GazeteBalkan

Ne pahasına olursa olsun!

Ne pahasına olursa olsun!
09 Ocak 2017 - 10:02 'de eklendi ve 456 kez görüntülendi.

HAMDİ YILMAZ

Ne pahasına olursa olsun!

 

Eğri oturup, doğru konuşalım.

Şu anda Türk hükümetinin ‘dostumuzu çoğaltma’, düşmanlarımızı azaltma doğrultusunda her ülke ile dengeli politika yürütmeye yönelik strateji değişikliği memnuniyetle karşılanmaktadır.

Hangi taşeron örgütten gelirse gelsin terör ile kararlı ve etkili mücadele de beynini ve gönlünü küresel güç taşeronu terör örgütlerine kiralamamış her vatandaş tarafından desteklenmektedir.

2019 yılına kadar Türkiye’de yapılması gereken herhangi bir seçimin olmaması ülke ve şu andaki hükümet açısından şansdır.

Kendi gafletimizden dolayı yol açtığımız hendek savaşları ağır bedel ödesek de bitmiş, güvenlik güçleri şehirlere ve kırsala hakim olmaya başlamış, terör örgütlerinin canlı bomba kullanmaktan başka pek şansı kalmamıştır. Bir süre sonra bunun da önünün alınacağı aşikardır.

Güneydoğu sınırına yakın kasaba ve köylerimize füze fırlatılması vs. de önlenmiştir.

Bütün bunlar yapılırken, sayıları binler ile ifade edilebilinecek küresel taşeron elemanı ve sempatizanlarını istisna ederek söylersek, halkımız top yekün devletin ve hükümetin yanındadır, destekçisidir.

Bu yönden birlik ve beraberliğimiz tamdır. Üzerlerinde oynanan ölümcül oyunlara rağmen ordumuz ve polisimiz moral bulmuş; devleti, hükümeti ve halkı arkasına almıştır.

Yaşanan bunca felakete rağmen bu birlik ve beraberliğin kıymetini bilmeli ve ona halel getirecek adımlardan kaçınmalıyız.

***

Televizyondaki tartışma programlarına bakıyorsunuz, terör ve dış politika konularındaki kararlılık ve dış politikadaki strateji değişikliğinden dolayı herkes hükümeti destekliyor. Tartışmacılar birbirlerine saygı ile programları götürüyorlar.. Görülen bu.

Ne varki, program sunucuları yerli yersiz ‘Başkanlık’ konusu ile görüş almaya kalkınca durum değişiyor. Bir anda çehreler ve söylemler değişiyor, taraflar keskinleşiyor. Herkesin kafasını karıştıracak sanal Cennet veya Cehennem tabloları ortaya çıkıyor..

***

Bundan 6 yıl 4 ay önce yapılan Referandum’un millet olarak birliğimiz üzerindeki darbesini unutmuş gözüküyoruz..

İş, küresel güç taşeronu Fetullah Gülen’in taraftarlarına “Mümkünse, mezardakilerini bile oy kullanmaya götürün!” talimatını verdiği toplumsal atmosfere doğru gidiyor.

“Ne pahasına olursa olsun!” mantığının bizi sürükleyeceği ölümcül viraja dileriz girmeyiz.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER