GazeteBalkan

Almanya’da kurulan Türk partisi üzerine

Almanya’da kurulan Türk partisi üzerine
29 Aralık 2016 - 10:00 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

HAMDİ YILMAZ

Almanya’da kurulan Türk partisi üzerine

 

Gençliğimiz “At sırtında Kafkasları aşıp esir Türkleri kurtarmaya gidecekler”, “hayalperestler” suçlamalarına muhatap olmakla geçti.

Oysa, isteğimiz, “Türklerin bulundukları ülkelerde hür ve mutlu yaşamasını” dilemekten başka birşey değildi. Er veya geç olacak birşeyin hemen olmasını hayal ettik.

Tarih bizi haklı çıkardı. Demirperde’nin parçalandığını, demir yumruğun sahibinin çenesini dağıttığını gördük.
***

Ölürken omuzundaki yıldızları sökülen Kenan Evren ve şürekâsının zulmünü tadmış bir neslin afhâdı olmamıza rağmen, Rotterdam’da Brüksel’de “Türk Ordusu ve Demokrasi” minvalli konferanslar ile Ordumuzun canına okumak için işe başladıklarını görünce, “Ordu bizim gözbebeğimiz, hastalığı varsa tedavi edin. Ne yapalım, bıçağı alıp göz bebeğimizi mi oyalım” diye çığlık yazıları yazdık.

Kimse duymadı.

Tarihin görüp görebileceği en sinsi maşa, en sinsi küresel güç taşeronu FETO’nun kuyruğuna takıldılar.

Hanya’yı Konya’yı gördüklerinde ise atı alan çoktan Üsküdar’ı geçmişti.. Milletçe paçayı zor kurtardık, ki kurtarabildiysek şayet.

Bu çete ile koyun koyuna yatmadığımız, muhabbet kurmadığımız için dolaylı olarak 25 yıl manevi ve ekonomik olarak bedel ödedik.

Tarih bizi haklı çıkardı..

***

1990’lı yılların ikinci yarısında Almanya’da eyaletlerin Yabancılar Meclisi seçimlerinde yakından çalışmamız, 2000’li yılların ilk yarısında Hollanda’da bir partinin 11’inci sıarsında milletvekili olan adaya ‘Tercihli’ sistemin avantajı ile üç- beş aylık çalışma ile seçim kazandırmamız dahil olmak üzere 25 yıl belediye meclislerinde, parlamentolarda aday olan, hatta kazanan nice orijini Türk olan insanlar gördük.

Hayat bize onların kazanmaları ile sevindirik olmanın bir anlamı olmadığını da öğretti. Çünkü, aday oldukları veya kazandıkları noktalara geldiklerinde kendilerinde bize ait pek birşey kalmadığını gördük.

İşte şu anda Türkiye’nin yanında olan AB ülkelerinde seçilmiş kaç insanımız var? Bir tane olsun var mı?

Son Romanya olayında da soğukkanlılığımızı bu yüzden yitirmedik, sevindirik olmadık.

***

Bunları, bir yabancı olarak dişi ile tırnağı ile bulundukları ülkelerde yükselip, aday olan veya seçilen insanlarımızı, kardeşlerimizi eleştirmek, suçlamak için yazmıyorum. Bilinmesini isterim.

Eleştirim ülkemizi idare edenlerin bu konudaki politikasızlığınadır.

***

Bu yazıyı  Almanya’daki Türklerden ‘Alman Demokratlar Birliği Partisi” haberi vesilesi ile yazdım. Ki, Hürriyet yeni bir parti gibi olayı vermiş.

Oysa, olayın kökeni 1990’lı yıllara dayanır. Bir “Alman Demokratlar Birliği” partisi hikayesi de ben anlatayım size..

Ama yarın, yerimiz doldu.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER