GazeteBalkan

Ağrı’dan Hollywood’a bir Türk yönetmen: Tekin Girgin

Ağrı’dan Hollywood’a bir Türk yönetmen: Tekin Girgin
09 Ocak 2017 - 10:12 'de eklendi ve 423 kez görüntülendi.

Ağrı’dan Hollywood’a bir Türk yönetmen: Tekin Girgin

 

“Troy The Odyssey” filminin Türk yönetmeni Tekin Girgin, “Eğer bir şeyler yapmak istiyorsanız, bir hayaliniz varsa çok çalışmanız gerekiyor, iyi olmanız yetmiyor. Çok çok iyi olmanız gerekiyor.” dedi.

 

LOS ANGELES – MİNTAHA NESLİHAN EROĞLU

 

Türk yönetmen Tekin Girgin, Hollywood’da yönetmen koltuğuna oturabilmenin sırrını “Hollywood’da çıta çok yüksek. Oldukça yetenekli çok sayıda insan var. Boş verme şansınız yok. Eğer bir şeyler yapmak istiyorsanız, bir hayaliniz varsa, çok çalışmanız gerekiyor. İyi olmanız yetmiyor. Çok çok iyi olmanız gerekiyor.” diyerek açıkladı.

Ağrı’dan Hollywood’da yönetmenliğe kadar uzanan hikayesini AA muhabirine anlatan Girgin, 2001’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümüne başladığını ancak mezun olmasına kısa süre kala hiçbir şeyin istediği gibi gitmediğini fark ettiğini söyledi.

Ani bir kararla her şeyi geride bırakıp hayallerinin peşinden ABD’ye taşındığını belirten Girgin “Her şey aslında bir ay içinde oldu. Kendimi geliştirmek, bir şeyler yapmak istiyordum. Şartlarımı zorlayarak bir adım atmam gerekiyordu. Farklı ülkelere vize başvurularında bulundum. Bu arada otobüste tanıştığım bir arkadaşın eşi vesilesiyle İngilizce dersleri almaya başladım ve yönüm Amerika’ya çevrildi” diye konuştu.

Sinemaya karşı her zaman bir ilgisi olduğunu ancak Türkiye’deki şartların bu sektörde hayallerini gerçekleştirmek için yeterli olmadığını dile getiren Girgin, Amerika’yı tahmininden farklı bulduğunu belirtti.

Amerika’daki ilk gününe ve yaşadığı şaşkın