GazeteBalkan

”Ben Varsam Trabzonspor Var Mantığı Kalkmalı”

”Ben Varsam Trabzonspor Var Mantığı Kalkmalı”
28 Aralık 2016 - 9:52 'de eklendi ve 968 kez görüntülendi.

”Ben Varsam Trabzonspor Var Mantığı Kalkmalı”

 

Trabzonlu ve Trabzonspor aşığı DTİAD Başkan Yardımcısı Ömer Karahasanoğlu, Tarbzondan ses verdi.

 

BÜKREŞ (Gazete Balkan)-  Dobruca Türk İşadamları Derneği (DTİAD) Başkan Yardımcısı Ömer Karahasanoğlu, Romanya’daki Noel tatili dolayısı ile gittiği Trabzon’dan ses verdi.

Karadeniz İlkhaber gazetesine konuşan Karahasanoğlu ile ilgili “”Ben Varsam Trabzonspor Var Mantığı Kalkmalı” başlıklı ve “Trabzonlu iş adamı Ömer Karahasanoğlu, başarının birliktelikten geleceğini söyledi” spotlu haber aynen şöyle:

“ Trabzonlu iş adamı Ömer Karahasanoğlu Romanya’da yaşıyor. Fanatik Trabzonsporlu ve Oflu. Trabzonspor’un kendi sahasında ve deplasmanlardaki tüm maçlarına gidiyor. Karahasanoğlu ayrıca Romanya’da bir derneğin de başkan yardımcılığını yapıyor. Karahasanoğlu gönülden bağlı olduğu Trabzonspor’un yakında başarılara koşacağını fakat sabredilmesi gerektiğini söyledi.

-Öncelikle sizi tanıyalım?

-Ben Ömer Karahasanoğlu, yaklaşık 13 yıldır Romanya’da yaşıyorum. Dobruca Türk iş adamları derneği 2.başkanıyım. Ayrıca Türkiye’deki Yıldızlar Yatırım Holding’in Romanya’daki sorumlusuyum. Geçen sene itibari ile de bir yatırım kararı aldık ve Romanya’da 200 Milyon Euro’luk MDF ve sunta fabrikası kuruyoruz.

Koyu bir Trabzonspor taraftarıyız. 2010-2011 sezonunda kaybettiğimiz şampiyonluktan sonra yine geldik gittik. Her hafta maçlara gitmeye çalışıyoruz. Bunları da kendi imkanlarımla karşılıyorum. Bu sevgi ve bu aşk bizde bitmez.

-Sizce Trabzonspor neden başarıyı yakalayamıyor? Trabzonspor’un bazı eksikleri ve yanlışları neden kaynaklanıyor?

-Yaşım daha 43. Büyüklerimiz daha iyi bilir ama, belki ilerde fırsat verirler, şuanda bir düşüncemiz yok ama yönetici ve başkanlık düzeyine gelirsek, ‘Ben varsam Trabzonspor var’ mantığını kaldırmak lazım. Ben Sadri Şener, İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde de Trabzon’a maçlara gelip gidiyorduk, şimdi de gelip gidiyoruz. ‘Bir yönetim var bir başkan var. Beni ilgilendirmez’ mantığı güttüğün zaman zaten sen Trabzonsporlu değilsin. Bunu oradan kaldırmak lazım. Biz Trabzonspor için elimizden geleni yapıyoruz. Yönetimde olmamamıza rağmen. Romanya’da diğer takımların derneği vardı. Bizde Trabzonspor taraftar derneğini kurduk. Herkes taşın altına elini bir şekilde koymalı. O varsa ben yokum, şu varsa gelmem, mantığı ortadan kalkmalı. Başarı birliktelikten gelir. Öyle yada böyle Trabzonspor’a sahip çıkmamız gerekiyor. Eski başkanlar ve yöneticiler en çok onların sahip çıkması gerekiyor. Türk takımlarına karşı Romanya’da büyük bir özlem var sanırım? Sadece Trabzonspor ve Türk milli takımı değil. Romanya’ya hangi Türk takımı gelirse gelsin, yaptığımız organizasyonlarla onların yanında oluyoruz. Çok uzağa gitmeyelim. Yakın 3 hafta önce Osmanlıspor Bükreş’e geldi. Türkiye’de Osmanlıspor 2000 kişiye oynamazken, o stada 2000 kişi getirdik. Sonuçta oraya bir Türk takımı gelmiş. Hangi takım gelirse gelsin biz onların yanında oluyoruz.

-Son 10 yılın en büyük yatırımcı ödülünü aldınız. Bundan bahsedermisiniz?

-Geçen hafta Beyaz futbol yorumcusu Sinan Engin Romanya’ya geldi. Bize bir gazete tarafından son 10 yılın en büyük yatırımcısı ödülünü verdiler. Sinan Engin’i de konuk olarak davet ettik ve oda geldi. Osmanlı maçını da beraber izledik. Osmanlısporlu olmasa da o karşılaşmada, birlik beraberlik vardı. Bu ne demek oluyor. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Yani söz konusu Trabzonspor ise gerisi teferruattır.

-Trabzonspor nasıl kurtulur?

-Trabzonspor’da bir çekememezlik var. Birbirlerine karşı bir yarış var. Ego tatmini var. Bence Trabzonspor’a öyle bir büyük gelecekki, toparlayıcı olacak. Hiç kimse ile sorunu olmayan. Yurt dışından kuvvetli ve koyu bir Trabzonsporlu seçeceksin. Bütün başkanlarla da görüşecek. Böyle bir destek kurulursa Trabzonspor daha iyi yerlere gelir. Vizyon sahibi birisi olacak. Takım değil kulüp yönetmeye gelecek. Yoksa kulübün durumu belli. Şampiyonluğa yürürken bile, seyirci şampiyonluk için geliyordu. Şuanda kimse Trabzonspor’un peşine koşmuyor. Saha sonuçları da bunda önemli. Sabretmek lazım. 3 yıllığına yönetim seçildi. Bizde 3 sene seçileceğiz. Bir çocuğun konuşması bile 3 yılı alıyor. O nedenle 3 yıl Trabzonspor için sabredeceğiz. Geçmişte başkanlık ve yöneticilik yapanların çoğu isimlerini Trabzonspor ile duyurdu. Yani Trabzonspor hep onlara verdi. Peki onlar ne verdi Trabzonspor’a bir çoğu hiçbir şey vermedi.

-Şuanki yönetimi nasıl buluyorsunuz?

-Doğruyu söylemek gerekirse, bir yola çıkılmışsa insanlara sabredeceksin. Şuandaki başkan ve yönetim kurulu başarıya ulaşacaklarına kendileri inanacaklar. Kendileri başarının geleceğine inanmıyorlarsa o zaman bırakacaklar. Bu durum Trabzonspor’a daha fazla katkı sağlar. Bir yere geldiyseniz seçimle geldiniz ve kazanıldı. Gelirken neyin ne olduğunu biliyordunuz. Bir şirketi alırsanız, sonra birkaç zaman sonra borcu var bu şirketin derseniz. O zaman size neden bu şirketi aldınız derler. Görünen tabloya bakarsanız içini bilmiyorum ama her şey saha sonuçlarına göre oluyor bizde. Trabzonspor ilk 3 içerisinde olsun şuanda ibra edilen borç 560 değil 1 Milyar Tl olsun kimsenin gözüne gelmez. Gayet sakin ve metanetli bir şekilde şuandaki yönetime destek veriliyor. Muhalefet yapıldığını da çok görmüyorum. Seyircide sakin. Takım son haftalarda yeniliyor. Puanı belli sıralaması belli. Seyircinin değiştiğini görüyoruz. Hiçbir istifa sesi yok. Taraftarlar küfür de çok etmiyor artık. Zaten küfür eden taraftarlar kendi defterine günah, Trabzonspor defterine de ceza yazdırmış.

-Teşekkür ediyoruz.

– Ben teşekkür ederim. Bugünkü Fenerbahçe maçını da inşallah kazanırız. İnşallah taraftarlarımız 90 dakika boyunca takımını destekler ve bizde maç için geldiğimiz Romanya’ya mutlu döneriz”

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER