbakır’da şehitlere saygı yürüyüşü
19 Aralık 2016 - 9:38 'de eklendi ve 564 kez görüntülendi.

Diyarbakır’da şehitlere saygı yürüyüşü
Kentteki bazı sivil toplum kuruluşları Kayseri’deki terör saldırısı protesto etmek için dün saat 13.00’te Gevran Caddesi’nde bulunan Şehitler Anıtı önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaparak ardından da Valilik binasına kadar yürüdü.

Yürüyüşe ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Memur Sen Diyarbakır İl Temsilcisi Yunus Memiş, Kayseri’de yaşanan menfur terör saldırısında şehit olan askerlere ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

“Kayseri’de yaşanan hain saldırının acısı yüreğimizi sızlattı. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen şer güçlerin taşeronlarına milletimiz fırsat vermeyecektir.” ifadelerini kullanan Memiş, şunları kaydetti:

“Terörün en çok mağdur ettiği illerden biri olan Diyarbakır’dan sesimizi yükselterek tüm Türkiye ile tek yürek, ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunlara dur diyelim. Kayseri’de bizim, Diyarbakır’da bizim, Halep’te bizim, kardeşliğimize kimse zarar veremeyecektir. Tüm Diyarbakırlıları basın açıklaması ve yürüyüşe katılmaya davet ediyorum.”

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER