GazeteBalkan

Dünya Teröre Teslim!

Dünya Teröre Teslim!
21 Aralık 2016 - 9:31 'de eklendi ve 568 kez görüntülendi.

Dünya teröre teslim!
Ankara ve Berlin saldırılarından sonra bir Saldırı da İsviçre’de gerçekleştirildi. Camide Namaz kılanlara ateş açıldı.

İsviçre’nin Zürih kentinde silahlı bir kişi Pazartesi günü akşam saatlerinde camiye girerek ibadet edenlere ateş açtı. Saldırıda, yaşları 30, 35 ve 56 olan Somalili 3 kişi ağır yaralandı.

Şüphelinin görgü tanıklarının ifadelerine göre 30’lu yaşlarda olduğu belirtiliyor. Şüphelinin henüz yakalanmadığı da gelen bilgiler arasında. Polis, yakınlarda bir ceset bulunduğunu, fakat bunun saldırıyla bir ilgisi olup olunmadığının bilinmediğini kaydetti.

Bina içinde inceleme yapan polis şüpheliyle ilgili ayrıntılı bilgiye henüz paylaşmış değil.

İsviçre’de yaşayan 8,3 milyon kişinin üçte ikisi kendilerini Hristiyan olarak tanımlıyor. Ülkedeki Müslüman nüfusun toplam nüfusa oranı %5. Eski Yugoslavya’dan gelenlerle bu sayı yükselmiş durumda. 2009’daki referandumda ülkede yeni minare yapılmasının yasaklanmasına destek verilmişti.

İsviçre’nin Zürih kentinde silahlı bir saldırganın 3 kişiyi yaraladığı “Islamisches Zentrum” camisi, İsviçre polisi tarafından mühürlendi.

Zürih’te dün 17.30’da meydana gelen saldırının ardından polis, cami yakınlarındaki caddeleri trafiğe kapatarak geniş çaplı operasyon başlattı.

Çevrede arama çalışmalarını sürdüren polis, saldırının gerçekleştirildiği camiye 300 metre uzaklıktaki Gessner köprüsü yakınlarında bir ceset ve tabanca buldu. Polis, cesedin kimliği ve saldırıyla bağlantısı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Olayla ilgili bölgede inceleme yapan bir polis memuru AA muhabirine, bulunan ceset ve yaşanan saldırıyla ilgili bugün detaylı bilgi vereceklerini bildirdi.

Öte yandan, çalışmalarını tamamlayan Zürih polisi, silahlı saldırının gerçekleştirildiği “Islamisches Zentrum” camisini mühürleyerek bölgeden ayrıldı. Caminin ne zaman ibadete açılacağına ilişkin bilgi verilmedi. (AA/ Voanews)

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER